Kurzemes Vārds

21:34 Piektdiena, 10. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Reģions vēršas plašumā
Artis Rimma,
Sabiedrisko pakalpojumu regulatora priekšsēdētājs

Sestdien, 12. augustā

Mani bezgala iepriecināja labās sporta ziņas par rezultātiem, kas sasniegti Gēteborgā, Eiropas vieglatlētikas čempionātā. Un kā nu ne! Pirmo reizi 72 gadu laikā izcīnīta zelta medaļa! Pēc izcilā Daliņa sasniegumiem 1934.gadā. Nosacīti par lielo sacensību neveiksminieku uzskatītais Staņislavs Olijars finālā uzvarēja 110 metru šķēršļu distancē. Citādā ziņā tā bija mierīga brīvdiena bez jebkādām problēmām.

Svētdien, 13. augustā

Beidzot pēc satraucošas un ilgas gaidīšanas Libānā un Izraēlā, šķiet, iestājies miers (pamiers?). Tāds vismaz ir oficiālais paziņojums. Bet tur taču vairs nebija palikušas gandrīz nekādas cerības. Lai arī tas viss notiek tālu no mūsu Latvijas, tomēr nevar vienaldzīgi vērot cilvēku, it īpaši mierīgo iedzīvotāju bojā eju, un nav svarīgi, kur tas notiek.
Biju pie vecākiem laukos. Kurzemes mērogā viņu zemnieku saimniecība ir diezgan prāva – 150 hektāru, un tur vienmēr darba ir pārpārēm. Augustā parasti sākas kulšana, un tā izraisa īpašas ražas gaidīšanas izjūtas. Es pat sacītu, ka man tas sagādā īpašu kaifu. Lai arī šogad laika apstākļu dēļ raža nav tik augsta, kā gribētos. Priekšā vēl rudens. Varēšu sēsties pie traktora stūres, lai izjustu svaigā aruma smaržu. Man patīk vienatnē baudīt dabu. Tā ir savdabīga relaksācija pēc saspringta darba un atpūta pēc ikdienas nogurdinošās burzmas.

Pirmdien, 14. augustā

Sākas darba nedēļa. Negribētu būt skeptiķis, taču tā, šķiet, būs parastā ikdiena. Tuvāko dienu galvenais uzdevums – darbs ar dokumentiem, datu vākšana, kurus varēs izmantot turpmākos aprēķinos, lai varētu argumentēti runāt ar apmeklētājiem, kas dažreiz uzdod diezgan sarežģītus jautājumus.
Savu rindu gaida siltumenerģijas tarifu izskatīšana Talsiem un Brocēniem, arī Ugāles pagastam. Jāgatavojas ūdens un kanalizācijas jauno tarifu aprēķināšanai Aizputei.
Pēc ilgstoša sausuma beidzot iepriecinājis ilgi gaidītais lietutiņš.

Otrdien, 15. augustā

Atkal papīri un papīri. Jāatbild arī uz vēstulēm. Bieži vien cilvēki neaprobežojas ar mūsu konsultācijām vien, viņi grib saņemt arī attiecīgus dokumentus. Gatavojos padomes sēdei, kura notiks nākamnedēļ.
Ar gandarījumu klausos informāciju par mūsu basketbola izlases labajiem rezultātiem pārbaudes spēlēs ar Portugāli. Malači!

Trešdien, 16. augustā

Apmeklētāju pieņemšanas diena. Lielākoties nāk standarta apmeklētāji ar parastiem jautājumiem. Dažreiz cilvēki vēlas ne tik daudz noskaidrot nianses mūsu aprēķinos, cik parunāties par ļoti dārgajiem komunāliem pakalpojumiem. Taču šis jautājums visdrīzāk attiecas uz pensijām un algām. Reiz atnāca Jansona kungs no M.Ķempes ielas un sāka paust sašutumu, taču pēc 45 minūšu ilgas sarunas viss noskaidrojās, un mēs draudzīgi paspiedām viens otram roku. Bet pašās darba dienas beigās nācās uzklausīt kārtējās regulatoram veltītās pretenzijas no mūsu pastāvīgā un prasīgā oponenta – Arodbiedrību centra.
Sporta dienasgrāmatā ar sarūgtinājumu var ierakstīt, ka Latvijas futbola izlase, tomēr zaudēja Krievijai.

Ceturtdien, 17. augustā

Mūsu apkalpojamais reģions droši vien kļūs vēl mazliet plašāks. Ar lūgumu pie mums vērsies Saldus rajona Lutriņu pagasts. Tur lēmums jau pieņemts, un tagad attiecīgais akcepts jāsaņem no mūsu pašvaldības.
Atkal darbs ar informāciju. Vienmuļa nodarbe, taču neko darīt. Regulāri jālasa arī "Kurzemes Vārda" publikācijas.
Iegādājos biļetes uz "Liepājas dzintaru". Bez visiem saprotamās intereses par šo koncertu man tas saistās arī ar agrās jaunības atmiņām.

Piektdien, 18. augustā

Tikos ar uzņēmuma "Liepājas ūdens" direktoru Andi Dejus. Nākamgad tur paredzēts lielāks darbu apjoms Karostas kanalizācijas tīklos. Beidzot sakārtos šo rajonu. Viņš paziņoja, ka šos darbus finansē Kohēzijas fonds, pamatojoties uz tikko noslēgto trīspusējo līgumu starp Vides ministriju, sabiedrību "Liepājas ūdens" un galveno darbu veicēju – a/s "UPB". Apmeklēju Karostu, un Andis parādīja nolietotās komunikācijas, jo mums ir jāorientējas šajā saimniecībā, kuras pakalpojumus mēs regulējam.
Ja nebūtu ko darīt, katrs pilsētas patriots, it īpaši ja viņš ir autovadītājs, varētu rakstīt dienasgrāmatu par pilsētas ielās notiekošo. Šovasar daudzas ielas ir pārraktas, arī paveikts ir daudz. Šķiet, ka pilsētas centrs jau sakārtots un droši var sagaidīt "Liepājas dzintara" viesus. Atlicis tikai atvērt Jūras ielu. Arī Līvas laukums, kā man šķiet, drīz vien būs visiem pa prātam.