Kurzemes Vārds

08:44 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Papes zeme esot pārdota pārāk lēti

Viktors Ulberts

Aptuveni lats par kvadrātmetru ir ļoti zema cena, un jebkurš zemesgabals Papē ir pārdots daudz dārgāk, tā Rucavas Pagasta padomes lēmumu pārdot pašvaldībai piederošās daļas SIA "Papes osta" kontrolpaketes turētājiem, kas praktiski ir 11 hektāri zemes, komentēja Rucavas pašvaldības deputāte Dzidra Trumpika.

Minētais lēmums pagājušajā nedēļā tika pieņemts ar četrām balsīm par, divām – pret. Pret balsoja Dz.Trumpika un Viktors Solovjovs. "Lai gan principā neesmu pret ideju, ka mēs pašvaldības daļas SIA "Papes osta" varētu pārdot, tomēr nedomāju, ka šis bija īstais brīdis un īstā cena, lai to darītu," uzskata Dz.Trumpika. Viņa norāda, ka dažādu apgrūtinājumu pieminēšana neesot pamatots arguments zemajai cenai – 102 tūkstošiem latu. Jo visa Pape esot kā nosēta ar dažādiem liegumiem un apgrūtinājumiem. Taču citviet zeme pārdota par daudz lielāku summu. Bez tam ne īpaši pievilcīgu šo darījumu dara fakts, ka lēmums pieņemt uzreiz pēc tam, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nāca klajā ar paziņojumu, ka lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret pašvaldības vadītāja vietnieku Jānis Bārduli, kura valdīšanas laikā izveidota SIA "Papes osta", kurā pašvaldība ieguldīja aptuveni 11 hektāru zemes. "Es arī uzskatu, ka uzņēmuma dibināšana notika nelikumīgi. Ja to izdotos pierādīt, mēs atgūtu zemi un varētu to pārdot par vairākkārt lielāku cenu. Jo nauda pašvaldībai patiešām ir vajadzīga. Esam iesaistījušies vairākos projektos, kur nepieciešams liels līdzfinansējums, ko no budžeta mēs nevaram nosegt. Mums būtu kur iztērēt arī 500 tūkstošus," piebilda Dz.Trumpika.

"Acīmredzot opozīcijai tā ir jārīkojas – jāsaka, ka mēs visu darām nepareizi. Taču es uzskatu, ka esam atraduši labu risinājumu un samaksa ir ļoti laba," apgalvo Rucavas Pagasta padomes priekšsēdētājs Viktors Čamans. Viņš apgalvo, ka pārdodamo SIA "Papes osta" 40 procentu kapitāldaļu vērtība ir 72 tūkstoši lati. "Vai tad nav labi, ka 30 tūkstošus saņemam uz virsu?" retoriski vaicā V.Čamans. Tagad pats galvenais esot, lai pircējs nepārdomā un ieskaita naudu pašvaldības kontā. Kas attiecas uz vērtējumu, ka maksa tomēr varētu būtu lielāka, V.Čamans uzskata, ka opozīcija piesauc utopiskus skaitļus. "Ja 60 procentu kapitāldaļu vērtība ir 150 tūkstoši latu, kurš pirks 40 procentus par 500 tūkstošiem? Tas ir skaidrs katram, kas kaut mazliet saprot no uzņēmējdarbības."

Savukārt nauda tiek tērēta vairākiem projektiem – skolas ēdināšanas bloka sakārtošanai, kur pašvaldības līdzfinansējums ir 20 tūkstoši latu, mikroautobusa iegādei, kā arī kanalizācijas un ūdensvadu sistēmas sakārtošanai.