Kurzemes Vārds

06:57 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Gaisa rokeri nolaižas Liepājā

Ita Cērmane

Ceturtdienas pievakarē Liepājas lidostā bija liels notikums – neredzēti daudz lidmašīnu. Apceļojot Baltijas valstis, pa ceļam no Palangas uz Spilvi mūsu lidostā bija nolaidušies 15 poļu lidaparāti.

Aviosabiedrības "Liepāja" valdes loceklis Aldis Mūrnieks "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka lidostā nolaidušies 15 lidaparāti – 14 deltaplāni un viena divvietīga lidmašīna. Poļi apceļo Baltijas valstis – vispirms viņi aplidojuši Poliju, tad Lietuvu, bet tagad bija ieradušies Latvijā. Uz Liepāju poļi atlidojuši no Palangas. Pārlaiduši nakti mūsu pilsētā, jau piektdien no rīta viņi devās uz Spilvi. Tur ar plašu sarīkojumu šodien noslēgsies lidojums.

A.Mūrnieks ir lepns, ka mūsu lidosta vienlaikus uzņem tik daudz lidaparātu. Viņš atceras, ka pēdējo reizi lielāks skaits lidmašīnu te nolaidies pirms vairāk nekā 10 gadiem.

Poļu lidotāji līdzinās mūsu rokeriem – tie ir vīri, kuri ar mazajām lidmašīnām apceļo kaimiņzemes. Viņu lidaparātus var pielīdzināt gaisa motocikliem. Vienvietīgie un divvietīgie deltaplāni pārvietojas ar ātrumu aptuveni 70 kilometru stundā. Ceļu no Palangas līdz Liepājai lidotāji pieveikuši vienā stundā. Radiosakaru mazulīšiem nav. Tādi ir tikai vienam lidaparātam no eskadras – divvietīgajai lidmašīnai, ar kuru var attīstīt vairākkārt lielāku ātrumu un, aplidojot mazulīšus, vadīt tos vajadzīgajā virzienā.

Viens no lidotājiem, lidošanas instruktors Olekss Dernebaks no Varšavas smēja, ka visa viņa dzīve esot viens vienīgs lidojums – gan darbs, gan vaļasprieks saistīts ar mākoņiem. Viņš lidojot jau vairāk nekā 25 gadus, bet šis brauciens esot lieliska iespēja iepazīt kaimiņu zemes.

Lidot ar deltaplānu var tikai labos laika apstākļos – kad stipri nelīst, nav spēcīga vēja. Lielākais lidotāju ienaidnieks esot negaiss un pērkons – tad jānolaižas un jāsagaida labāki laika apstākļi. Ceļā no Palangas uz Liepāju poļus nedaudz nobiedējis melnais padebesis, taču negaiss nav uznācis, un ceļa mērķis sasniegts veiksmīgi.