Kurzemes Vārds

19:23 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dienasgrāmata

Nedēļa pēc "Liepājas dzintara"
Sanita Linde,
Liepājas domes Komercnodaļas vadītāja

Sestdien, 19. augustā

Šis rīts pieder man pašai un manai ģimenei. Šodiena būs pietiekami spraiga. Vienā dienā apmeklēsim divus brīnišķīgus pasākumus. Biedrība "Slow Food", kas piedāvā ekoloģiskus, Latvijā tapušus pārtikas produktus, šodien aicina liepājniekus tos nobaudīt. Un kur tad vēl nepārspējamais pavārmākslas maestro Mārtiņš Rītiņš ar pavāru šovu! Koncertestrāde "Pūt, vējiņi!" pārtapusi par milzīgu degustācijas galdu. Tad nu jānobauda neparastie našķi un delikateses. Mārtiņa Rītiņa atraktīvajā izsolē vīrs nosola biedrības "Slow Food" simbolu – gliemezīti. Tagad jāpārskaņojas "Liepājas dzintara" jubilejas koncertam. Sarīkojums pārsteidz ar vērienīgo skatuvi. Koncerta apmeklētāju skaits ir iespaidīgs. Satieku sen neredzētus Liepājas skartos. No skatuves plūstošās skaņas atsauc atmiņā iepriekšējos Dzintaros bijušās izjūtas. Gaidu, kad uzdzirksteļos dvēsele. Tas notiek, kad Niks Matvejevs izdzied to, ko dvēselīte jūt, kad tā pavisam kaila... Kopības sajūta pārņem, ar visiem kopā dziedot, ka "saknes jau vējš neizplēš...".

Svētdien, 20. augustā

Sagaidām savās mājās mīļus viesus. Kopīgi baudām svētdienas pusdienas un cits cita sabiedrību. Pārspriežam vakardienas iespaidus jubilejas koncertā. Kopīgi izpētām, kas gan slēpjas gliemeža mājiņā. Gliemežzēns sev uz muguras atnesis burvīgi saldu pārsteigumu, kas tagad lēni izkūst uz mūsu mēlēm. Diena sliecas uz vakarpusi, un atvadāmies.

Pirmdien, 21. augustā

Jauna nedēļa. Rīts sākas ar ierasto kafijas tasi un laikrakstu pārlapošanu. Pastkastītē netrūkst arī neabonētās preses. Ir skaidrs, ka tuvojas Saeimas vēlēšanas. Par ko balsošu šoreiz? Esmu savu izvēli jau izdarījusi un vēlēšanu dienā tikai atliks to apstiprināt. Pie dārza dīķīša atlidojis strazdu pāris. Izskatās, ka tiem par vēlēšanām maza bēda. Darba nedēļai domas saliktas pa plauktiņiem un ienirstu nedēļas skrējienā. Kā jau katru pirmdienu, notiek Licencēšanas komisijas sēde. Pārspriežam dažādus ar uzņēmējdarbību saistītus jautājumus. Daudz liepājnieku vēlas uzsākt mazo uzņēmējdarbību un reģistrē savu individuālo darbu. Iepriecina, ka cilvēkiem nav malā stāvētāju, bet gan rīcības pozīcijas. Vakars mājas atmosfērā. Tā uzlādē baterijas. Sīki dārza darbi savam priekam un dārza iemītnieku – pundureglīšu, īvju, kadiķīšu apčubināšanai. Pavēroju dārza barometru – ūdensrozes. Pirms lietus tās aizveras. Šovakar puķu acis plaši atvērtas. Lietus nebūs. Un tas jāorganizē man pašai. Ķeros pie dārza laistīšanas.

Otrdien, 22. augustā

Ceļā uz darbu iekļūstu satiksmes sastrēgumā. Pilsētā notiek ielu remontdarbi. Esi pacietīga, pati sev saku. Lietas notiek tām paredzētā kārtībā. Šodien sasaukta Nodarbinātības komisijas sēde. Izskatām vairākus jautājumus. Vakarpusē izlemju dīki nelaiskoties. Ar draudzeni sarunājam mīt pedāļus. Promenāde, parks un smilšainais jūras krasts kā visizsmalcinātākā SPA procedūra prāta pavēdināšanai.

Trešdien, 23. augustā

Šodiena būs īsta sarunu un rakstudarbu diena. Esmu plānojusi tikies ar pilsētas kafejnīcu un viesnīcu īpašniekiem, lai pārrunātu aizvadītās vasaras vērojumus viņu vadītajos uzņēmumos. Pēcpusdienā jau ir radies priekšstats par viesnīcu noslodzi pasākumu laikā. Viesnīcas un viesu nami bija pārpildīti ne tikai Liepājā, bet arī apkaimē. Tas iepriecina, ka mūsu pilsēta ir vieta, kur gribas atgriezties. Vakardienas sportisko aktivitāšu iedvesmotas, ar draudzeni atkal sedlojam velosipēdus. Šovakar pieveicam 35 kilometrus, un jūtamies laimīgi pagurušas. Mājupceļā palutinām sevi atpūtas centra "Libava" kafejnīcā ar liepziedu tēju.

Ceturtdien, 24. augustā

Šodien atkal tiekos ar kafejnīcu vadītājiem. Tieši šeit ceru saņemt atbildes par pilsētas viesu apmierinātību šeit pavadītajās dienās. Jo labi paēdis klients ir apmierināts klients. Kopīgi secinām, ka lielie izklaides pasākumi ir devuši papildu darba slodzes un arī latos skaitāmu injekciju katram sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumam. Mājās būvējam svētnīcu – pirtiņu. Bet kamēr tā top, šovakar braucam baudīt pirts priekus pie īsta pirtnieka. Maigs pēriens ar smaržojošu slotiņu sakārto domas un aizdzen sakrājušos nedēļas stresu. Upes ūdens aizskalo prom visu, kas traucē domāt pozitīvi. Guļam upes malā un veramies zvaigžņotās augusta debesīs. Gribas piedzīvot zvaigžņu lietu. Kaut gan fizikas likumus zinu un zvaigznes jau tik bieži vis nekrīt. Bet gribētos...

Piektdien, 25. augustā

Diena, kad jāpaspēj vēl nepadarītie nedēļas darbi, lai brīvdienas pienāktu ar vieglu sirdi. Mazliet grēkoju un atļauju sev svētceļojumu pa pilsētas grāmatnīcām. Gribas kādu gara barību. Papildinu savu bibliotēku ar J.Rubeņa un M.Subača grāmatu "Dīvainā karaļvalsts". Bet vai tad katra karaļvalsts mūsos nav mazliet dīvaina?

"Kā iemācīties būt laimīgam?" Bruņinieks vaicāja.
"Vienkārši pierodot, ka tevi mīl tādēļ vien, ka tu esi, nevis tādēļ, ko esi vai neesi darījis," princese atbildēja.
(J.Rubenis, M.Subačs "Dīvainā karaļvalsts")
Novēlu to visiem.