Kurzemes Vārds

01:19 Sestdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 24. augustā

1926.

\ Polijas konsuls Liepājā paziņo Polijas pilsoņiem, dzīvojošiem Liepājā, Aizputes un Kuldīgas apriņķos, kuriem nākamajā gadā paliek 18 vai 19 gadu, laikā no 15.septembra līdz 15.oktobrim ierasties Polijas konsulātā Liepājā, lai reģistrētos "dēļ karaklausības likuma pildīšanas". Personām, kuras svarīgu iemeslu dēļ ierasties nevar, par to konsulātam jāpaziņo rakstiski.
\ Vieglais ormanis Zalmans no Ūliha ielas 115 braucis ar bojātu pajūgu, nodzītu zirgu, pats ģērbies vecās drēbēs, rati netīri, nemazgāti, līdzinoties vairāk mēslu vedējam nekā ormanim. Sastādīts protokols.

1936.

Valsts elektrotehniskā fabrika, sekojot laika garam, uzbūvējusi lidmašīnu. Tā uztur sakarus ar VEF tirdzniecības nodaļām ārzemēs un Latvijā. Šodien pulksten 12 lidmašīna ieradās Liepājas aerodromā un atveda pilsētas veikaliem nepieciešamās preces.
\ Tiek paziņots, ka noteikumi par ģimnāziju un arodskolu audzēkņu vienveidīgajiem tērpiem stājas spēkā pilnā apjomā ģimnāzijās, komercskolā, tehnikumos, skolotāju institūtos, arodskolās, sākot ar 1937.gada 1.augustu.

1946.

\ Liepājas pilsētas Finanšu nodaļa aizrāda, ka vēl ir daudz tādu pilsoņu, kas nav nomaksājuši kara un mazģimeņu nodokļu parādus par 1945.gadu. Tāpat vēl daudzi pilsoņi kavējas ar 1946.gada ienākumu nodokļa (par ienākumiem no privātiem namiem, lopiem u.c.) samaksu. Pret nodokļu nemaksātājiem tuvākajās dienās sāksies piespiedu piedziņa, aprakstot mantu un nododot viņus tiesai. Tāpēc atkārtots atgādinājums: steigties nomaksāt nodokļu parādus.