Kurzemes Vārds

20:10 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Kopdzīves jubilejas stiprina ģimeni un dzimtu
Dzintra Mirdza Reisa,
Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

Pie mums, Liepājas Dzimtsarakstu nodaļā, šis gads neparasts ar to, ka līdzās pāriem, kas slēdz laulību, ir daudz svinīgo ceremoniju, kurās pāri atzīmē savus kopdzīves gadus. Tieši šogad tādu ir īpaši daudz. Pie mums nāk, sākot jau no Rožu kāzām, kas ir 10 kopā nodzīvoti gadi, nāk Dzintara pāri – 15 gadi, Sudraba – 25 gadi un, protams, Zelta pāri, kas kopdzīvē aizvadījuši 50 gadu. Es, šeit strādājot, esmu pieredzējusi arī Dimanta pārus, kas kopā nodzīvojuši 60 gadu, un pat vienu Dimanta vainaga pāri ar 65 kopdzīves gadiem. Noteikti varu pateikt, ka tikšanās ar šādiem pāriem ir ļoti emocionāls pārdzīvojums.

Ja, laulājot jaunos cilvēkus, viņi vēl nezina, kāda būs kopdzīve un ko no otra gaidīt, tad šie sirmie pāri jau viens otru iepazinuši un zina, ka arī otrs cilvēks līdzās ir vērtība, jo garus gadus kopā var aizvadīt patiešām stipri cilvēki. Tāpēc es ļoti, ļoti priecājos, ka šie pāri nāk pie mums un atzīmē savas dzīves jubilejas, jo tās svinēt ir cilvēces tradīcija. Tieši tāpat taču svinam savas dzimšanas dienas, savu bērnu dzimšanas dienas, un kāzu jubileja taču arī ir dzimšanas diena – mūsu ģimenes dzimšanas diena, kas ir nozīmīgs notikums visai dzimtai. Uz to pulcējas bērni, mazbērni, ja ir – arī mazmazbērni un citi radinieki. Un pāris atceras gan kopīgās veiksmes un priekus, gan arī bēdīgākus brīžus. Esmu pārliecināta, ka šādu jubileju atzīmēšana stiprina gan ģimeni, gan dzimtu.

Ir nācies dzirdēt jautājumu: bet kāpēc tas ir jādara Dzimtsarakstu nodaļā? Pietiekot taču, ja nosvin ģimenes lokā. Es gan tā nedomāju. Manuprāt, jebkura iziešana sabiedrībā cilvēkiem ir saistīta ar saņemšanos, ar sakopšanos gan iekšēji, gan ārēji, gan arī ar gatavošanos nozīmīgajam notikumam.

Un par to, ka aizvien vairāk šādu pāru nāk pie mums savas ģimenes svētkos, manuprāt, jāpateicas tam, ka ar avīzes starpniecību esam spējuši šos skaistos brīžus popularizēt. Protams, katram pārim Pilsētas dome dāvina arī noteiktu naudas summu, bet es tomēr esmu pārliecināta, ka ne jau tās dēļ cilvēki nāk. Viņi nāk, lai vēlreiz izdzīvotu satraucošo saviļņojumu, kas bija tajā dienā, kad viņi pirmo reizi viens otram teica jāvārdu.