Kurzemes Vārds

02:54 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Viesojas Uzbekistānas vēstnieks
Sarmīte Pelcmane

Vakar Liepājā vizītē ieradās Uzbekistānas vēstnieks Latvijā Kobilžons Nazarovs. Kopā ar vēstnieku ieradās viņa padomnieks ekonomiskajos jautājumos Bahtijorhons Abdulahanovs un Latvijas Jūras administrācijas Kuģošanas drošības departamenta inspektors Edgars Andersons. Viesi iepazinās ar Liepāju, pētīja ostas infrastruktūru un tās iespējas Uzbekistānas tranzītkravu transportēšanai uz Eiropu, ASV un citām valstīm.
Uzbekistānas vēstnieks tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku un SEZ vadītājiem, devās izbraucienā pa ostu un apmeklēja uzņēmumu "Transit & Industrial Park".
Pašlaik Liepājā vienīgais uzņēmums, kurš sadarbojas ar Uzbekistānu, ir Speciālās ekonomiskās zonas SIA "Transvide Service", ar kuras starpniecību caur mūsu ostu tiek transportētas kokvilnas tranzītkravas.

Par kādu naudu var paēst mūspuses slimnīcās

Mūspusē esošajās slimnīcās viena slimnieka ēdināšanai dienā tērē no nepilna lata līdz 1,30 latiem cilvēkam. Kā aģentūru LETA informējis Liepājas Centrālās slimnīcas galvenais ārsts Egils Freidenfelds, "oficiālā takse, ko Liepājas slimnīcā par ēdināšanu maksā slimokase, ir 0,96 lati", taču to, cik liels ir ēdināšanas gala skaitlis, viņš pateikt nevarēja. Ēdienu gatavo dziednīcā uz vietas. Aizputes slimnīcā vienam pacientam par ēdināšanu diennaktī jāmaksā 1,25 lati, informēja Aizputes slimnīcas valdes locekle Laima Ķēniņa. Slimnīcā ēdienu uz vietas negatavo, bet pērk no zemnieku saimniecības "Kāpenieki". Priekules slimnīcā viena pacienta ēdināšanas izmaksas ir 1,30 latu, sacīja slimnīcas diētas māsa Inta Rubīna. Ēdienu slimnīcā gatavo tajā strādājošie štata darbinieki. Salīdzinājumam: Kuldīgas slimnīcā viena pacienta ēdināšanai dienā tērē 2,08 latus, Ventspilī – 0,8 latus un Talsu slimnīcā – 1,30 latu.

Pārrunā ārpolitikas aktualitātes

Vakar Ārlietu ministrs Artis Pabriks darba vizītē ieradās Liepājā, lai ar pašvaldības pārstāvjiem un uzņēmējiem pārrunātu ārpolitikas aktualitātes. Ministrs tikās ar Pilsētas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku un viņa pirmo vietnieci Silvu Goldi. A.Pabriks tikās arī ar Liepājas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem un pilsētas uzņēmējiem. Vakarā ar liepājniekiem ārlietu ministrs diskutēja par ārpolitikas aktualitātēm, kā arī apsprieda Latvijas ārpolitiku turpmākajos gados, kas atspoguļota tās pamatnostādnēs 2006.–2010. gadam.

Popularizēs NATO sammitu
Viktors Ulberts

Šodien Liepājā festivāla "Liepājas dzintars" ietvaros viesojas NATO Rīgas sammita informatīvā telts un sammita gaisa balons. Telts atrodas pie koncertdārza "Pūt, vējiņi!". Apmeklētājiem tā atvērta no pulksten 10 līdz 22. Liepājas iedzīvotāji laipni aicināti vērsties pie telts darbiniekiem ar jautājumiem, lai uzzinātu visu gan par NATO, gan par alianses Rīgas sammitu, kas notiks 28. un 29. novembrī.
Telts apmeklētāji varēs piedalīties viktorīnā un sacensties spēlēs ar tanku modelīšiem. Arī jaunākie pilsētas iedzīvotāji teltī varēs atrast nodarbi, zīmējot un tādējādi paužot savas izjūtas un zināšanas par NATO. Konkursu aktīvākie dalībnieki balvās saņems NATO Rīgas sammita uzlīmes, pildspalvas, atstarotājus, krūzītes un citas dāvanas.
Visi viktorīnas dalībnieki, kuri būs pareizi atbildējuši uz diviem jautājumiem, piedalīsies lielajā izlozē par galveno balvu – iespēju apskatīt dzimto pilsētu no putnu lidojuma NATO Rīgas sammita gaisa balonā, ja būs piemēroti laika apstākļi. Laimīgos svētku dalībniekus, kuri varēs doties šajā lidojumā, izlozēs pulksten 20. Bet aerostats gaisā pacelsies pulksten 20.30.

