Kurzemes Vārds

01:26 Trešdiena, 29. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Divas Dimanta kāzas

Šo un nākamo sestdienu Liepājā Dimanta kāzu jubileju - kopdzīves 60 gadu - atzīmē divas ģimenes: Pjotrs un Valentīna Djubjanovi, Valentīns un Nikola Zimnuhovi. Piektdien, 18.augustā, Dzimtsarakstu nodaļā svinīgā Zelta kāzu ceremonija notika šogad jau trīsdesmitajam zelta pārim Arturam un Irēnai Reiņiem. Šīs ģimenes kopdzīves lielāko daļu aizvadījušas Liepājā. Arturs un Irēna Reiņi pirms 50 gadiem 18.augustā Liepājā arī salaulājās. Viskuplākā ir Djubjanovu ģimene - trīs bērni, četri mazbērni un pieci mazmazbērni, bet Zimnuhovu ģimenē ir divi bērni, trīs mazbērni un trīs mazmazbērni. Visi gaviļnieki saņems Pilsētas domes Pateicības rakstu un vienreizējo pabalstu 50 latu apmērā. Liepājas pašvaldība jau piekto gadu sumina Zelta un Dimanta kāzu jubilārus, bet, lai tas notiktu, liepājniekiem pašiem jubilejas ceremonija jāpiesaka Dzimtsarakstu nodaļā.

Būs diskusija tramvajā

Liepājas tramvajā, uz kura durvīm redzama Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības reklāma, kas aicina strādājošos aizstāvēt savas tiesības, 23.augustā pulksten 15 notiks diskusija "Darba tirgus realitāte - no bezdarba līdz darbaspēka trūkumam". Par šīm tēmām runās Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane, domes eksperte nodarbinātības jautājumos Aija Saldovere, pašvaldības aģentūras "Nodarbinātības projekti" direktors Zigmunds Cīrulis. Diskusiju vadīs Liepājas Arodbiedrību centra priekšsēdētājs Jānis Neimanis. Šis tramvajs un diskusija ir daļa no Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības sāktās informatīvās kampaņas, kas aicina ikvienu strādājošo aktīvi cīnīties par savām tiesībām un iestāties arodbiedrībā. Kampaņa notiek saskaņā ar Eiropas Sociālā fonda atbalstīto projektu "Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības kapacitātes stiprināšana".

Šķēdē šauj Latvijas un Lietuvas karavīri

Liepājnieki un apkaimes iedzīvotāji, kuri šajās dienās dzirdēs rībienus, var nesatraukties. Tie nebūs ne teroristi, ne arī karotāji. Šķēdē kārtējo reizi notiks starptautiskas šaušanas mācības. Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku, Zemessardzes, Jūras spēku, Nodrošinājuma pavēlniecības un Militārās policijas karavīri kopā ar Lietuvas bruņoto spēku pretgaisa aizsardzības bataljona karavīriem pilnveidos pretgaisa aizsardzības vienību sadarbību, informēja GS preses sekretāre seržante Aļona Ņikitina. Abu valstu karavīri piedalīsies starptautiskajās pretgaisa aizsardzības mācībās "Baltic Zenith 2006", kas Šķēdes poligonā sākās vakar un turpināsies līdz 26.augustam. Mācību laikā šaus pa gaisa mērķiem ar raķetēm "RBS-70", kā arī šaus ar kaujas lielgabaliem "L-70".