Kurzemes Vārds

07:33 Otrdiena, 10. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Kino

Kinoteātrī "Balle" var noskatīties piedzīvojumu filmu "Supermenis atgriežas", trilleri "Miami Vice" un animācijas filmu "Vāģi".

Mūzika

Šodien pulksten 20 koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" notiks festivāla "Liepājas dzintars" ieskaņas sarīkojums – ""Puķu bērnu" bērnu nakts". Rīt pulksten 17 sāksies "Liepājas dzintara" jubilejas koncerts.
Mūzikas klubā "Fontaine Palace" šodien regeja, ska un hiphopa mūziku liks dīdžeji Horens un Milky. Rīt motoklubs "West Coast liners MC" svinēs dzimšanas dienu, ballītē spēlēs Rīgas grupa "Adam's Family" un apvienība "Knucklebone Oscar" no Somijas. Svētdien – pasākums "Kids Movie Day", kurā rādīs jaunākas un vecākas filmas.
Mūzikas kluba "Pablo" mazajā zālē šovakar mūziku liks dīdžejs Čiekurs, bet rīt Gints. Šodien Latvijas 1.rokkafejnīcā klausītājus priecēs apvienība "Johny un Kalns", bet rīt – "Stendera ielas zēni".
Klubā "Big 7" šodien – ballīte "Roof off Party", rīt sarīkojums – "Dance of Street".

Izstādes

Latviešu biedrības nama izstāžu zālē izvietota Iras Cīrules tekstiliju personālizstāde "Dabas ritmos".
Liepājas muzeja lielajā zālē skatāma izraēliešu mūsdienu mākslinieka Boaza Tala fotoizstāde, seno pulksteņu izstāde "Laiks rādīs" un mākslinieka Andra Dzērves personālizstāde (interjera priekšmeti).
Muzeja nodaļā "Liepāja okupāciju režīmos" atklāta festivālam "Liepājas dzintars – 30" veltīta izstāde ""Liepājas dzintars" – mīlētais, aizliegtais, lolotais". Apskatāma arī Jāņa Lādīša fotolietu kolekcija un Alda Klaviņa personālizstāde.
Laicīgās mākslas galerijā "K.Māksla?" izvietota grafiku izstāde "Vielmaiņa".
Mākslas galerijā "Klints" – vizuālās un skaņu mākslas festivāla "Mūzu hepenings" galā izstāde.
Mākslas galerijā "Māja" var novērtēt tekstilmākslinieces Ievas Krūmiņas personālizstādi "Zemes mala" un Ineses Lieckalniņas personālizstādi "Dzīvais akmens", kā arī pastāvīgo ekspozīciju "Spīķeru graudi".
AS "UPB" izstāžu galerijā skatāma Jāņa Mitkēvica personālizstāde "Jaunā realitāte".
Mūzikas klubā "Fontaine Palace" – brīvmākslinieka F.M.Garantēna izstāde "Darbi un nedarbi''.
Festivāla "Liepājas dzintars" senus foto mirkļus var apskatīt tirdzniecības centrā "Ostmala", Latviešu biedrības nama skatlogos. Video mirkļi – veikala "Šautra" skatlogos.

Citas lietas

Šodien pulksten 12 pie koncertestrādes "Pūt, vējiņi!" atklās ziedu skulptūru – bungas.
Rīt no pulksten 11 līdz 16 estrādē "Pūt, vējiņi!" notiks svētki "Lauku mielasts".
Rīt no pulksten 11 līdz 17 Amatnieku namā (Kungu ielā 26) norisināsies Amatu diena.

Novadā

Šodien pulksten 16 Kalētu Pagasta padomes zālē atvērs Austras Lejas dzejoļu krājumu "Lauku ziedi māla vāzē". Būs arī iespēja grāmatu iegādāties.
Šodien pulksten 21 Bunkas Kultūras namā visi laipni aicināti uz tradicionālo – nu jau septīto – šlāgerfestivālu "No Liepājas līdz…". Šogad festivāla dalībnieku skaitā ir grupas ne tikai no Liepājas, Liepājas rajona, Jēkabpils, bet arī no Madonas, Ogres un Krāslavas.
Šodien pulksten 20 Gramzdā, Mednieku parkā – brīvdabas diskotēka jauniešiem. Ieejas maksa – 50 santīmu. Dejas spēlēs dīdžejs Rendijs no Liepājas.
Rīt pulksten 10 Dunikas pagasta Sikšņu pamatskolas sporta laukumā norisināsies Bārtavas novada ikgadējās sporta spēles. Programmā basketbols, volejbols, futbols, virves vilkšana, šautriņu mešana un veiklības stafete. Pulksten 22 Brūnu birzī – Zaļumballe. Spēlēs duets "Amors" no Tadaiķiem. Ieejas maksa – 1 lats. Sportistiem ieeja bez maksas. Lietus gadījumā balle notiks Dunikas Tautas namā.
Rīt pulksten 12 Ziemupes kapos – Kapu svētki, pēc tam iecerēta plaša kultūras programma Ziemupes Tautas namā. Pulksten 14 sanākušos sveiks Vērgales līnijdejotājas, pēc tam varēs noskatīties L.Pakalniņas filmu "Teodors". Pulksten 15 turpat atklās N.Vilmanes fotoekspozīciju "Ziemupnieks Jānis Freibergs Brazīlijā" un M.Kreitenberga un I.Kalniņa veidoto fotoizstādi "Ziemupe senās un ne tik senās bildēs", kam sekos L.Jankovska esejas "Ceļš mani aizveda pie jūras" lasījums. Pulksten 22 sāksies groziņu vakars un dejas kopā ar grupu "Tandēms".
Svētdien, 20.augustā, pulksten 12 Cīravas centrā būs Dīķa svētki. Godinās garākās saulespuķes audzētājus, notiks komandu sacensības ūdensdisciplīnās un citos netradicionālos sporta veidos, atrakcijas bērniem, individuāli pārbaudījumi, karstā zupa. Šajā dienā mazajiem Cīravas pirmklasniekiem Pagasta padome dāvinās skolas somas, bet par jautrību gādās Kapteinis un Pepija Garzeķe no Liepājas Leļļu teātra.
Galerijā "Mētras māja" Aizputē joprojām skatāma Elīnas Eleres personālizstāde "Īkšķis".

