Kurzemes Vārds

20:32 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Asociāciju nenodibina, telpas dabū
Līvija Leine

Pilsētas domē pulcējās neparasti kupls nevalsts organizāciju pārstāvju pulks. Notika sanāksme, kurā sprieda par šo organizāciju attīstību un to sadarbību ar Pilsētas domi. Savu redzējumu un savā ziņā pašvaldības viedokli izklāstīja Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš un jaunatnes un NVO lietu eksperte Brigita Dreiže. Par biedrības "Liepājas NVO atbalsta centrs" veikumu un attīstības redzējumu runāja tā koordinatore Lāsma Vaiče, bet par iecerēm veidot nevalsts organizāciju asociāciju ar savu informācijas centru un radio, kā arī internetu kā nepieciešamu tā sastāvdaļu – Liepājas NVO atbalsta centra valdes priekšsēdētājs un Sabiedrisko mediju biedrības valdes priekšsēdētājs Verners Bokums. Notika gara diskusija, vai patiešām nepieciešams no jauna veidot nevalsts organizāciju asociāciju, ja jau pastāv NVO atbalsta centrs, kas strādā arī ar citām nevalsts organizācijām. Tāpēc nolēma, ka dibināt jaunu asociāciju nav vajadzības, ka jāizmanto tās potences, kas ir NVO atbalsta centrā. Tam jau tuvākajā laikā jānosūta savi piedāvājumi par darbības attīstību un pakalpojumiem tām organizācijām, kuras vēl nav centra biedres.
Sākotnēji par asociācijas un tās informācijas centra mājvietu bija noskatīta ēka Peldu ielā 5. Taču pašvaldība nolēmusi šo ēku izmantot citiem nolūkiem. NVO atbalsta centram piedāvātas trešā stāva telpas ēkā, Vecā ostmalā 54, kas pazīstama kā muitas nams. Tur telpas iespējams īrēt arī citām NVO, arī Sabiedrisko mediju biedrībai, lai tur iekārtotu radio. Sapulce kopumā noraidīja ieceri radio veidot kā visām NVO kopēju projektu. Nevalsts organizācijas, kas vēlas saņemt telpas Vecā ostmalā 54, var pieteikties pie Brigitas Dreižes.

Vizuālās mākslas skolotāji mācās par NATO

Arī Liepājas pedagogi bijuši starp tiem Latvijas vizuālās mākslas 40 skolotājiem, kuri mācījās seminārā "Ceļš no idejas līdz tēlam un zīmolam", ko organizēja NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmes organizācijas birojs sadarbībā ar Mākslas izglītības centru "Trīs krāsas". Tā gaitā tika iegūtas zināšanas par NATO un tā zīmola vēsturi. Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš skolotājus iepazīstināja ar NATO misiju un darbības principiem, savukārt praktiskās nodarbībās mākslinieku Jāņa Krieva un Baibas Sprances vadībā skolotāji apguva grafiskā dizaina izveidi. Seminārs bija nepieciešams, lai skolotāji varētu sagatavot savus skolēnus septembrī gaidāmajam vizuālās mākslas konkursam "Uzzini par NATO!".

Aicina uz gladiolu izstādi

Šodien pulksten 12 Liepājas Latviešu biedrības namā atklās Latvijas Gladiolu draugu kluba izstādi, kas būs atvērta līdz 24.augustam pulksten 20. Kluba biedrs Gunārs Kalnītis pastāstīja, ka ekspozīcijā, kas pēc piecu gadu pārtraukuma atkal tiek piedāvāta liepājnieku skatījumam, būs redzami latviešu selekcijas jaunumi un vairāk nekā 100 gladiolu šķirņu. Izstādes apmeklētāji varēs arī iegādāties dažādas sīpolpuķes – tulpes, narcises, krokusus un arī īrisus stādīšanai savos dārzos. Izstādē būs pārstāvēti gladiolu audzētāji no Liepājas un rajona, Rīgas, Bauskas un Tukuma.

Atkal par dzīvokļa īri

Šās nedēļas laikā Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram jāpieņem kārtējais lēmums – namu pārvalde "Vecliepāja" iesniegusi pieteikumu paaugstināt maksu par apsaimniekošanu, pievienojot māju sarakstu, kurās ar 24 santīmiem par kvadrātmetru nepietiek. Izskatot "Jaunliepājas" analogu iesniegumu, robeža bija 30 santīmu. Uzskata, ka šās līmenis tiks saglabāts.

Mūsu glābēji – labāko skaitā

Latvijas glābēju komanda ieguvusi pirmo vietu starptautiskajās glābšanas sacensībās "Pludmales patruļa – 2006", kas pagājušās nedēļas nogalē notika Jūrmalā. Labāko vidū ir arī mūsējie – Latvijas komandā startēja 16 glābēji no Jūrmalas, Liepājas un Saulkrastiem. Kopumā sacensībās piedalījās 14 glābēji no Lietuvas pilsētām – Klaipēdas, Palangas un Neringas, kā arī desmit glābēji no Polijas. Otro vietu ieguva Lietuvas komanda, trešo – Polijas pārstāvji. Glābēji sacentās vairākās disciplīnās – slīcēja glābšanā un nogādāšanā krastā, peldēšanā 400 metru distancē un 90 metru sprintā pa pludmali.

Informācija - e-kioskos

Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja telpās un Liepājas lidostā uzstādīti pirmie divi e-kioski. Vēl pa vienam būs tirdzniecība centrā "Ostmala" un dzelzceļa stacijā. E-kiosks ir datoram līdzīga ierīce, ar kuru iespējams uzzināt dažāda veida informāciju. Šie galvenokārt nodrošinās plašu un daudzveidīgu informācija par tūrisma iespējām ne tikai Liepājā un rajonā, bet visā Latvijā, tāpēc tie domāti Liepājas viesiem - tūristiem un citiem iebraucējiem, taču tos noteikti var izmantot arī ikviens vietējais interesents. Pieejamā informācija balstīta uz mājaslapas www.liepaja.lv saturu. E-kioskus ikviens var izmantot bez maksas. Tos uzstāda, īstenojot pilsētas vēsturiskā centra rekonstrukcijas projektu.