Kurzemes Vārds

10:17 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Fantastiska izglābšanās un rinda pēc sentimenta

Pagājušās nedēļas notikumus komentē Liepājas Rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks, Durbes Novada domes priekšsēdētājs Uldis Strazds

Libānieši atgriežas mājās! Notikumi ap Izraēlas un Libānas konfliktu jau labu laiku piesaista pasaules sabiedrības uzmanību, bet šā nedēļa zīmīga ar to, ka pēc pirmdien noslēgtā pamiera starp Izraēlu un grupējumu "Hezbollah" vairāki tūkstoši libāniešu atgriezušies mājās. Skaidrs, ka viņiem ir sāpīgi redzēt sapostītos namus, taču ikvienam zināma sajūta, kad atkal vari atgriezties tur, kur ir tavas mājas. Libāniešiem būs daudz darāmā, lai atjaunotu namus un ceļus, taču atgriešanās jau ir sākums, un ir saprotams Libānas iedzīvotāju prieks. Tādēļ jācer, ka pamiers netiks pārtraukts ar jauniem uzbrukumiem.

Izglābj zvejniekus, kas mēnešiem dreifējuši okeānā. Gandrīz fantastisks ir stāsts par trim meksikāņu zvejniekiem, kas izglābti pēc deviņu mēnešu ilgas dreifēšanas jūrā, pārtiekot no putniem, ko spējuši noķert. Ziņa par izglābšanos patiesi sajūsmina ne tikai puišu ģimenes. Man izbrīnu rada tas, ka deviņmetrīga laiva var netraucēti un nekontrolēti aizceļot 8 tūkstošus kilometrus tālu un neviens to nepamana!

Bezgalīgā rinda uz robežas. Kravas automašīnu rinda uz Latvijas – Krievijas robežas, kas it kā radusies Baltkrievijas vainas dēļ, protams, ir nepatīkama tiem uzņēmējiem, kam dīkstāve uz ceļa izmaksā vairākus simtus latu diennaktī. Tomēr satraukumu rada arī tas, ka neko īpašu situācijas normalizēšanā nevar paveikt pat amatpersonas, bet pa to laiku izmanīgi vīri par attiecīgu samaksu piedāvā šoferiem paātrināto robežas šķērsošanu. Par rindu Grebņevā dzirdam ik pa laikam, taču joprojām valstī nav atrasts nekāds risinājums šai problēmai. Un tikai jāpriecājas, ka pats neesi tālbraucējs šoferis, kam dienām ilgi jāsēž automašīnā.

Kuģim "Anna" izdevies atstāt Liepāju, neizdarot citus kaitējumus. Beidzot mūsu ostu atstājis kuģis, kas Liepājas veidolā patiesi iecirta pamatīgu robu un, sapostot Kalpaka tiltu, savu vārdu sliktā nozīmē ierakstīja pilsētas vēsturē. Lai gan saņemtas garantijas par nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu, visiem skaidrs, ka naudas atgūšana būs garš un sarežģīts ceļš, bet liepājnieki tik ilgi bez tilta dzīvot nevarēs. Turklāt apdrošinātāju samaksātā summa diez vai segs visus zaudējumus, un tas nozīmē, ka lieli līdzekļi atkal būs jārod pašvaldībai.

Sentiments un jaukas jaunības atmiņas. "Liepājas dzintara" 30 gadu jubilejas koncerts, kas ar ""Puķu bērnu" bērnu nakti" dienu iepriekš un dažādiem sarīkojumiem dienas garumā šodien pieskandinās Liepāju, noteikti būs sarīkojums pozitīvā gaistonē. Daudziem, tāpat kā man, "Liepājas dzintars" saistās ar labām atmiņām par jaunību. Tagad būs interesanti pavērot, kā līdz ar mums pašiem mainījušies to dienu elki – pazīstami mūziķi. Jācer tikai, ka sarīkojuma organizatori būs sarūpējuši pietiekamu skaitu atkritumu urnu un tualešu, lai neatkārtotos šās vasaras festivāla "Baltic Beach Party" rūgtā pieredze.