Kurzemes Vārds

09:16 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Būs jauns pilsētas futbola čempions
Andris Sudmalis

Aizvadītajā nedēļā ir norisinājušās pirmās Liepājas pilsētas čempionāta spēles futbolā, kā arī aizvadīts pludmales futbola čempionāta otrais posms.
No līdzdalības pilsētas futbola čempionātā diemžēl ir atteikusies pašreizējā čempionvienība "UPTK", kas nozīmē, ka šogad par pilsētas spēcīgāko komandu tiks kronēta cita vienība. Savukārt iepriekšējo gadu favorītiem – "Tosmares kuģu būvētavai" vismaz pagaidām klājas visai pasmagi, jo abās pirmajās cīņās ir piedzīvoti zaudējumi – 4:7 pret "V.O.V.A.", kas kādreiz bija zināma ar nosaukumu "Varavīksne", un 2:4 pret "Čigliņiem".
Pārējo spēļu rezultāti: "Saskaņas centrs" – "Paradokss" 1:2, "Čigliņi" – "LSDSP" 7:0, "Saskaņas centrs" – "Liepājas papīrs" 6:0, "V.O.V.A." – "PCTVL" 5:6.
Savukārt svētdien pludmales futbolā arī otrajā piegājienā dalībnieku skaits bija visai neliels, ko sacensību rīkotāji saista gan ar apstākli, ka trīs mūsu pilsētas vienības startē Latvijas čempionāta 2.līgas Kurzemes zonā, gan arī ar mūzikas festivālu "Liepājas dzintars", kas pēc sacensību organizētāja Jāņa Intenberga domām varētu būt atņēmis kuplu potenciālo sportotāju skaitu.
Līdz ar to arī aizvadītajā svētdienā pludmales futbola laukumā Jūrmalas ielas galā bija pulcējušās trīs vienības, kuras, aizvadot divus riņķus, noskaidroja vietu sadalījumu. Šoreiz savu meistarību apliecināja "Grobiņa", aiz sevis atstājot pirmā posma uzvarētājus – "Saskaņas centru", bet "LSDSP" ierindojās 3.vietā.
Nākamie mači abos turnīros norisināsies jau šonedēļ, tiesa, būs nelielas izmaiņas. Pilsētas čempionāta spēles trešdien tiks aizvadītas nevis "Daugavas" stadiona rezerves laukumā, bet gan "Olimpijas" stadionā. Pulksten 19.30 "V.O.V.A." tiksies ar "Paradoksu" un "PCTVL" ar "Čigliņiem", savukārt pulksten 20.30 spēkiem mērosies "Saskaņas centrs" ar "LSDSP", kā arī "Liepājas papīrs" ar "Tosmares kuģu būvētavu".
Sestdien pilsētas čempionāta spēles nenotiks, bet svētdien pludmalē Jūrmalas ielas galā pulksten 10.30 tiek gaidīti visi, kas vēlas piedalīties pludmales čempionāta trešajā posmā.

Tenisa svētki pašiem un pilsētniekiem
Liepājā sākas pilsētas tenisa simtgadei veltītie pasākumi
Andris Sudmalis

