Kurzemes Vārds

09:12 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Apciemos draugus Vācijā

Anda Pūce

No 24. līdz 28. augustam Grobiņas pilsētas pašvaldības delegācija dosies uz sadraudzības pilsētu Dassovu Vācijā, lai piedalītos Pilsētas svētkos.

Domes Administratīvās nodaļas sekretāre Selga Dreimane, kura arī iekļauta domes delegācijā, kas šogad dosies uz Dassovas Pilsētas svētkiem, pastāstīja, ka turp brauks arī Grobiņas domes priekšsēdētājs Jānis Neimanis, ugunsdrošības inspektors Arnis Bamšis, deputāte Gunta Liepa, daudzbērnu ģimeņu biedrības "Dzērvīte" vadītāja Elga Jonase, domes Finanšu nodaļas vadītāja Larisa Tiļuga, Sporta daļas vadītājs Andis Ādiņš un tulce Ilze Poprocka. Galvenais vizītes mērķis ir piedalīšanās Dassovas Pilsētas svētkos, jo vācieši vienmēr apciemo arī Grobiņas Pilsētas svētkus maijā, tāpat tiks pārrunāta turpmākā sadarbība starp atsevišķu nozaru pārstāvjiem – sporta, nevalsts organizāciju, ugunsdzēsējiem un citiem. Ceļā grobiņnieki dosies ceturtdien un mājās atgriezīsies pirmdien.

Grobiņas un Dassovas sadraudzībai nākamajā gadā būs piecu gadu jubileja. Pirmā oficiālā Grobiņas domes vizīte Dassovā bija 2001.gadā, bet 2002.gada tika parakstīts sadarbības līgums par skolēnu un mācībspēku apmaiņu un sadarbību kultūras apmaiņā. Sadarbojoties skolām, ir izveidoti vairāki projekti, kuru galvenais mērķis bija jauniešiem iepazīt tuvāk citam citu, zemi, tradīcijas, kultūru. "Šajā laikā Dassovā ir koncertējusi gan Grobiņas jauniešu deju grupa "Spararats", gan jauktais koris "Vēl", tāpat cieša sadarbība izveidojusies nevalsts organizāciju starpā," norāda S.Dreimane.

Viņa paskaidro, ka Dassova, kurā ir aptuveni 4 tūkstoši iedzīvotāju, atrodas Baltijas jūras krastā 23 kilometrus no Lībekas.