Kurzemes Vārds

20:31 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

"Jutas" vairs nav, alkohols paliek

Pašvaldības policija no Valsts ieņēmumu dienesta saņēmusi informāciju, ka par alkohola aprites noteikumu pārkāpšanu veikalam "Juta" anulēta alkohola tirdzniecības licence. Taču "Jutas" nemaz vairs nav – telpās Jūras ielā 3 saimnieko cits uzņēmums, un šņabja tirdzniecība turpinās.
Kā informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika, 17.augustā Pašvaldības policija saņēma Valsts ieņēmumu dienesta atbildi par SIA "Jūras tirdzniecības apgāde JUTA" Jūras ielā 3 konstatētajiem pārkāpumiem. VID licencēšanas komisija 2006.gada 10.jūlijā izskatīja Pašvaldības policijas vēstuli par tirdzniecības noteikumu pārkāpumiem veikalā "Juta" un, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem par akcīzes preču aprites kārtību, anulēja SIA "Jūras tirdzniecības apgāde JUTA" licenci alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai. Atgādināsim, ka veikalā "Juta", Jūras ielā 3, ilgākā laika periodā policisti konstatēja alkoholisko dzērienu tirdzniecību nakts stundās un to pārdošanu nepilngadīgām personām. VID licencēšanas komisijas lēmums par licences anulēšanu stāsies spēkā ar dienu, kad laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" tiks publicēts paziņojums par attiecīgo lēmumu.
Reālā situācija gan ir tāda, ka īpašnieki materiālus zaudējumus dēļ tā, ka nevarēs tirgot alkoholu, necietīs. "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka "Jutas" vairs nav. Telpās Jūras ielā patlaban saimnieko SIA "Nitkus". Darba laiks gan ir iepriekšējais – no pulksten 7 līdz 24. Arī uzņēmējdarbības veids pārņemts no "Jutas" – veikals–bārs.
Liepājas Pilsētas domes Komercnodaļas vadītāja Sanita Linde apstiprināja, ka SIA "Jūras tirdzniecības apgāde JUTA" savu darbību pārtraukusi – šāda uzņēmuma vairs nav. Veikala "Juta" līdz šim apsaimniekotajās telpās strādā jau minētais SIA "Nitkus" – nesen reģistrēta firma, kurai ir arī alkohola tirdzniecības licence.
S.Linde atzina, ka tas ir elastīgs uzņēmējdarbības gājiens. Diemžēl neviens likums neliedz slēgt firmu un reģistrēt citu. Komercnodaļas vadītāja arī pastāstīja, ka mūsu pilsētā jau iepriekš noticis līdzīgs precedents. Pirms vairākiem gadiem kādam uzņēmumam M.Ķempes ielā pārkāpumu dēļ anulēta alkohola tirdzniecības licence. Uzņēmums slēgts, bet tā vietā sācis darboties cits.
Ziņu aģentūrai LETA SIA "Jūras tirdzniecības apgāde JUTA" direktore Ņina, kura nav izpaudusi savu uzvārdu, norādījusi, ka veikals Jūras ielā 3 netiks slēgts, bet gan strādās ar citas firmas izkārtni – SIA "Niktus". Pēc direktores teiktā, licence esot atņemta tāpēc, ka veikala darbinieki pieķerti tirgojot alkoholu līdznešanai laikā, kad to pēc pulksten 22 veikala telpās drīkst tirgot tikai lietošanai uz vietas. Lēmumu par licences atņemšanu veikala vadība nepārsūdzēšot, bet turpināšot strādāt tāpat kā līdz šim, sacījusi direktore.
Kā vēsta Uzņēmumu reģistra "Lursoft" dati, SIA "Jūras tirdzniecības apgāde JUTA" īpašnieki ir Konstantīns Zacepins un Ņina Ļepska (veikala "Juta" direktore, kura "Letai" nevēlējās nosaukt savu uzvārdu, bet kura "Kurzemes Vārdam" šā gada martā norādīja, ka nav pamata iedzīvotāju sūdzībām, ka veikalā "Juta", neievērojot likumdošanu, pārdod alkoholu – veikalam esot veikala–bāra statuss, un klientiem esot atļauts izvēlēties – saņemt nopirkto dzērienu pudelē un vai arī saņemt to, jau salietu glāzēs.) Savukārt SIA "Niktus" reģistrēta šā gada 21.jūlijā tajā pašā adresē – Jūras ielā 3. Kā vienīgā dalībniece uzrādīta Tatjana Dauguļa.
Jāpiezīmē, ka jaunā SIA "Niktus" īpašniece ir likvidētā veikala "Juta" saimniece T.Dauguļa, kura šā gada pavasarī "Kurzemes Vārdam" pauda neizpratni, kādēļ Jūras ielas 3. un 5.mājas iemītnieki sūdzas par veikala darbību. Kundze norādīja, ka veikals nepārkāpj alkohola aprites noteikumus, bet troksni, par ko sūdzējās apkārtnes iedzīvotāji, rada klienti blakus esošajā spēļu zālē, kas atvērta augu diennakti.

