Kurzemes Vārds

09:48 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Vienā naktī apzog vairākus veikalus

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka 22.augustā pusstundu pēc pusnakts konstatēta zādzība no veikala "Auda", Rīgas ielā 38.
Notikuma vietā "Kurzemes Vārds noskaidroja, ka zagļi iekļuvuši telpās, izsitot pakešu loga stiklu. Veikala vadītāja pastāstīja, ka ļaundaru iebrukums pamanīts, kad iedarbojusies trauksmes sistēma. Taču, kad apsardzes firmas "Falck L" darbinieki ieradušies nozieguma vietā, ļaundari jau bijuši prom. Konstatēts, ka pazuduši pārtikas produkti, alkoholiskie dzērieni, sarunu kartes "Zelta zivtiņa", košļājamā gumija, saldējums, limonādes. Kopējo nozagto preču daudzumu un nodarīto materiālo zaudējumu vēl precizē, tomēr veikals jau atvērts, kaut arī tā izsistais logs aizsegts ar kartonu.
Policija aizdomās par nodarījumu tur divus 1993.gadā dzimušus pusaudžus.
Bet dažas minūtes pēc pulksten četriem no rīta konstatēta ielaušanās veikalā SIA "Vits N", Mežmalas ielā. Arī tajā ļaundari iekļuvuši, izsitot loga stiklu. No plauktiem nozagti dažādi trauki.
Bet 21.augustā īsi pirms diviem dienā no veikala "Olimpija", Dzērves ielā 15, pagaidām nenoskaidrotas personas nozagušas skeitborda klāju, stiprinājuma sistēmas un skeitborda ritenīšus. Veikala saimnieki policijai norādījuši, ka radīts materiāls zaudējums vairāk nekā 80 latu apmērā.

Terorizē kaimiņus
Ita Cērmane

"Kurzemes Vārda" redakcijā vērsās kāda Nākotnes ielas 19.nama iedzīvotāja. Sieviete sūdzējās, ka mājas 12.dzīvoklī mītot vīrietis, pie kura regulāri viesos nāk jaunieši. Tiekot lietots alkohols, un pēc iedzeršanas dzīvokļa saimnieks kļūstot agresīvs. Pārējiem mājas iedzīvotājiem neesot miera ne dienu, ne nakti – vai nu traucē dzīru troksnis, vai arī kautiņi.
Velta Roze min, ka vīrietis turklāt esot psihiski nelīdzsvarots un neprognozējams: "Nāk nepilngadīgas meitenes, viena 15 gadu veca pie vīrieša dzīvo. Viņi dzer un pīpē, un, kad piedzeras, jaunieši kaitina dzīvokļa saimnieku. Tad viņš ņem koku un skrien viņām pakaļ. Reiz pat dabūjām saukt ugunsdzēsējus, jo pie viena dzīvokļa durvīm bija aizdedzināti papīri." V.Roze stāsta, ka mājas vecākais vairākkārt saucis policiju. Likumsargi ieradušies, veikuši pārrunas, un tad uz laiku iestājies miers. Taču pēc laika trakošana atsākusies. Mājinieki vairs nevarot šādu situāciju izturēt, bet nezinot, kur meklēt palīdzību.
Mājas vecākais Ruslans Šairko "Kurzemes Vārdam" stāstīja, ka Jānis kaimiņus traucējot jau sen un tas notiekot regulāri. Pēdējo reizi vīrietis trakojis pagājušās nedēļas nogalē – viņš pat kāda dzīvokļa virtuves logā ar koku sviedis. Bet mazā draiskule ciemos bijusi vēl pirmdien ap pusnakti. Kad otrdien neilgi pirms pusdienlaika Nākotnes ielā 19 ieradās "Kurzemes Vārds", tur viss bija klusi un mierīgi. Ieejas durvis no iekšpuses bija aizbultētas, un mājas vecākais skaidroja, ka Jānis, visticamāk, guļot.
R.Šairko policijā ar iesniegumiem vērsies vairākkārt. Mājas vecākais arī zināja teikt, ka Jānim bijusi tiesa, kas pieņēmusi lēmumu, ka viņam jāpamet dzīvoklis, jo vīrietis sakrājis lielu parādu par īri un komunālajiem maksājumiem. Taču Jānis nepildot tiesas spriedumu, kā arī turpinot nemaksāt. Bet kaimiņiem tādēļ apgrūtināta iespēja veikt mājas remontdarbus un uzlabojumus.
Jāpiezīmē, ka minētā kunga draudus nācies piedzīvot arī tuvākās apkaimes iemītniekiem. Kāda Nākotnes ielas iedzīvotāja pamatīgi izbijusies, kad kopā ar dēlēnu gaišā dienas laikā devusies uz autobusu pieturu un viņiem ceļā izskrējis vīrietis ar metāla stieni rokās. Viņš skaļi lamājies necenzētiem vārdiem un draudējis izrēķināties.
Pašvaldības policijā "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka izsaukumi uz Nākotnes ielu saņemti vairākkārt. Liepājas Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika atzina, ka Nākotnes ielas 19.nams iekļauts policijas patruļas maršrutā un tiekot regulāri apskatīts. Pēdējo reizi likumsargi šajā vietā bijuši pirmdienas vakarā, bet tad bijis miers. Policijas darbinieki, regulāri apmeklējot šo adresi, pat secinājuši, ka Jāni ietekmējot Mēness fāzes – vislielākās nekārtības notiekot pilnmēness laikā.

Iestūrē kokā

21.augustā ap pulksten 12.30 Rucavas pagastā 19 gadu veca jaunkundze, vadot automašīnu "Nissan Sunny" pa vietējās nozīmes ceļu, netālu no Nidas nebija pareizi izvēlējusies braukšanas ātrumu, tāpēc nenovaldīja spēkratu un iebrauca kokā. Cilvēki nav cietuši.

Paskrien zem auto

Pirmdien ap puspieciem pievakarē Liepājā, Brīvības ielā, kāda gājēja pirms brauktuves šķērsošanas nebija pārliecinājusies par savu drošību, tāpēc viņu aizķēra pa ielu braucošais autobuss "Volvo". Tā kā vadītājs paspējis laikus nobremzēt, n sieviete traumas nav guvusi.

Veikalā pazaudē maku

Policija saņēmusi iesniegumu, ka pirmdien ap pusčetriem pēcpusdienā veikalā "Bite", Lielā ielā 8, 20 gadu vecs vīrietis konstatējis, ka viņam pazudis maks, kurā atradās vadītāja mācību atļauja, kredītkartes un nauda.

Turpinās cīņa ar kukaiņiem

Pirmdien mūsu ugunsdzēsēji atkal saņēmuši palīgā saucienus glābt ļaudis no sirseņiem. Kā rāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvā informācija, neilgi pēc sešiem vakarā glābēji devušies uz Nīcas pagastā esošo villu "Marija". Bet ap pusdeviņiem vakarā ugunsdzēsēju auto ieradās Vērgales pagasta Lejnieku sētā. Abās vietās savākti sirseņu pūžņi ar visiem iemītniekiem.