Kurzemes Vārds

21:57 Piektdiena, 10. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Modernizē ēdināšanu četrās izglītības iestādēs

Sarmīte Pelcmane

Jaunajā mācību gadā četrās Liepājas skolās – 2. un 6.vidusskolā, Kristīgajā sākumskolā un Centra pamatskolā skolēni saņems veselīgu un siltu ēdienu mājīgi izremontētās telpās, kuras pašvaldība nodrošinājusi ar jaunām un mūsdienīgām tehnoloģiskajām iekārtām, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde, Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova un SIA "Komunālā pārvalde" celtniecības nozares vadītāja Juris Krastiņš apmeklēja četras skolas, lai pārliecinātos par celtnieku paveikto.

Liepājas 2.vidusskolā, Kristīgajā sākumskolā un Centra pamatskolā darbi tuvojas nobeigumam, bet 6.vidusskolā ēdamzāles remonts un virtuves iekārtošana tiks pabeigta līdz 20.septembrim, jo papildus nepieciešams nomainīt arī nepievilcīgās zāles durvis un paplašināt ēdamzāles telpas. Kā atzina S.Golde, celtnieki no būvuzņēmuma "Būve" un SIA "Liepājas celtniecības kompānija" ir ļoti labi paveikušas savu darbu.

Liepājas 2.vidusskolas virtuve izveidota kā bāzes vieta ēdiena pagatavošanai, no turienes kompleksās pusdienas ar speciālu transportu tiks nogādātas uz Centra pamatskolu un Kristīgo sākumskolu. 2.vidusskolā īpaši priecē ēdamzāles estētiskais noformējums. Uzlabosies ne tikai ēdiena kvalitāte, bet arī tā pasniegšanas veids. S.Golde uzskata, ka 2.vidusskolas ēdināšanas komplekss pat pārspējot pērn Igaunijas galvaspilsētā redzēto "Estee Eine" ēdināšanas kombinātu.

Jauno virtuvju telpas aprīkotas ar jaudīgu ventilāciju, siltām letēm, jaunām plītīm, tvaiku nosūcējiem utt.. Izbūvētas jaunas trauku mazgājamās telpas, bet 2.vidusskolā traukus mazgās ar mūsdienīgām trauku mazgājamām mašīnām. Ēdamzāles paplašinātas un padarītas ievērojami mājīgākas. Mūsdienīgo ēdināšanas aprīkojumu piegādā SIA "Rakari". Kopumā četru izglītības iestāžu ēdināšanas bloku modernizācijai šogad izlietos vairāk nekā pusmiljona latu, no kuriem 265 000 latu piešķirti no Valsts investīcijas programmas.

Turpmāk ēdienu šīm četrām skolām gatavos SIA "Zālītes–A", kura uzvarēja pašvaldības izsludinātajā ēdināšanas operatoru konkursā. Operators bez kompleksajām pusdienām papildus nodrošinās arī bufetes darbību – smalkmaizīšu, salātiņu, negāzētu bezalkoholisko dzērienu tirdzniecību. Viens no ēdināšanas operatora konkursa noteikumiem bija – piedāvājuma sortimentā nedrīkst būt krāsainie gāzētie dzērieni un citi bērniem kaitīgi produkti. Pašvaldība arī noteikusi, ka ēdienu kompleksa cena dienā nedrīkst pārsniegt 60 santīmu. Nākamnedēļ S.Golde tiksies ar skolu direktoriem un SIA "Zālītes–A" vadītājiem, lai pārrunātu ēdienu sortimentu un citus organizatoriskus jautājumus ēdināšanas organizēšanā.

Liepājā šogad uzsākts modernākais ēdināšanas sistēmas pārveides projekts Latvijā, kas paredz rekonstruēt un aprīkot izglītības iestāžu virtuves un ēdamzāles, šim mērķim izlietojot ievērojamus valsts un pašvaldības finanšu resursus. Pārmaiņas bija nepieciešamas, jo lielākā daļa Liepājas izglītības iestāžu ēdināšanas telpas ir nolietotas un vairs nespēj pildīt savas funkcijas. Savukārt ēdienu gatavotāju firmas šobrīd apmierinās ar īslaicīgu peļņu un nespēj investēt līdzekļus ēdnīcu modernizācijā. Šobrīd Liepājā no 14378 skolēniem un bērnudārzu audzēkņiem ēdnīcu pakalpojumus izmanto vairs tikai 5461, t.i., 50 procentu. Pašvaldības rūpe ir palielināt to skolēnu skaitu, kuri ikdienā saņemtu veselīgu un siltu ēdienu, uzsver S.Golde.

Pašvaldība jau iesniegusi Valsts investīciju programmai projektu ēdināšanas bloku modernizācijas otrajai kārtai 2007.gadā, kurā paredzēts veikt uzlabojumus arī pārējo izglītības iestāžu ēdnīcās par gandrīz miljons latiem.