Kurzemes Vārds

01:23 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Vēl regulē ostmalā ierīkotos luksoforus
Daiga Borska

Jau uzstādīti jaunie diožu luksofori Brīvības ielas un Jaunās ostmalas krustojumā, taču vēl nepieciešams tos regulēt. Kā "Kurzemes Vārdam" sacīja Komunālās pārvaldes ceļu būves tehniķis K.Ķinēns, visticamāk, luksofori jaunajā satiksmes regulēšanas režīmā sāks darboties nākamās nedēļas sākumā. Brīvības ielas un Jaunās ostmalas krustojums ir ceturtā vieta, kur šogad atbilstoši ielu remonta un rekonstrukcijas programmai ierīkoti luksofori: Brīvības un Meldru ielas, Ganību un Lauku, Tirgus un Brīvības ielas krustojumā.
Vēl satiksmes automātiskās regulēšanas ierīces uzstādīs Raiņa un 1905.gada ielas krustojumā. Atsevišķs, gājējiem domāts luksofors būs Siena ielā. Tagad izstrādā tā tehnisko projektu. Luksoforu izbūvei šogad saskaņā ar ielu remonta un renovācijas programmu kopumā paredzēts izlietot 175 tūkstošus latu.
Turpmākajos gados vecos luksoforus plānots nomainīt vēl piecos svarīgos ielu krustojumos: O.Kalpaka un Flotes, O.Kalpaka un Siļķu, Lielās un Graudu, K.Ūliha un Peldu, Klaipēdas, Liedaga, Ventas un Kandavas ielas krustojumā. Arī tur uzstādīs jaunus diožu luksoforus un modernizēs elektrisko kabeļu tīklu, kas savieno šīs satiksmes regulēšanas iekārtas. Tas ļaus palielināt brauktuves joslu efektivitāti un samazinās transporta dīkstāvi krustojumos.

Tosmarieši protestē

Trešdienas vakarā pie nama Pāvilostas ielā 5 notikusi iedzīvotāju sapulce sakarā ar mikrorajona Tosmare un Karostas gaidāmo apvienošanu vienā namu pārvaldē. Tam jānotiek 1.septembrī. Sapulcē piedalījās Pilsētas domes izpilddirektors Edgars Rāts un uzņēmuma "Karosta" pārvaldniece Gaida Korņilko ar saviem speciālistiem. Bija sapulcējušies apmēram 200 cilvēku. Diemžēl vairāki jautājumi tā arī netika izskaidroti līdz galam, piemēram, par vecajiem parādiem sabiedrībai "Vācele" un par dzīvokļu privatizācijas mākslīgo kavēšanu. Sapulcējušies pieņēma pilsētas galvam adresētu vēstuli ar savām pretenzijām.

"Liepājas dzintars" arī radio

Šodien stadionā "Daugava" norisināsies "Liepājas dzintara" 30.jubilejai veltītais sarīkojums. Radio "SWH" piedāvā festivāla tiešraidi, lai ikviens klausītājs, kam nebūs iespēja apmeklēt vēju pilsētu, izjustu kopāsanākšanas prieku. Koncertu varēs dzirdēt no pulksten 19 vakarā līdz pat 3 naktī.

Arodbiedrību centrs neliekas mierā

Liepājas Arodbiedrību centrs nosūtījis kārtējo vēstuli Liepājas pilsētas Sabiedrisko pakalpojumu regulatora priekšsēdētājam Artim Rimmam. Tajā pausta neizpratne par atbildēm, ko uz saviem iesniegumiem par siltumapgādes jautājumiem saņēmuši arodbiedrības biedri. Arodbiedrību centra vēstulē norādīts, ka "valdes locekļi iepazinās ar jūsu atbildi un tai pievienotajiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju sagatavotajiem dokumentiem un secināja, ka jūs neesat snieguši atbildi pēc būtības kā galvenais adresāts. No pievienotajiem dokumentiem valdes locekļi konstatēja, ka katrs sabiedrisko pakalpojumu sniedzējs sagatavo rēķinus par karsto ūdeni pēc dažāda juridiska spēka dokumentiem, no kuriem vairāki par vairs nav spēkā". Tāpēc Arodbiedrību centrs atkārtoti lūdz sniegt atbildi pēc būtības.

Vēl divi līgumi

Privatizācijas aģentūra pielikumā laikrakstam "Latvijas Vēstnesis" informē par savas valdes kārtējiem lēmumiem. Tajos nosaukti arī divi Liepājas objekti, par kuriem tagad var slēgt pirkuma līgumus. SIA "Pumac Liepaja" iegādājas zemes gabalu Kapsēdes ielā 2a, bet Autobusu parks ir gatavs privatizēt nekustamo īpašumu Aizputē, Ceriņu ielā 2a.

Rožu laukums – kārtībā

SIA "Aizputes ceļinieks" pabeidzis Rožu laukuma remontu un rekonstrukciju. Kā uzskata SIA "Komunālā pārvalde" valdes priekšsēdētājs Ģirts Reinbergs, uzņēmums darbu veicis labi. Firmas būvnieki strādā vēl citos objektos, piemēram, Līvas laukumā, Ganību ielā, kuru remontē šā gada pilsētas ielu rekonstrukcijas un remonta programmas ietvaros. Labiekārtošanas darbi vēl nedēļu turpināsies Zivju ielas posmā. Rožu laukumā būs izturīgs zāliens, kas pašreiz vēl nav sazaļojis. Nomainītas apakšzemes komunikācijas, lai vēlāk varētu izveidot strūklaku. Izveidoti jauni celiņi, apmales, uzstādītas jaunas ceļa zīmes un paveikti citi sīkāki, bet nozīmīgi labiekārtošanas darbi. Zivju ielas posmā jau sakārtotas apakšzemes komunikācijas, tiek rekonstruēts ielas akmens bruģa klājums un gājēju ietves. Darbi Rožu laukumā un Zivju ielas posmā starp Peldu un Kungu ielu šogad notiek, pateicoties Eiropas Savienības atbalstam. Lai uzlabotu pilsētas centra izskatu, saglabājot un pilnveidojot te esošās kultūrvēsturiskās vērtības, pašvaldība sagatavoja projektu "Liepājas vēsturiskā centra renovācija un tūristiem pievilcīgas vides veidošana". Projekts saņēma Eiropas fonda PHARE atbalstu.

Ganību iela atvērta transportam

Pabeigti darbi Ganību ielas posmā starp Salmu ielu un K.Ukstiņa ielu un atjaunota satiksme, kas pirms tam bija novirzīta pa apbraucamajām ielām. Notiek priekšdarbi, lai sagatavotos Ganību ielas nākamā posma – no Jaunā tilta līdz Jaunai ielai – remontam.
No jūlija sākuma Ganību ielas posms bija slēgts, jo mainīja apakšzemes komunikācijas ūdenim, gāzei un elektroapgādei. Tagad uzklāts jauns asfalts un saremontētas ietves. Uzņēmums "Aizputes ceļinieks" plānotos darbus paveica ātrāk. Nākamnedēļ ielu sāks remontēt posmā no Jaunā tilta uz Jaunās ielas un Kungu ielas pusi. Satiksmes slēgšana pagaidām nav paredzēta. Visā Ganību ielā remonts šogad paredzēts 1745 metru garumā, darbu plānotās izmaksas ir Ls 502 000.