Īssavienojuma dēļ izceļas ugunsgrēks

17.augustā īsi pirms vieniem naktī ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Dunalkas pagastu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka ugunsgrēks bija izcēlies "Diženieku" sētā. Dedzis pusotrstāvu dzīvojamās mājas jumts un bēniņi 140 kvadrātmetru platībā, kā arī klēts 35 kvadrātmetru platībā, kas atradās zem viena jumta ar dzīvojamo māju.
Kaut arī ugunsdzēsēji nelaimes vietā ieradušies ļoti ātri un ar liesmām cīnījušās piecas glābēju ekipāžas – pa vienai no Vērgales un Aizputes un trīs no Liepājas, sarkano gaili apturēt nav bijis vienkārši. Pirmkārt, ugunsgrēks bija plašs, visas ēkas atradās zem viena jumta, un uguns ātri izplatījās. Otrkārt, dzēšanas darbus sarežģīja tas, ka tuvumā nevarēja dabūt ūdeni – pēc tā cisternas devās uz Dunalkas dīķi. Pilnīgi apdzēst liesmas izdevies tikai pusseptiņos no rīta. Izdeguši 175 kvadrātmetri.
VUGD speciālisti noskaidrojuši, ka ugunsnelaime sākusies klētī, visticamāk, radies elektroīssavienojums. Cilvēki nelaimē nav cietuši, arī daļu iedzīves izdevies izglābt. Taču zaudējumi mājas saimniekiem būs ievērojami, jo īpašums nebija apdrošināts.

Mūsu ūdenslīdēji palīdz kaimiņiem

16.augustā Jūras spēku Mācību kuģu eskadras Ūdenslīdēju komanda saņēma izsaukumu uz Saldus rajonu, kur upē zem tilta bija atrasts nesprādzis aviācijas lādiņš. Militārie ūdenslīdēji izpētīja situāciju, lai pieņemtu lēmumu, kā sprādzienbīstamo atradumu visdrošāk neitralizēt – izcelt to no ūdens un nodot sapieriem neitralizēšanai vai pa ūdeni transportēt uz drošāku vietu un tur uzspridzināt. Spridzeklis tika neitralizēts.

Klaipēdas ielā bojā auto

Policija saņēmusi vairākas sūdzības, ka pēdējo dienu laikā Klaipēdas ielā sabojātas automašīnas, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. 15.augustā īsi pirms deviņiem vakarā saimnieks konstatējis, ka sabojāta viņam piederošā automašīna "VW Golf", kas bija novietota Klaipēdas ielā. Spēkratam saskrāpētas kreisās puses aizmugures durvis. Savukārt 16.augustā neilgi pirms pulksten 12 konstatēts, ka automašīnai "VW Sharan" labās puses aizmugures durvīs ievilkta švīka. Arī šis auto atradies Klaipēdas ielā. Jāpiezīmē, ka kāds spēkrats sabojāts arī Graudu ielā – 16.augustā īsi pēc trijiem pēcpusdienā konstatēts, ka "Hyundai Matrix" ievilkta švīka uz motora pārsega.

Taranē žogu un pārrauj kabeļus

Trešdien ap pusčetriem pēcpusdienā pagaidām nenoskaidrots vadītājs, vadot automašīnu pa Klaipēdas ielas 15 mājas pagalmu, uzbrauca žogam. Turklāt norauti arī telefona sakaru un TV kabeļi. Vainīgais no notikuma vietas aizbrauca.

