Kurzemes Vārds

18:24 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 26. augustā

1926.

\ Ilgāku laiku Liepājas Biržas komiteja un Fabrikantu sabiedrība karoja, lai izveidotu 3.klases guļamvagonus. Lūgums tika iesniegts pat satiksmes ministram. Bet velti. Tirgotāji savu lūgumu motivēja ar to, ka "iebraucot steidzamās darīšanās Rīgā, nakti neizguļot, rodas nogurums, kas uzskatāms kā kavēklis sekmīgai darīšanu nokārtošanai". Tagad pasažieriem nākusi pretī starptautiskā guļamvagonu sabiedrība, kura vagonu sadalīs, ierīkojot ērtas 3.klases guļamkabīnes. Tās būs tikai nedaudz mazākas par 2.klases guļamkabīnēm.
\ Uz Kūrmājas prospekta tramvaja sliedēm nolikta petarde. Līdzko to skar tramvajs, tā izsprāgst ar lielu troksni, pārbiedējot pasažierus, tramvaja vadītāju un tuvējo māju iedzīvotājus.

1936.

Liepājas Brīvostā atkal iebraucis Panamas tvaikonis "Eduard" no Dancigas ar 20000 kilogramu spirta. Ārī pagājušajā gadā kuģis Liepāju apmeklējis vairākas reizes.
\ Liepājas muitas uzraugs Jānis Lanka jaunā ostmalā aiztur Latvijas tvaikoņa "Ausma" matrozi Jūliju Krupincovu. Pie viņa atrod divas paciņas kontrabandas cigarešu. Uzraugs tās konfiscē. Tad pēkšņi Krupincovam palīgā steidzas kāds cits matrozis, uzbrūk Lankam un sāk viņu žņaugt. Iejaucas policija. Lieta nodota tiesai.

1946.

\ Pilsētnieki ievēro, ka ceļā uz Liepājas jūrmalu iepretī Peldu ielai apstādījumos pacēlusies jauna estrāde. Tā nodota Liepājas pilsētas Koncertdārza īpašumā. Bet pie jūrmalas paviljona šodien no pulksten 15 līdz 18 un no pulksten 19 līdz 23 uz deju grīdas ikviens var izklaidēties – notiek dejas plašu mūzikas pavadījumā.