Šodien ar kungu vienspēļu turnīru Liepājā sākas Latvijas čempionāts tenisā, un Liepājas tenisa simtgades svinības, kuras ar vērienīgu pasākumu programmu mūsu pilsētā norisināsies visas nedēļas garumā.
Šodien pulksten 10 no rīta sākas kungu vienspēļu turnīrs, kurā jau pirmajā spēlē būs iespējams vērot čempionāta galveno favorītu, rīdzinieku Andi Jušku. Arī turpmākajās sacensību dienās vīru spēles sāksies pulksten 10, savukārt dāmas tenisa laukumos dosies divas stundas vēlāk.
Ja kungu vērtējumā mūsu pilsētas sportistiem izredžu uz uzvaru nav, tad dāmām Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Anastasija Sevastova čempionātā ir izlikta ar pirmo numuru. Kā iesildoties pirms nacionālā čempionāta, Anastasija piedalījās "Open" turnīrā Slovēnijas galvaspilsētā Bratislavā. Šajās sacensībās liepājniece jau bija iekļuvusi izsēto tenisistu skaitā, tiesa tikai ar 8.numuru. Pirmajās četrās cīņās mūsējā savas konkurentes pārvarēja ar minimālu spēku patēriņu, nezaudējot nevienā setā, bet sīvākā cīņa viņu sagaidīja finālā pret slovākieti Klaudiju Maļenovsku. Pirmajā setā liepājniece atzina savas sāncenses pārākumu – 4:6, bet abos pārējos triumfēja ar 6:0 un 6:3, neilgā laika posmā izcīnot jau otro uzvaru turnīrā ar 10 000 ASV dolāru kopējo balvu fondu.
Runājot par finansiālajiem stimuliem, Liepāja var palepoties ar Latvijas līmenim visai solīdu balvu fondu – 5200 latu. Tomēr, ja salīdzina ar "Future" turnīriem, kuros balvu fonds ir 10 000 ASV dolāru, pie mums lielākie ieguvēji būs sacensību medaļnieki. Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Imants Andersons paskaidroja, ka "Future" turnīros sportisti saņem noteiktu summu par katru pārvarēto kārtu, savukārt Latvijas čempionātā pie lielākajām summām tiks vienspēļu turnīru uzvarētāji – katram pa 1000 latiem, bet pārējo summu sadalīs veiksmīgākie dalībnieki dubultspēlēs, jauktajās dubultspēlēs, ka arī gandarījuma turnīrā, kurā piedalīsies tie sportisti, kas izstāsies pamatturnīru pirmajā un otrajā kārtā.
Tomēr bankas "Parex" dāvātās naudas balvas uzvarētāji nevarēs izlietot pēc savas izvēles, jo to būs iespējams izmantot tikai treniņiem, treniņnometnēm ārzemēs vai arī līdzdalībai sacensībās.
Tenisisti nopietni gatavojas arī svinību izklaidējošajai pusei, arī paredzētajai futbola spēlei ar rakstošās profesijas pārstāvjiem. Jau ir sarūpēti spēļu krekli, kā arī tiek aizvadīti treniņi ar tieši tādu bumbu, kas tiks izmantota gadsimta mačā. "Mēs negribam savos svētkos krist kaunā, ja reiz esam metuši izaicinājumu," tenisistu nopietnos plānus apliecina I.Andersons.
Savukārt sestdien koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" notiks saviesīgs vakars ar visu paaudžu Liepājas tenisistu piedalīšanos. "Liepājas tenisa laukumi atrodas starp "Daugavas" stadionu un estrādi "Pūt, vējiņi!". Gadu no gadu dzīvojot starp šīm divām vietām, loģiska ir mūsu izvēle pilsētas tenisa simtgades svinībās spēlēt futbolu, kā arī svinēt savus svētkus leģendārajā koncertdārzā. Futbols kā viena no svētku sastāvdaļām tika izvēlēta arī tādēļ, ka gandrīz katrā treniņā mūsu audzēkņi spēlē šo spēli – tam ir daudz elementu, kas ir nepieciešami tenisā."
Kad jautājām, vai tradīcija svinēt sava sporta veida apaļās jubilejas tiks turpināta, atzīmējot arī 110 gadu jubileju, Andersona kungs mirkli padomāja un tad teica: "Mēs joprojām ceram, ka nākamos svētkus varēsim rīkot par godu jaunuzceltajai tenisa hallei..."

