Kurzemes Vārds

16:28 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 20. un 21. augustā

1926.

\ Liepājnieki uzzina, ka naktī uz 18.augustu "no sirdstriekas miris mūsu avīzes atbildīgais redaktors Jānis Miķelsons, kura pseidonīms Haralds Eldgasts". "Kurzemes Vārds" sēro. Aizgājēja pavadīšana no Liepājas notiek 20.augustā no sēru nama Lilienfelda ielā 6 pulksten 18. Apbedīšana Rīgas Meža kapos.
\ Liepājas cietuma sakņu dārza sargs Šauļa ielā ap pulksten 3 dārzā pamana nepazīstamus vīriešus. Sargs aicina tos apstāties, bet kā atbilde atskan šāviens. Sargs raida atbildes šāvienu. Tiek izsaukta Kriminālpolicija. Rūpīgi pārmeklējot teritoriju pie žoga, atrod 10 skārda kannas ar kontrabandas spirtu. Tās aplipušas ar jūrmalas smiltīm. Laikam pirms tam slēptas jūrmalā.

1936.

\ Ebreju amatniecības skolā noticis izlaidums. Svinīgo pasākumu ar uzrunu sāk inženieris A.Loišs. Skolas uzturētājas, biedrības "Ort" pārstāvis H.Hiršbergs novēl laimi jaunajiem amatniekiem un pasniedz viņiem dāvanas par centību un labām sekmēm, atgādinot, ka viņi baudījuši izglītību, pateicoties valdības un Liepājas pilsētas pašvaldības labvēlīgajai attieksmei un atbalstam.

1946.

\ Liepājas Muzikāli dramatiskais teātris ar I.Kalmana operetes "Marica" pirmizrādi uzsācis jauno sezonu. Titullomā – Terēze Dāve. Pārējās lomās – Edgars Sirmais, Alfrēds Tiltiņš, Arvīds Briedis, Alma Blūma. Režisors ir Mārtiņš Blūms. Diriģents Kārlis Bunka, dekorators Albīns Dzenis. Līdz ar sezonas atklāšanu sākas arī viesizrādes laukos. Pirmā no tām notiek Aisteres Tautas namā, izrādot R.Blaumaņa tautas lugu "No saldenās pudeles".