Kurzemes Vārds

05:21 Otrdiena, 10. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Atjaunos muižas krāsni

Vienīgie kultūras pieminekļi Liepājas rajonā, kas šogad saņēmuši Kultūras pieminekļu izpētes, glābšanas un restaurācijas programmas atbalstu, ir Apriķu muiža un koka nams Aizputē, Kuldīgas ielā 26.

"Tā kā Kultūras pieminekļu izpētes, glābšanas un restaurācijas programmai piešķirtais finansējums ir daudz mazāks, nekā būtu nepieciešams, izskatot iesniegtos pieteikumus, tika izvērtēta to atbilstība programmas administrēšanas dokumentā noteiktajām prasībām, veicamo darbu aktualitāte un to atbilstība pieminekļu aizsardzības prasībām. Finansējums netika piešķirts objektiem, kuriem nebija nokārtotas saistības par iepriekšējo periodu," norāda Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāvji. Kopējais atbalsta lielums ir vairāk nekā 256 tūkstoši latu.

Aizputes pilsētas vēsturiskajā centrā par 346 latiem ēkai Kuldīgas ielā 26, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, varēs restaurēt ārdurvis, bet 1000 latu piešķirti valsts nozīmes kultūras pieminekļa - Apriķu muižas dzīvojamās ēkas restaurācijas darbiem. Lažas Pagasta padomes priekšsēdētāja Māra Vētra pastāstīja, ka nauda vēl nav izlietota, jo sākotnēji tā bija plānota ēkas fasādes atjaunošanai, taču tagad nolemts atjaunot senu krāsni namā izvietotajā Apriķu Novadpētniecības muzejā. "Katrā ziņā esam ķērušies pie muižas sakārtošanas darbiem un tos turpinām, cik nu ir mūsu spēkos, meklējot katru naudas piesaistes veidu," stāsta M.Vētra.