Liepājas tenisa simtgadei veltīto pasākumu plāns
21. – 26.augusts – Latvijas Republikas vasaras čempionāts;
23.augusts pulksten 20 – futbola spēle starp tenisistu un žurnālistu ("Kurzemes Vārds") komandām;
24.augusts pulksten 18 – minitenisa paraugdemonstrējumi pie t/n "Kurzeme" ar vairāku valsts labāko tenisistu līdzdalību. Interesentiem būs iespēja izmēģināt spēkus improvizētajos tenisa laukumos, savukārt bērnus aicinās pieteikties šī sporta veida nodarbībām;
25. – 26.augusts – dubultspēļu turnīrs amatieriem ar sponsoru un prominenču līdzdalību;
26.augusts no pulksten 12 – čempionāta finālspēles.

Basketbolistes sezonai gatavojas Kapsēdē
Miks Kuncītis

Lai arī "Liepājas metalurga" basketbolistes jaunajai sezonai sāka gatavoties jau īsi pēc Līgo svētkiem, nopietnākais treniņprocess notiek šobrīd Kapsēdē, kur mūsu meitenes aizvada nedēļu ilgu treniņnometni.
Kā informēja "Liepājas metalurga" galvenā trenere Līvija Alpe–Lūka, uz treniņnometni Kapsēdē komanda esot ieradusies piektdien un tur trenēsies līdz 24. augustam. Pavisam "Liepājas metalurga" sastāvā jaunajai sezonai gatavojas 18 basketbolistes, tostarp arī divas jaunpienācējas – 26 gadu vecā Gita Gauče un 20 gadu vecā Līga Alelujeva. Pēc treneres teiktā, abas šīs basketbolistes ir Liepājas basketbola skolas audzēknes un pirmā no viņām savulaik ir spēlējusi "LPA" komandas sastāvā, bet Līga pēdējos gadus spēlējusi okeāna otrā pusē savas vidusskolas rindās. Pagaidām vēl trenere negrasījās izteikt pieņēmumus par to, kādu lomu viņas spēlēs mūsu vienības sastāvā, tikai piebilda, ka abas basketbolistes esot ļoti centīgas un, pats galvenais, labi iekļāvušās pārējo vidū.
Runājot par gatavošanos sezonai, L.Alpe–Lūka pastāstīja, ka šāda treniņnometne mūsu basketbolistēm esot pirmā, jo iepriekšējos gados treniņprocess noritējis turpat Liepājas robežās. "Tagad, pateicoties "Liepājas metalurga" atbalstam, mums ir iespēja pilnvērtīgāk sagatavoties sezonai, jo Kapsēdē ir kvalitatīva zāle, nepieciešamais inventārs un arī dzīvošana uz vietas ir augstā līmenī," sacīja ilggadējā Liepājas sieviešu basketbola komandas trenere. Smagāko darbu mūsu meitenes veica līdz šai treniņnometnei, kad pludmalē Artūra Košeļeva vadībā tika strādāts pie fiziskās formas nostiprināšanas, taču šobrīd daudz laika tiek pavadīts pie metienu uzlabošanas, bumbas dribla, kā arī pie taktikas. Lai arī fizisko vingrinājumu tagad ir mazāk, trenere atzina, ka treniņplāns joprojām ir intensīvs un atpūtai meitenēm praktiski neatliekot laika, ja ir kāds brīvs, tad basketbolistes to parasti izmantojot kādai atvēsinošai peldei.
Kā zināms, pagājušajā sezonā "Liepājas metalurga" vienība Latvijas Sieviešu basketbola virslīgā spēlē par piekto vietu pieveica "Ventspils" basketbolistes. Šosezon Liepājas meitenēm mērķis ir aizkļūt vismaz līdz pusfinālam. Atcerēsimies, ka pērn ceturtdaļfinālā mūsējām kāju priekšā aizlika "RTU/Klondaika", kas galarezultātā izcīnīja ceturto vietu, cīņā par bronzu piekāpjoties cēsiniecēm. Par to, ka gadāmais sieviešu basketbola līgas čempionāts solās būt vēl intriģējošāks, nešaubās neviens, jo jau pērn praktiski visu komandu savstarpējās cīņas bija spraigas līdz mača beigu svilpei. Nedaudz varbūt uz pārējo vienību fona izcēlās vairākkārtējās Latvijas čempiones "TTT/Rīga" basketbolistes un pērnās sezonas trofejas ieguvējas – komandas "Avantis/Turība" meitenes, kas ar galvenā trenera Pētera Višņēvica stingro roku spēja pārtraukt "TTT/Rīga" ilggadīgo triumfa gājienu. Šeit nedrīkst nepieminēt pērnās sezonas pastarīti "LU/Kolibri", kas, starp citu, divas no trīs uzvarām regulārajā čempionātā izcīnīja tieši pret "Liepājas metalurgu". Šobrīd universitātes komanda cenšas iegūt papildinājumu no komandas "TTT/Rīga". Liels solis Sieviešu basketbola līgas attīstībā ir Latvijas Basketbola savienībā izstrādātais nolikums, kas paredz, ka nākamajā sezonā virslīgā varētu spēlēt desmit komandas, taču tas šobrīd ir tikai runu līmenī un uz priekšu nav pavirzījies.
Atgriežoties pie "Liepājas metalurga" komandas, mūsu meitenes pēc treniņnometnes Kapsēdē turpinās gatavoties sezonai Liepājā, kur īsi pirms jaunā regulārā čempionāta sākuma – septembra vidū – liepājnieces, iespējams, rīkos basketbola turnīru.

