Kurzemes Vārds

16:49 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Bez sadarbības ar vecākiem satiksmes noteikumus nevar iemācīt
Viola Protišķe,
Liepājas 10.vidusskolas direktora vietniece mācību darbā

Jau pirmajā mācību gada nedēļā skolā uzsākam darbu, mācot bērniem satiksmes noteikumus un skaidrojot, cik svarīgi būt uzmanīgiem uz ielas. Ik gadu notiek sarunas par drošību ielās, par ceļu no mājām uz skolu. Zīmējam maršrutu, kas ir pats drošākais, un tas jāpabeidz mājās kopā ar vecākiem. Šogad šis maršruts būs arī uz viena no dienasgrāmatas vākiem. Ir arī praktiskās nodarbības. Izejam kopā pie skolas, mācāmies pāriet ielu pa gājēju pāreju, aiziet uz blakusēku, kur jāšķērso divas ielas. Pirmajā klasē skolotāji runā ar bērnu vecākiem, uz skolu aicinām arī Ceļu policijas darbiniekus – sadarbība ar viņiem jau daudzu gadu garumā izveidojusies ļoti laba. Tā darīsim arī šogad – jau tagad esmu vienojusies ar policistiem, ka viņi pirmajā mācību nedēļā tiksies ar bērniem.

Tomēr galvenais, lai bērns iemācītos satiksmes noteikumus un varētu justies droši ielās, ir skolas sadarbība ar ģimeni. Padomju laikā viena mācību stunda nedēļā bija atvēlēta tieši satiksmes noteikumu mācīšanai, taču tagad tas jādara audzināšanas stundās. Skolotāji strādā pēc labākās sirdsapziņas, taču arī vecākiem jāpiedalās šajā procesā, jārāda labs piemērs.

Man pašai bērni jau lieli. Taču, kad tie auga, biju ļoti piesardzīga – sākumā, pa ielu ejot, vedu viņus pie rokas, bet vēlāk gāju aiz muguras un uzraudzīju. Taču bērni ir bērni – viņi ir neaprēķināmi, ziņkārīgi, tādējādi netīšām sevi apdraudot. Man pašai ir slikta pieredze. Tas notika sen, pirms vairāk nekā 20 gadiem, taču joprojām nevēlos par to runāt un uzjundīt atmiņas. Biju jauna, neprognozēju, ka bērns pārskries ielai. Taču pēc notikušā esmu divkārt piesardzīga, saasināti uztveru jautājumus, kas saistīti ar drošību ielās. Gan kopā ar bērniem uz ielas izejot, gan ekskursijās braucot un pārgājienos ejot, īpašu uzmanību pievēršu drošībai.

Diemžēl no nelaimes nevaram pasargāt – tā var notikt arī pēc stundām. Pēc pagājušā gada septembrī notikušā negadījuma K.Ūliha ielā, kad cieta divas meitenītes, skolā esam vēl vairāk pievērsušies drošības jautājumiem.