Notver avārijas vietu pametušo vadītāju

16.augustā īsi pēc pulksten 14 Gaviezes pagastā kāds vadītājs, stūrējot spēkratu pa autoceļu Embūte – Grobiņa, 43.kilometrā, veicot kreisā pagrieziena manevru, nepārliecinājās par tā drošību un izraisīja sadursmi ar "Hyundai", kas veica apdzīšanas manevru. Sadursmes izraisītājs no notikuma vietas aizbrauca, taču ap četriem pēcpusdienā 1950.gadā dzimušais automašīnas "VAZ 21063" vadītājs tika aizturēts.

Tirgo mantas ar viltotām preču zīmēm

16.augustā laika posmā no pulksten 11 līdz 17.30 Ekonomikas policijas darbinieki sadarbībā ar firmas "SNB React" pārstāvi Latvijā veica pārbaudes dažādās Liepājas tirdzniecības vietās, lai konstatētu, vai netiek tirgotas preces ar, iespējams, viltotām pazīstamu firmu preču zīmēm, informēja Liepājas PRPP preses sekretāre Jolanta Knīse. Siena ielā 2/4, individuālajā uzņēmumā "Invira", izņemti sporta apģērbi un apavi ar "Adidas", "Nike", "Puma" preču zīmēm. Ganību ielā 187, SIA "Dolāriņš" konstatēti un izņemti sporta apģērbi ar "Adidas", "Puma" preču zīmēm. Turpat, veicot pārbaudi SIA "Volarts", izņemti tālruņu aksesuāri ar, iespējams, viltotām "Nokia" un "Luiss Vuitton" preču zīmēm. Mežmalas ielā 4, SIA "Vits N" tirdzniecības vietā, arī izņemti sporta apģērbi, lai konstatētu, vai preču zīmes "Adidas", "Reebok", "Nike" un "Puma" nav viltotas. Individuālajā uzņēmumā "Steffi", Kuršu laukumā 13, konstatētas un izņemtas dažādas preces (apģērbi, bižutērija, galantērija) ar preču zīmēm "Adidas", "Chanel", "Luis Vuitton", "Christian Dior", "Chanel un Dior", kuras, iespējams, viltotas.

Pie atbildības sauc dzērājus un čurātājus

Pašvaldības pilicijas darbinieki 16.augustā pēc desmitiem vakarā veica patruļu pa Liepājas ielām, informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika. Tika apsekotas Lielā iela, Peldu iela, Hikes iela, Kūrmājas prospekts, Vecā ostmala, Vites iela, Stendera iela, Ģenerāļa Baloža iela, Spīdolas iela, Pāvilostas iela. Patruļas laikā sastādīti trīs administratīvo pārkāpumu protokoli ppar alkohola lietošanu sabiedriskās vietās un divi protokoli par dabisko vajadzību kārtošanu tam neparedzētās vietās. Savukārt četri pārmēru saguruši kungi tika nogādāti policijas Īslaicīgās aizturēšanas telpās dzēruma izgulēšanai.

Deg būves

16.augustā ap pusdesmitiem no rīta mūsu ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Gramzdas pagastu. Ugunsgrēks bija izcēlies "Kļavās 2" – dega saimniecības ēka 65 kvadrātmetru platībā, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvā informācija. Cilvēki nelaimē necieta. Arī Liepājā ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama būves glābšanai. Īsi pirms pusnakts ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Pulkveža Brieža ielu 16, kur dega divi šķūnīši 15 kvadrātmetru platībā.

Glābj kaķēnu

Trešdien mūsu ugunsdzēsēju palīdzība kārtējo reizi bija nepieciešama dzīvniekam. Ap pulksten diviem pēcpusdienā glābēji saņēma izsaukumu uz M.Ķempes ielu 11 – iedzīvotāji sūdzējās, ka nelaimē nonācis kaķēns. Dzīvnieciņš bija iesprūdis spraugā ēkas kāpņu telpā starp kāpnēm un pagraba sienu. Glābēji atlauza restes un kaķēnu atbrīvoja.