Kurzemes Vārds

21:19 Pirmdiena, 6. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ar četrkājaiņiem dzīve interesantāka

Kristīne Pastore

Tiem, kas pagājušajā sestdienā pēc pulksten 12 devās Rožu laukuma virzienā, bija iespēja pavisam negaidīti noskatīties brīnišķīgu suņu dresūras šovu, pavērot arī suņu modes demonstrējumus, pašiem pārliecināties par to, cik draudzīgs ir suns, ja to pareizi dresē. Bet bērni varēja arī piedalīties zīmējumu konkursā.

"Es kā cilvēks, kam suņa nav un nekad nav bijis, tā īsti pat nespēju iedomāties, kādus trikus var iemācīt šiem dzīvniekiem," sacīja viens no skatītājiem. Ne velti šis pasākums bija nosaukts "Ar četrkājaiņiem dzīve ir interesantāka". Tas notika, atzīmējot Pasaules klaiņojošo dzīvnieku aizsardzības dienu, un to organizēja Liepājas Kinoloģiskās biedrības Dzīvnieku aizsardzības grupa sadarbībā ar SIA "Killa" un tirdzniecības namu "Kurzeme".

"Mūsu mērķis bija uzsvērt, ka klaiņojošie dzīvnieki ir nelaimīgi un pelnījuši gan mājas, gan aprūpi. Tāpēc cilvēki, kas no Liepājas dzīvnieku patversmes paņēmuši suņus, dalījās pieredzē, kāpēc to darījuši," pastāstīja dzīvnieku patversmes vadītāja Anžela Dolmatova. "Nav svarīgi, vai suns ir dižciltīgs vai absolūts bezšķirnes krancītis, jo cilvēks kontaktējas ar sunīša dvēseli nevis šķirni. Gribējām arī parādīt, ka jebkurš, pat visbīstamākais suns, ja pareizi dresēts, var būt draudzīgs un cilvēkiem absolūti drošs."

To pierādīja dresētāja Monta Krastiņa ar saviem rotveileriem. Bet suņu dresētāja Viktorija Golovčenko kopā ar saviem dresējamiem suņiem bija sagatavojusi veselu šova programmu, kurā suņi kā īsti mākslinieki rādīja, gan kā uzvesties uz ielas, gan kā pareizi apstāties pie luksofora, gan vēl daudz citu interesantu lietu. Tērpus demonstrēja no patversmes paņemtā sunene Zvārgulīte. Viņai tos darina saimniece Liene Šteinberga.

Sakarā ar Klaiņojošo dzīvnieku aizsardzības dienu vēl divas nedēļas tirdzniecības nama "Kurzeme" pirmajā stāvā būs apskatāma fotoizstāde, kurā suņi, kas paņemti no dzīvnieku patversmes vai kas joprojām tur gaida savus saimniekus, katrs ar savu īpašo stāstu uzrunā cilvēkus.