Kurzemes Vārds

00:21 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Spēle, kas var izšķirt daudz
Čempionu tituls vēl nav zaudēts
Ints Grasis

Rīt Ventspilī "Liepājas metalurga" futbolisti un treneri centīsies atkarot daļēji zaudēto līdzjutēju ticību komandai, proti, tās spējai cīnīties par Latvijas virslīgas čempionāta zelta medaļām. Zaudējuma gadījumā mūsu komandas izredzes saglābt čempionu nosaukumu praktiski tiks nolīdzinātas līdz ar zemi.
Runa nav tikai par čempionu titula saglabāšanu, kas šajā sezonā ir ļoti grūti paveicams uzdevums. Čempionu vilciens, kuram šobrīd pie stūres ir "Ventspils" treneris Romāns Grigarčuks, jau izkustējies. Runa ir par to, ka "Liepājas metalurgs" nerāda čempionu cienīgu spēli, un tas sarūgtina daudz vairāk.
Šobrīd mūsu komandā, maigi izsakoties, valda neveselīga atmosfēra (notikusi pat saķeršanās komandas biedru starpā). "Liepājas metalurgam" spēle neiet no rokas (tādēļ futbolisti vairs nesaņem prēmijas), īsā rezervistu soliņa problēmu pēdējā laikā vēl vairāk saasinājušas spēlētāju traumas, grūti nosaukt kādu futbolistu, kas meistarībā būtu audzis, salīdzinot ar pērno gadu. Gluži otrādi – vairāki futbolisti ir regresējuši. Un šeit diezin vai visu vainu var uzvelt pašiem sportistiem. Atbildību ir jāuzņemas arī mūsu galvenajam trenerim, kurš, gatavojot komandu sezonai un vadot treniņprocesu tās laikā, iespējams, nav strādājis ar nepieciešamo atdevi un nav izvēlējies pareizās metodes.
Diskutējams ir jautājums, vai leģionāru izvēlē tik ļoti jāorientējas uz vienas valsts pārstāvjiem. Vai tik liels savu tautiešu – leģionāru skaits (šobrīd komandā ir seši lietuviešu futbolisti) trenerim palīdz vai gluži otrādi traucē vadīt komandu? Turklāt daži futbolisti nav apmierināti ar to, ka ir jaušama trenera atšķirīgā attieksme pret spēlētājiem. Visvairāk B.Zelkēvičs kritizē mūsu aizsardzības līniju, taču līmenī tāpat nav ne pussargi, ne uzbrucēji, no kuriem viscerīgāk šobrīd izskatās Grebis un Rimkēvičs.
Pilnībā apstiprinājušās bažas par to, ka pēc Daņilova aiziešanas būs grūti atrast futbolistu, kas sekmīgi uzņemtos spēles konstruktora lomu, savukārt uzbrukumā ļoti pietrūkst tāda tipa spēlētāju kā Dobrecova un Kalna, kurš B.Zelkēviča vadībā pērn sēdēja uz rezervistu soliņa. Šobrīd Liepājā dzimušais un izaugušais futbolists "Jūrmalas" sastāvā ir rezultatīvākais virslīgā. Sezonas sākumā Dobrecovu lieliski aizvietoja balsta pussargs Miceika, kurš bieži izrādījās visveiklākais pretinieku vārtu priekšā, un virslīgas spēlēs joprojām mūsu komandā ar sešiem gūtiem vārtiem (seši vārti arī Karlsona kontā) ir otrais rezultatīvākais, par vienu vārtu guvumu atpaliekot no Katasonova, kurš pēc pērn gūtās traumas tā arī vēl nav spējis atgūt sportisko formu. Savukārt šīs sezonas jaunieguvums Kecs futbolu turpina vērot no malas un nav iespēju pārliecināties par viņa varējumu.
B.Zelkēvičs pēc neiegūtā Baltijas čempionu kausa sacīja, ka viens otrs komandā jūtas pārāk privileģēti (ļgotno) un atzina, ka, iespējams, tā ir arī viņa vaina. Jaunie spēlētāji turpretī neprogresējot, un tādēļ trenerim "nav noskaņojuma". Bet futbolistu noskaņojums taču lielā mērā ir atkarīgs no trenera garastāvokļa.
Paklīdušas baumas, ka kluba prezidents Sergejs Zaharjins, ja rīt Ventspilī mūsu komanda nospēlēs ļoti vāji, varētu pateikt paldies ne tikai galvenajam trenerim vien. Tomēr, visticamāk, tā nenotiks. Prezidentam un treneriem bijusi vaļsirdīga saruna, pārrunāts nākotnes redzējums turpmākajiem trim gadiem un iespējas, kā uzlabot komandas sniegumu.
Ja runājam par rītdienas maču, tuvu veselības atgūšanai pēc traumām ir Petrenko, Ivanovs, Žuravļovs. Ivanovs, visticamāk, tomēr pret "Ventspili" vēl nespēlēs. Pēc meniska operācijas Viļņā turpina atveseļoties Astrausks, bet uz pārbaudi mūsu komandā atbraukušais Pacēvičs, kurš Baltijas Čempionu kausa izcīņā uz nepilnu minūti pat paguva iziet laukumā pret Tallinas "TVMK", mūsu nometni jau atstājis. Rīt dzelteno kartīšu dēļ mačā nevarēs piedalīties arī Tamošausks.
Lai mūsējie izcīnītu čempionu nosaukumu, matemātika ir pavisam vienkārša. Vajag uzvarēt pusi no sezonas spēlēm – 14 atlikušās, bet "Ventspils", divreiz zaudējot "Liepājas metalurgam", nedrīkst uzvarēt tikai vēl vienā spēlē. Kopš 1997.gada "Liepājas metalurgs" un "Ventspils" virslīgā aizvadījuši 37 spēles. Mūsu pretinieki ir uzvarējuši 14 reizes, bet liepājnieki – 13. Vai metalurgi statistikas bilanci spēs izlīdzināt jau rīt?

