Kurzemes Vārds

06:13 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Adatu terapija bez adatām?

Kirils Bobrovs

Beigušies divu dienu kursi, kuros varēja apgūt jaunā medicīnas aparāta "DENS" (nervu sistēmas dinamiskais elektroneirostimulators) – kr.val.) lietošanu. Tā darbība balstās uz elektroneirostimulācijas izmantošanu. Bet būtība ir tāda, ka neironiem līdzīgi impulsi cauri ādai iedarbojas uz nervu galiem un aktivizē organisma funkcijas. Tādējādi var novērst sāpes. Tiek nostiprinātas arī paša organisma aizsardzības spējas. Pēc savas būtības šāda stimulācija ir līdzīga adatu terapijai, tikai bez adatām. Jaunais virziens nav brīnumlīdzeklis pret visām kaitēm, un ir jāņem vērā arī katra pacienta individuālās īpatnības. Aizvadītajās nodarbībās piedalījās 16 cilvēku. Visi saņēma Eiropas parauga sertifikātu. Interesentu droši vien būtu bijis vairāk, ja kursi nenotiktu atvaļinājumu laikā. Nodarbības vadīja Jekaterinburgas Zinātniski pētnieciskā centra gastroenteroloģe Natālija Nikolajeva. Viņai palīdzēja Čeļabinskas centra "DENAS" vadītāja Natālija Čerņikova. Organizatoriskās funkcijas pagaidām labprātīgi un ar iedvesmu pilda liepājniece Anna Golovčenko. Viņa palīdzēs interesentiem ar informatīviem materiāliem. Ar šo ārstēšanas metodi var iepazīties arī internetā: denascorp.ru vai denasmc.ru.

Šobrīd jaunos aparātus vajadzīgajā daudzumā iepērk Krievijā, taču drīz vien tos ražos arī Vācijā. To lietošanas iemaņas vai visparastākās baterijas nomaiņa, protams, nav sarežģīta lieta. Viena no modifikācijām ir briļļu veidā izveidots speciāls elektrods redzes profilaksei un acu slimību novēršanai. Ir svarīgi iedziļināties procesos, kas saistīti ar šo aparātu darbību, bet dažiem arī būtu jāpārvar neticība, kāda mēdz rasties pret jebkuru jaunumu. Tādēļ A.Golovčenko atnesa mums kādā Krievijas avīzē publicētu interviju ar medicīnas zinātņu kandidātu, nervu sistēmas dinamiskās elektroneirostimulācijas terapeitu Andreju Vlasovu. Acīmredzot viņš sev bija izvirzījis uzdevumu šokēt lasītājus:

– Kā gan iespējams ārstēt visas slimības ar vienu aparātu?

– Bet vai tad jūs gribētu vienu aparātu angīnai un otru hemoroīdiem?

Tas nav nopietni. Taču efektu ir daudz: pretsāpju, spazmolītiska, pretiekaisuma, imūnmodelēšanas, organisma vispārējā stiprināšana. Gribētos ticēt šās metodes nākotnei. Lai varētu kārtīgi ārstēties, veicot analīzes un rentgenu, vispirms ir kārtīgi jāsaslimst. Bet, ja cilvēkam tikai iesāpas galva no pārpūles, uznāk klepus vai citas īslaicīgas kaites, šādos gadījumos būtu jāpaļaujas uz sava organisma aizsardzības spējām. Šīs spējas – pašam savus resursus – vajadzētu tikai mazliet aktivizēt. Tātad mums piedāvā ārstēties, tēlaini izsakoties, nepieceļoties no dīvāna. Starp citu, šajā sakarībā var atsaukties arī uz pareizticīgo baznīcu. Tā, nemaz nebaidoties, atbalsta aparāta "DENS" lietošanu, kas nenodara ļaunu citām cilvēka būtības jomām – ne miesai, ne garam.

Tādēļ uzmanīgi vērosim notiekošo.