Kurzemes Vārds

20:13 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

NATO karavīri iepazīst Liepāju

Ita Cērmane

Ceturtdien ap deviņiem vakarā mūsu ostā ienāca ievērojams skaits ārvalstu karakuģu – neoficiālā vizītē ieradās 1.pastāvīgā NATO pretmīnu grupa. Kuģi pietauvojās 46.piestātnē, un sestdien un svētdien tie būs apskatāmi.

Grupas sastāvā ir deviņi kuģi no astoņām valstīm – Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Lielbritānijas, Polijas un Vācijas. Dižākais no tiem ir Vācijas štāba un apgādes kuģis "Werra", kas ir mūsu "Virsaiša" līdzinieks.

Kā pastāstīja NATO pretmīnu grupas komandieris Andreass Strikers, NATO galvenais uzdevums ir strādāt mieram un drošībai, sniegt palīdzību un veikt glābšanas operācijas. Ideja par pretmīnu grupas izveidi radās jau 2003.gadā. Tās uzdevums ir veikt pasākumus, lai cilvēki justos droši, skaidroja A.Strikers: "Neviens īsti nezina, cik Pirmā un Otrā pasaules kara mīnu jūrā ir, taču tās tur ir, un tie ir draudi cilvēcei." Tāpēc ir svarīgi sprādzienbīstamos objektus jūrā atrast un neitralizēt. "Tas jādara starptautiskā līmenī, un tas ir viens no NATO galvenajiem uzdevumiem," sacīja A.Strikers. Starptautiska mēroga mīnu meklēšanas mācības šogad notika jau martā un jūnijā, nākamās sekos pavisam drīz.

Vizītes mērķis mūsu pilsētā ir veicināt sadarbību starp dažādu valstu Jūras spēkiem un izmantot iespēju sniegt jūrniekiem atpūtu. "Šī ir NATO kuģu pirmā vizīte Liepājā, bet ne pirmā Latvijā," pauda A.Strikers. Uzturēšanās laikā ārvalstu kara jūrniekiem paredzēta vizīte Liepājas domē, būs dažādas sporta aktivitātes un pilsētas apskate. Viesi iepazīsies arī ar mūsu Jūras spēkiem, jo no 2007.gada janvāra līdz maijam mūsu Jūras spēku mīnu meklētājs "Namejs" tiks iekļauts NATO pretmīnu grupas sastāvā. "NATO gaida jaunus dalībniekus," uzsvēra grupas komandieris.

Liepājniekiem un pilsētas viesiem gan interesantākais saistībā ar ārvalstu karakuģiem varētu būt tas, ka sestdien un svētdien no pulksten 14 līdz 16 visi deviņi NATO valstu karakuģi būs apskatāmi apmeklētājiem pie firmas "Terrabalt" piestātnēm. Paraugdemonstrējumus šaušanā karavīri nesniegs, ar smaidu piebilda A.Strikers un nopietni piebilda: "Būs daži drošības pasākumi. Piemēram, kāpjot uz klāja, līdzi nevarēs nest lielas somas."