Kurzemes Vārds

06:20 Otrdiena, 10. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 18. augustā

1926.

\ Saņēmusi Ministru kabineta noraidījumu par 13. mēnešalgas izmaksāšanu neizmantotā atvaļinājuma vietā, Tautas labklājības ministrija Ministru kabinetam piedāvā jaunus priekšlikumus, ieteicot izmaksas noteikt, pamatojoties uz nokalpotā laika ilgumu.
\ Velosipēdisti, iestājoties tumsai, neiededz laternas un līdz ar to pārkāpj Pilsētas valdes noteikumus. Turpmāk viņi tiks uzmanīti un nepiekāpīgi sodīti.
\ Elizabete Hartmane kopā ar kaimiņieni un draudzeni Veru Zubovu no Alberta ielas 23 ierodas policijā ar sūdzību pret Vili Embergu, kurš viņām esot uzbrucis, piedraudot ar revolveri. Aizturot Embergu, noskaidro, ka viņš tikai mēģinājis atriebties Hartmanei par sava drauga G.Staša pašnāvību, kurš, būdams iemīlējies Hartmanē, taču bez atbildes jūtām, iešāvis sev krūtīs. Hartmane savukārt tāda paša iemesla dēl, būdama iemīlējusies kādā kaprālī, mēģinājusi noslīcināties. Policija, pārmeklējot Embergu, tā kabatā atrod tikai kabatas lukturi.

1936.

\ Liepājas evaņģēliski luterisko draudžu jaunatnes pārstāvji kopā ar Lutera draudzes priekšnieku E.Speķi ar ostas valdes velkoni "Austra" izbrauc uz Karostu. Braucienā piedalās 80 dalībnieku. Viņi apskata ostu, reidu, Karostas darbnīcas, cukurfabriku. Atgriezušies krastā un noklausījušies priekšlasījumu, sanāksmes dalībnieki dodas uz Ziemeļu kapsētu, kur Brāļu kapos svinīgi noliek vainagu.

1946.

\ Jau 29.jūlijā atjaunota gaisa satiksme starp Liepāju un Rīgu. Patlaban to uztur septiņvietīga lidmašīna. To vada jūnijā no sarkanarmijas demobilizējies lidotājs Tarans. Līdz šim veikti septiņi reisi, pārvadājot 40 pasažieru. Tā biļetes cena ir tikai 80 rubļu, tad, domājams, jau tuvākajā laikā septiņvietīgā lidmašīna būs par mazu.