Kurzemes Vārds

08:28 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

"Liepājas dzintars" liepājniekiem ir vajadzīgs

Nedēļas nogalē notika "Liepājas dzintara" 30.jubilejas koncerts, par kura nepieciešamību sabiedrībā daudz diskutēja. Portālā liepajniekiem.lv jautājām, vai Liepājai ir vajadzīgs šis festivāls. Pavisam savu viedokli pauda vairāk nekā 1800 lasītāju, un 39 procenti no viņiem uzskata, ka "Liepājas dzintaram" ir jābūt. Pretējās domās ir tikpat aptaujāto, bet 22 procenti uzskata, ka festivāls ir vajadzīgs, bet tam jāmainās.

\ "Liepājas dzintars" ir vajadzīgs noteikti! Kā gan sevi cienošs liepājnieks var iedomāties Liepāju bez šī festivāla? Pietiek, ka liepājniekiem atņēma zvejnieku svētkus, pataisot tos par kaut kādiem alus dzeršanas svētkiem.
\ Esmu par festivālu. Un pārmaiņas ir vajadzīgas, lai ietu līdzi laikam. Novēlu veiksmi organizētājiem lielajā jubilejā!
\ Vajadzīgs festivāls, tikai ļaujiet to rīkot kādiem nopietniem cilvēkiem, kas to paceltu vismaz "Baltic Beach Party" līmenī. "Liepājas dzintars" saņem daudz lielāku naudu no domes nekā "Baltic Beach Party", bet mūžīgi ir dziļos mīnusos.
\ Tas ir viens no Liepājas atpazīstamības simboliem, un nav nemaz tik daudz pozitīvu pazīmju, kas atšķirtu Liepāju no citām pilsētām.
\ Nevajag mēģināt uzturēt pie dzīvības to, kas būtībā ir miris. Labāk, lai tas dzīvo jaukās atmiņās. Tagad nav iespējams atgūt to gaisotni un ideju, kas piemita šim festivālam. Nevar divreiz iekāpt vienā upē. Laiks cits, un mēs arī citi, un tagad Liepāju jau atpazīst pēc pavisam citiem festivāliem.
\ "Liepājas dzintars" ir vajadzīgs. Vienīgi skumīgi, ka festivāls vairs nav tāds kā kādreiz – nav konkursa, nav "Zelta nakts".
\ "Liepājas dzintars" noteikti ir vajadzīgs. Labs ir katrs sarīkojums, ar ko mēs varam piesaistīt pilsētai viesus. Šis pasākums notiek jau tik ilgi, ka Liepāja vairs nav iedomājama bez tā.
\ Protams, ka ir vajadzīgs! Vienīgi sarīkojumam ar nu jau par klasiku kļuvušu nosaukumu vajadzētu atjaunot un pilnveidot arī tā saturu.
\ Manuprāt, "Liepājas dzintars" ir vajadzīgs. Kaut vai tāpēc, lai būtu kāda vieta, kur varētu paklausīties vecos hītus. Varētu festivālu pārveidot kā atmiņas par senajiem laikiem, tādā veidā ļaujot atkal uzstāties vecajiem muzikantiem, kuriem mūziķu gaitas vairs nav tik aktuālas, bet kuri labprāt uzspēlētu savas vecās, labās ziņģes. Tas atkal būtu kas tāds, kā nav nekur Latvijā, vismaz festivāla apjomos.
\ Nekad neaizmirsīšu deviņdesmito gadu Dzintarus, kad sarīkojuma beigās visi vienoti dziedāja Liepājas himnu – tādas emocijas! Cīnījāmies ar vecākiem, lai tikai tiktu uz festivālu.
\ "Liepājas dzintaram" ir jābūt! Tikai lai nebūtu pelējuma garšas vai arī pārāk nemoderns. Tas varētu būt Liepājas atpazīstamības simbols.