Iesakām…

Jaunās grupas gatavas "Liepājas dzintaram"

Jau šodien koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" sākas festivāla "Liepājas dzintars" ieskaņas sarīkojums ""Puķu bērnu" bērnu nakts", bet rīt stadionā "Daugava" notiks pats jubilejas koncerts. Festivāla "Liepājas dzintars" neatņemama sastāvdaļa vienmēr ir bijis konkurss, kura laureātiem panākums tajā allaž bijis nozīmīgs pakāpiens turpmākajā karjerā. Šogad "Liepājas dzintara" 30.jubilejas koncertuzvedumā konkurss tā tradicionālajā formā nenotiks, tomēr dažiem jaunajiem muzikālajiem kolektīviem uzstāšanās šajā vērienīgajā sarīkojumā, iespējams, kļūs par pirmo plato soli pretī saulainajai tālei.

Rīt no pulksten 17, kā arī lielajā starpbrīdī ap pulksten 22 "Rietumu radio" raidījuma "Tunelis" izvēlētās Liepājas jaunās grupas, kā arī jauno grupu konkursa "Tu esi pamanīts" uzvarētāji izklaidēs klātesošos, muzicējot uz alternatīvās skatuves. Koncerta sākumā jaunie mūziķi spēlēs savas oriģinālkompozīcijas, bet starpbrīdī izpildīs "Liepājas dzintara" agrāko gadu laureātu hītu kaverversijas. Uz skatuves redzēsim vēju pilsētas piecas jaunās grupas – "Habemus", "Andretty", "Greenfield", "Mango džems" un "Outside".

Grupa "Mango džems" gatavojas izpildīt Imanta Kalniņa komponētās dziesmas, kuras kādreiz tik lieliski spēlēja grupa "2 X BBM", "Habemus" centīsies savā stilā pavērst dažkārt ļoti liriskās "Remix" kompozīcijas, bet "Andretty" spēlēs leģendāros grupas "Līvi" hītus. Savukārt vokālais ansamblis "Gaismiņas" izpildīs apvienības "Credo" dziesmu popūriju.

Grupas "Habemus" līderis Matīss Anuzis atzīst, ka "Liepājas dzintars" savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien. "Tas joprojām ir viens no Liepājas lielākajiem notikumiem mūzikas jomā, tādēļ bija vērts pacensties, lai nokļūtu uz dzintara skatuves," uzskata Matīss. Viņam šis jubilejas festivāls būs nozīmīgs arī ar to, ka pirmo reizi viņš spēlēs vienā pasākumā kopā ar savu tēvu – grupu "Pērkons" un "Menuets" sitamo instrumentu pārvaldītāju Ikaru Ruņģi.

Runājot par grupai "Habemus" uzticētajām "Remix" dziesmām, Matīss norādīja, ka šīs grupas dziesmu aranžējumos dominē taustiņinstrumenti, bet viņu "Habemus" sastāvā taustiņu nav, tādēļ tas vien jau norāda uz būtiskām pārmaiņām, kādas gaida pazīstamās kompozīcijas. "Dziesmas būs jestrākas. Mums pagadījās tādas lēnākas, bet mēs tās nedaudz padzīsim uz priekšu," sacīja Matīss.

Savukārt grupa "Mango džems" strādā pie Imanta Kalniņa dziesmu apdares, un grupas līderis Kristaps Sudmalis sacīja, ka šī komponista dziesmas radikāli pāraranžēt nav nepieciešams. "Tās jau ir pietiekami sarežģītas, ja tās sarežģīs vēl vairāk, tad tās vairs nebūs klausāmas. Arī vienkāršot neko daudz nevar, tādēļ tās mūsu izpildījumā būs diezgan tuvu oriģinālam. Varbūt nedaudz smagākas," ieceres attiecībā uz pazīstamo skaņdarbu adaptēšanu atklāja Kristaps.

Viņš arī atzīst, ka viņam vienmēr bijis sapnis spēlēt "Liepājas dzintarā". "Man tas ir liels gods. Tas bija tāds kā viens no mērķiem dzīvē, likās, ka man tur noteikti jānokļūst. Turklāt nevar zināt, kāda būs "Liepājas dzintara" nākotne, tādēļ šī var būt unikāla iespēja," atzīst mūziķis.