Airētājiem 16. vieta pasaulē
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē Ungārijā, Šegedas pilsētā, beidzās pasaules čempionāts kanoe airēšanā, kurā 500 metru distancē startēja arī liepājnieku duets Aivis Tints un Staņislavs Rogovskis, kas kopvērtējumā izcīnīja 16.vietu.
Liepājnieku treneris Omārs Sērmols pastāstīja, ka šajā čempionātā bijušas pārstāvētas 80 valstis, bet 500 metru distancē divnieku ekipāžām kopā bijušas 36 laivas. Vērienīgās airēšanas sacensības notika speciāli airēšanas mačiem veidotā kanālā. Skatītājiem bija ierīkots vairāk nekā 10000 sēdvietu. Pēc trenera teiktā, tas vēlreiz apliecinot to, ka šis sporta veids Ungārijā ir viens no populārākajiem, jo tribīnes maču laikā bijušas pārpildītas.
Runājot par mūsu sportistu veikumu, priekšsacīkstēs, lai kvalificētos nākamajai kārtai, liepājnieku duetam savā braucienā bija jāizcīna vismaz sestā vieta, ko mūsu airētāji arī veiksmīgi izdarīja, izcīnot ceturto pozīciju. Mūsējie neapstājās arī nākamajā kārtā, kur, tāpat kā iepriekšējā braucienā, bija jāiekļūst sešniekā. Šeit A.Tintam un S.Rogovskim tik viegli neklājās, tomēr sacensību gaitā liepājnieki spēja noturēt piekto pozīciju, kas deva vietu pusfinālā. Izšķirošajā piegājienā mūsu sportisti izspieda maksimumu, labojot savu iepriekšējo rekordu šajā distancē par vairāk nekā četrām sekundēm, tomēr, lai iekļūtu finālā, finišs bija jāsasniedz par sekundi ātrāk. Kopvērtējumā Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi ieņēma 16.vietu.
Pēc sacensībām apmierināti bija gan paši airētāji, gan viņu treneris, kurš atzina, ka šajos mačos mūsu puiši sasnieguši maksimumu un pašreiz tas ir viņu augstākais panākums, kas, protams, esot labs stimuls trenēties tikpat cītīgi un varbūt vēl apņēmīgāk arī turpmāk.
Nākamās un, iespējams, pēdējās airēšanas sacensības šajā sezonā mūsu sportistiem paredzētas septembra sākumā Lietuvā.