Novāc graustu

Raiņa parka pašā viducī kopš seniem laikiem slējās mājiņa aiz augsta žoga. Nereti to dēvēja par sarga māju, kaut gan tur nebija ko sargāt. Pēdējos gados mājiņā neviens nedzīvoja, tāpēc ēku un dārzu ap to regulāri postīja vandaļi un pusaudži, līdz šī vieta sāka bojāt visnotaļ sakoptā parka teritoriju. Tā kā Pilsētas dome piešķīrusi vajadzīgos līdzekļus, tagad šo vietu sāk sakārtot. Koka mājiņu nojauc. Aizvakar jau bija demontēts jumts, bet attēlā redzams, kā izcērt saaugušos kokus un sīkos kokus. Pēc tam rekultivēs zaļo zonu. Galvenā problēma saistās ar aizaugušo dīķi, tāpēc objektā parādījies ekskavators. Tāpat jāaizvāc bijušā žoga betona balsti. Darbus parkā veic firma "Kurzemes amatnieks". Runā, ka pēc teritorijas labiekārtošanas šajā vietā varēs ierīkot nelielu atklātu estrādi.

Radusies konfliktsituācija

Iedzīvotājus divās 48 dzīvokļu mājās – Turaidas ielā 18 un 20, kurās ierīkoti malkas ūdenssildītāji, nepazīstama firma "Karostas pērle" brīdinājusi, ka viņiem jānojauc malkas šķūnīši. Jo firma ieinteresējusies par zemes gabalu sava biznesa vajadzībām. Iesākumā brīdinājumi bija izlīmēti māju sekcijās, pēc tam arī publicēti laikrakstā. Vēl ir teikts, ka tad, ja mēneša laikā "likumiskā" prasība netikšot izpildīta, vajadzēšot segt attiecīgos firmas izdevumus. Par iedzīvotāju sašutumu "Kurzemes Vārdam" pastāstīja viena no mājas vecākajām Veronika Vindele. Viņa noskaidrojusi Būvvaldē, ka par mājām blakus esošo teritoriju nekādi projekti neeksistē. Namu pārvaldes "Karosta" direktore Gaida Korņilko šo situāciju komentēja savuprāt: ar iedzīvotājiem vajag vienoties individuāli, jo malkas šķūnīši ir ierakstīti dzīvojamās platības nomas līgumos, un šajā gadījumā runa var būt arī par kompensāciju, lai ierīkotu alternatīvu iekārtu ūdens sildīšanai.

Tiksies kristīgās mācības skolotāji

Aizvakar ieradās un līdz šodienai Liepājā uzturēsies kristīgās mācības skolotāju metodisko apvienību vadītāji no Kuldīgas, Preiļiem, Balviem, Daugavpils rajona, Alūksnes, Ventspils un citām pilsētām. Kā sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja Liepājas Kristīgās mācības skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Sandra Melvere, tik plaša tikšanās šiem pedagogiem ir pirmo reizi, to organizē, lai dalītos pieredzē, jo ne visur šo mācību ievieš ar sapratni. Šajās dienās skolotāji dosies uz aizlūgumu par jauno mācību gadu Lutera baznīcā, tad būs tikšanās un pieredzes apmaiņa ar Liepājas kristīgās mācības skolotājiem, izbraukums pa Kurzemes ziemeļu piekrasti – Medzi, Ziemupi, Apriķiem, Cīravu, apmeklējot tur esošās baznīcas. Gida pavadībā skolotāji iepazīs Liepāju.

Restaurē vēl vienu namu

Namu pārvalde "Vecliepāja" uzsākusi restaurācijas darbus Kuršu ielā 21. Tādējādi tiek īstenots vēl viens projekts par līdzekļiem, ko Valsts kultūrkapitāla fonds piešķīris kultūras pieminekļu uzturēšanai. Pirmajā posmā paredzēts restaurēt kāpņu telpu logus. Darbus uzrauga restaurators Kaspars Burvis. Demontētie logu rāmji nogādāti darbnīcā un uz laiku aizstāti ar citiem. Tam paredzēti 950 latu, taču darbu pabeigšanai būs vajadzīgi vēl 700 latu. Lai saglabātu līdzīgas vecas ēkas, namu pārvalde fondam iesniegusi projektu par vēl vienu objektu, kas atrodas Palmu ielā 6.