Kurzemes Vārds

04:04 Otrdiena, 10. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Reibumā izraisa sadursmes

Nedēļas nogalē reģistrēts ievērojams skaits satiksmes negadījumu. Vairākas avārijas izraisīja vadītāji reibumā, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.
18.augustā ap pulksten 23.30 1962.gadā dzimušais Andris vadīja automašīnu "VW Passat" pa Brīvības ielu, kad krustojumā ar Grobiņas ielu neizpildīja luksofora prasību apstāties pie sarkanās gaismas un izraisīja sadursmi ar tramvaju. Pēc negadījuma atklājās, ka Andrejs bija alkohola reibumā - viņa izelpā konstatēja 2,54 promiles. Savukārt 19.augustā ap pieciem pēcpusdienā 1960.gadā dzimušais Valerijs, ar "Opel Ascona" izbraucot no veikala "Saulīte" stāvlaukuma Cukura ielā, izraisīja sadursmi ar "VW Sharan". Arī Valerijs atradās alkohola reibumā - izelpā konstatētas 1,44 promiles.
Vairāki vadītāji, arī būdami skaidrā prātā, izraisījuši sadursmes. 18.augustā īsi pēc pulksten 17 26 gadus "VW Caravelle" vadītājs , braucot pa Raiņa ielu, neizvēloties drošu distanci un izraisīja sadursmi ar "VW Golf" un "VW Passat Variant". 19.augustā neilgi pēc trijiem pēcpusdienā "Mersedes Benz" vadītājs stūrēja auto pa Lielo ielu, kad izraisīja sadursmi ar "Jeep Cherokee". Ap pulksten 13.30 "Opel Zafira" vadītāja Nīcas pagastā neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu un iebrauca grāvī. Neilgi pēc četriem pēcpusdienā "VW Polo" vadītājs Ganību ielā Liepājā, apbraucot stāvošu auto, netika galā ar spēkrata vadību, uzbrauca ceļmalas akmenim un iestūrēja apstādījumus. Bet dažas minūtes pēc sešiem pievakarē "VW Golf Variant" Tukuma ielā izraisīja sadursmi ar motociklu "Kawasaki KLX". Piektdien ap pusseptiņiem vakarā satiksmes negadījums notika arī Lielā ielā - pie autobusa pieturas iepretim Dzimtsarakstu nodaļai. Maršruta autobusa vadītājs, izbraucot no pieturas, nepārliecinājās par manevra drošību un izraisīja sadursmi ar automašīnu "Mazda", kas brauca garām.
Cilvēki nevienā no negadījumiem nav cietuši.

Mēģina zagt gan ēdamo, gan žiletes

18.augustā ap pulksten 12 Skrundas ielā 20, veikalā "Top Birzs", apsardzes darbinieki aizturēja 1958.gadā dzimušo Egonu, kurš no veikala centās iznest kafiju un tīrīšanas līdzekli "Domestos", nesamaksājot 3,91 latus. Turpat ap pulksten 15.30 1942.gadā dzimušais Edmunds centās iznest kūpinātu krūtiņu, nesamaksājot 1,20 latus. 19.augustā ap trijiem pēcpusdienā Klaipēdas ielā veikalā "Maxima" aizturēta 1961.gadā dzimusī Lolita, kura mēģināja nozagt sieru, kafiju un žiletes par 7,74 latiem. Ap pulksten 14.30 Dzintaru ielā, veikalā "Trepītes", aizturēts 1965.gadā dzimušais Andrejs, kurš nesamaksājis 3,68 latus, centās iznest degvīnu un konservu. Jāpiezīmē, ka vairākas preces - tīrīšanas līdzeklis un konservs, tika sabojāti, radot veikaliem materiālos zaudējumus.

Izsit stiklu

19.augustā pēc trijiem naktī konstatēts, ka Pltenes ielā 1 esošajam "Preses apvienības" kioskam izsists stikls.

Piekauj un atņem telefonus

Policija saņēmusi vairākas sūdzības, ka liepājniekiem uzbrukuši nepazīstami ļaudis, kuri viņus piekāvuši un atņēmuši telefonus. 19.augustā ap trijiem naktī O.Kalpaka ielā pie kluba "Daugava" 30 gadus vecu vīrieti piekāvuši divi nepazīstami jaunieši, pēc kā viņš konstatējis, ka pazudis telefons un nauda. Līdzīgi ap pulksten 20.30 klājies kādam puisim Kr.Valdemāra ielā. 1991.gadā dzimušajam izcēlies konflikts ar mazpazīstamu jaunieti, kā rezultātā viņš guvis miesas bojājumus un palicis bez mobilā telefona.

Pazūd velosipēdi

Dārtas ielā laika posmā no 19.augusta pusnakts līdz nākamā rīta deviņiem no aizslēgta šķūnīša nozagti divi velosipēdi "BMX" . Policija meklē zagli.

Iestūrē dīķī

19.augustā ap pusatoņiem no rīta ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Kazdangas pagasta bojām, kur dīķī bija iekļuvis auto. Kā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvā informācija, spēkrats tika izvilkts no ūdenstilpnes. Policija informē, ka pagaidām vēl nav zināms, vai automašīnas "Audi 80" vadītājs bijis alkohola reibumā un kādos apstākļos negadījums īsti noticis. Zināms vien tas, ka automašīnas vadītājs ticis cauri ar izbīli, arī citu cietušo nav. Notiek izmeklēšana.

Aizdegas cauruļu siltinājums

20.augustā īsi pēc vieniem naktī mūsu ugunsdzēsēji saņēma palīgā saucienu no Strazdu ielas 16. Dega cauruļu siltinājums divu kvadrātmetru platībā.

Dzēš niedres, zāli un gružus

Aizvadītās nedēļas nogalē mūsu ugunsdzēsēji vairākas reizes steidza dzēst zāli un gružus. 19.augustā īsi pirms desmitiem vakarā blakus Pērkones kanālam pie ezera dega zāle un niedres pushektāra platībā. Savukārt neilgi pēc astoņiem vakarā Lībiešu ielā pie Melnupītes dega zāle nepilna hektāra platībā. 18.augustā drīz pēc četriem pēcpusdienā glābēji saņēma izsaukumu uz Dārzu ielu 50, kur neapdzīvotas trīsstāvu mājas pirmajā stāvā dega atkritumi piecu kvadrātmetru platībā. Gruži 15 kvadrātmetru platībā dega arī 20.augustā neilgi pirms deviņiem no rīta Laboratorijas ielas galā.