Kurzemes Vārds

23:05 Piektdiena, 10. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kaktuss

Jaunieši izglītosies Zviedrijā

No 19. līdz 23.septembrim trīs jaunieši no Liepājas piedalīsies Eiropas brīvprātīgā darba mācībās Kalmaras pilsētā Zviedrijā, informē Liepājas Jaunatnes centra direktors Vilis Brūveris. Mācībās jaunieši iegūs zināšanas un vērtīgu pieredzi, kura noderēs turpmākajā darbībā, lai kļūtu par brīvprātīgā darba vadītājiem un koordinatoriem.
Uz Zviedriju dosies Liepājas Pedagoģijas akadēmijas rektora palīdze Meldra Kivlena, Liepājas Amatieru sporta spēļu aģentūras pārstāvis Edgars Deksnis un Liene Zīlīte, kura pārstāv jauniešu organizāciju "NEXT". Kalmarā pulcēsies aptuveni 20 dalībnieku no piecām valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Zviedrijas.
Mācības ir projekta "Eiropas brīvprātīgo darbs Baltijas jūras reģionā" sastāvdaļa. Tiek veidots vienots organizāciju tīkls Baltijas jūras reģionā, kas veic brīvprātīgo jauniešu nosūtīšanu un uzņemšanu uz iesaistītajām dalībpilsētām. Mērķis ir palielināt īstenoto projektu skaitu un kvalitāti attiecībā uz jauniešu brīvprātīgo darbu Baltijas jūras reģionā.
V.Brūveris sacīja, ka katru gadu Liepājas Jaunatnes centrs īsteno arvien vairāk Eiropas brīvprātīgā darba uzņemšanas un nosūtīšanas projektus, kas dod lielisku iespēju gūt jaunu pieredzi, draugus un pasaules redzējumu. Jaunatnes centra direktors uzskata, ka nākotnē to iestāžu skaits, kas iesaistīsies Eiropas brīvprātīgā darba projektos, Liepājā palielināsies.

Piedzīvojumi Spoku trasē un pilsētas ielās
Inita Gūtmane

Vasara ir laiks, kad notiek dažādas nometnes, kurās var gan atpūsties, gan papildināt zināšanas, gan gūt vērtīgas iemaņas. Arī Liepājas "Jaunie vanagi" sadarbībā ar Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību "Dēkla" bija sarūpējuši bērniem un jauniešiem vairākas interesantas nometnes ar vienojošu nosaukumu "Ceļojums apkārt pasaulei".
No 24. līdz 28.jūlijam norisinājās dienas nometne, kurā piedalījās bērni vecumā no 5 līdz 11 gadiem. Nometņu vadītāji Līga un Žigimants Krēsliņi pastāstīja, ka bērni katru dienu apmeklēja vairākus uzņēmumus un tūrisma vietas, tā iegūstot plašākas zināšanas par Liepāju. Bērnus, piemēram, uz Radio muzeju, karuseļiem, Sv.Trīsvienības baznīcu, Liepājas Pedagoģijas akadēmiju, ūdenslīdēju skolu pavadīja pieci nometnes līderi, tie bija Liepājas aktīvie jaunieši vecumā no 13 līdz 15 gadiem. "Jaunieši tika galā ar uzdevumu ļoti labi. Viņi paši ņēma katalogus, pētīja, kur vest bērnus, un paši vienojās par laiku, kad varētu doties ekskursijā," sacīja Līga. Viņa ir priecīga, ka daudzi bērni pēc nometnes sacījuši, ka šī bijusi labākā, kādā viņi piedalījušies.
Ja dienas nometne norisinājās tepat Liepājā, tad diennakts nometne, kas notika no 2. līdz 6.augustam jauniešus aizveda uz Skrundu. Tā kopā pulcēja 40 bērnu no visas Latvijas. Arī šeit nometņu līderiem – jauniešiem bija darba pilnas rokas. Kopā ar pieaugušajiem nometnes vadītājiem viņi bērnus interesantā veidā iepazīstināja ar dažādām valstīm, spēlēja sporta spēles, devās ekskursijā pa tuvāko apkārtni un palīdzēja radošajās darbnīcās. Nometnes beigās katram dalībniekam tika pasniegta rāmītī ievietota fotogrāfija no Skrundā pavadītā laika.
Bet nav jau tā, ka nometņu līderi vien strādāja, rūpējās par to, lai citiem būtu jautri. Arī viņiem bija sarūpēta nometne – tā no 7. līdz 13.augustam norisinājās Kazdangā. Uz to bija sabraukuši 70 Latvijas "Jauno vanagu" līderi no visas valsts. "Mēs katru dienu sportojām, piedalījāmies gan tradicionālās, gan netradicionālās sporta spēlēs, izmēģinājām spēkus orientēšanās sacensībās, kā arī devāmies pārgājienā uz Aizputi un izgājām Spoku trasi," pastāstīja Žigimants. Pie jauniešiem viesojās arī vairāki viesi, piemēram, pārstāvis no Neredzīgo biedrības, kurš aicināja jauniešus iejusties to cilvēku ādā, kuriem laupīta acu gaisma, un Jūras spēku karavīrs, kurš mācīja, kā no liela attāluma var sazināties ar zīmēm. Modes skates, teātra uzvedums, rotaļas un citas lietas, kas notika piedzīvojumu nometnē, tika iemūžināti filmā, kura būs jauka liecība par pavadīto laiku.