Kurzemes Vārds

08:12 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Lietus atskalotās emocijas

Pirmajam kārtīgajam pirmsrudens lietum nomazgājot Liepāju, cilvēkiem palicis vairāk laika pievērsties sabiedrības norisēm un komentēt tās. Šās nedēļas gaitā, ja neskaita visas vasaras garumā ilgušos komentārus par ielu remontdarbiem un visai tradicionālās žēlabas par nelikumīgām alkohola ražotnēm un apkalpošanas kultūru atsevišķos veikalos, priekšplānā izvirzījušas divas tēmas.

Pirmā – var just, ka tuvojas vēlēšanas. Iespējams, tās ir galvaspilsētas plašsaziņas līdzekļu kultās kaislības ar apsūdzībām, aizstāvībām un diskusijām par tās vai citas partijas morālo stāju, kā arī vārdu atbilstību darbiem, bet dūmi virs priekšvēlēšanu katla arvien brangāk sajūtami arī Liepājā, kur ļaudis sāk polarizēties, vai nu aizstāvot pilsētā valdošo spēku ieinteresētību oranžo atbalstā, vai arī neganti kritizējot to. Pieļauju, ka pagaidām izteiktās emocijas, kuras šoreiz dominējušas saistībā ar Sociālā dienesta vadītājas aktivitātēm, ir tikai vārgi ziediņi, bet acīmredzot cilvēkiem, kas nolēmuši iet politikā, ir jārēķinās, ka skaļāk skanēs to balsis, kuri grib mazgāt netīro veļu. Kas attiecas uz "Kurzemes Vārda" pozīciju, tad mēs jau 8.augustā paziņojām, ka pārtraucam karstā telefona izmantošanu deputātu kandidātu atbalstīšanai vai kritizēšanai. Un mūsu pozīcijā nekas nemainīsies līdz pat vēlēšanām. Tāpēc interesentiem jāmeklē citas formas publiskajai izpausmei, bet tagadējā ir jūsējā un mūsējā laika tērēšana.

Otrā tēma, kas vairāk gan apskatīta interneta telpā, savā emocionalitātē pat pārspēj pirmo. Tas arī loģiski, jo zemes lietas latviešiem bijušas svarīgas vēl pirms kolorītajiem "Mērnieku laikiem", un nav aktuāls savu pleķīti kārojošiem arguments, ka septiņas pēdas tiks ikvienam, jo dzīvot gribas šodien un nevis citā saulē. Liepājā līdz šim, atšķirībā no valsti pāršalkušajiem Rīgas un Jūrmalas skandāliem, viss ar pašvaldības zemes tirgošanu gājis, kā smērēts, un, ja arī gadījusies kāda domstarpība, tad tā parasti tiek noklusināta pašā iedīglī, un katrā ziņā pat Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītāju maiņas pie mums notikušas bez iespaidīgiem šoviem. Acīmredzot Liepājā iegājies, ka klusēšana šajā žanrā ir zelts, jo ar runāšanu var dabūt vienīgi publicitāti plašsaziņas līdzekļos, nevis kāroto zemes pleķi. Roka roku iemācījusies mazgāt tik glīti, ka arī šonedēļ uzkarsētajā starpgadījumā, visticamāk, rejošie suņi apklusīs, bet karavāna turpinās tālāk savu ceļu.

Edgars Lūsēns