Turnīra tabula
(spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, gūto un zaudēto vārtu attiecība, punkti)
1."Ventspils" 16 12 4 0 29:9 40
2."Skonto" 17 10 4 3 31:10 34
3."Ditton" 16 7 6 3 20:14 27
4."Liepājas metalurgs" 14 7 5 2 32:10 26
5."Jūrmala" 17 6 3 8 23:25 21
6."Dinaburg" 15 5 3 7 15:18 18
7."Rīga" 17 3 2 12 9:36 11
8."Dižvanagi" 16 0 1 15 6:43 1

"Liepājas metalurga" 2006.gada sezonas atlikušās spēles
(m – mājās, v – viesos)
20.augusts – "Ventspils" (v)
23.augusts – "Dižvanagi" (v)
27.augusts – "Dinaburg" (v)
10.septembris – "Rīga" (m)
16.septembris – "Skonto" (m)
20.septembris – "Ditton" (v)
24.septembris – "Skonto" (v, Latvijas kausa fināls)
28.septembris – "Jūrmala" (v)
2.oktobrī – "Ditton" (m)
15.oktobrī – "Dižvanagi" (m)
21.oktobrī – "Ventspils" (m)
29.oktobrī – "Dinaburg" (m)
5.novembrī – Rīga (v)
"Liepājas metalurgam" jāizspēlē vēl divas atliktās spēles – ar "Ditton" (v) un "Dinaburg" (m). To datums vēl nav paziņots.

Diāna Ozoliņa finālam nekvalificējas

Vakar Pekinā notiekošajā pasaules junioru čempionātā kvalifikācijas kārtu diska mešanā neizdevās pārvarēt Liepājas rajona sportistei Diānai Ozoliņai, kas kopvērtējumā ierindojās 21.vietā. Savā labākajā, trešajā mēģinājumā Diāna Ozoliņa disku raidīja 43,97 metrus tālu, tomēr ar to bija par maz, lai iekļūtu to 12 atlētu skaitā, kas rīt startēs finālā. Lai turpinātu cīņu par medaļām mūspuses sportistei disks bija jāraida par nepilniem trijiem metriem tālāk. Savukārt vistālāk kvalifikācijas sacensībās disku raidīja Austrālijas sportiste Samuela Dani (57,67).
Kā zināms, personīgo rekordu D.Ozoliņa sasniedza pērn Itālijā, kad vienā no piegājieniem disks piezemējās pie 48,69 metru atzīmes, taču šosezon mūspuses sportistei īsti nesokas un tikai retu reizi viņai bijis pa spēkam disku raidīt tālāk par 44 metriem. Viens no viņas treneriem Aivars Vērdiņš pastāstīja, ka šajā čempionātā 17 gadu vecajai diska metējai esot bijis grūti konkurēt ar gadu vecākām dalībniecēm, tādēļ lielākais uzsvars tiks likts uz nākamo sezonu, kad notiks Eiropas junioru čempionāts.