Kurzemes Vārds

19:44 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bet mūsu pagalmā…

Kirils Bobrovs

Pēc pavasara sakopšanas kampaņas visas pilsētas teritorijā mēs atsevišķi pievērsām uzmanību gan mājām, gan ielām, gan arī teritorijām ap daudzdzīvokļu mājām galvenajos dzīvojamos rajonos. Taču kāds temats palika neskarts: pagalmi vecās apbūves rajonos. Starp citu, šādi pagalmi netika pie balvām nevienā no Pilsētas domes pēdējos gados rīkotajiem konkursiem par sakoptākajiem objektiem dzīvojamā sektorā.

Pirmais, ko šajā ziņā gribētu uzsvērt un kas raksturīgs ļoti daudzām vietām, ir neizvesto gružu un dažādu drazu kaudzes, kā arī pārpildītie konteineri. Iemeslu un ieganstu šīm negācijām, protams, daudz: gan nepietiekama kontrole no namu pārvalžu puses, gan līgumu neslēgšana ar transporta firmām, gan trūkumi šo firmu darbā, gan pašu iedzīvotāju racionalizācija, metot ārā savus atkritumus tur, kur nav atļauts.

Otra raksturīga iezīme – pustukšās un neizmantojamās grūstošās būves, arī šķūnīši. Ar to nojaukšanu mēs pastāvīgi kavējamies. Namu pārvaldēm trūkst līdzekļu, kaut gan tos vajadzētu iekasēt no nojaucamo māju iedzīvotājiem, taču to tur nav. Tādēļ jālūdz palīdzība pašvaldībai. Starp citu, sacītais attiecas arī uz privātīpašumiem. Nav grūti iedomāties, ka arī privātīpašniekiem nav naudas, jo ne jau visi ir turīgi. Taču grausti pakāpeniski pazūd, un kādreiz nākotnē, iespējams, šajā ziņā vairs nebūs par ko runāt. Dažreiz traucē laikus nesavāktā malka, tās sagatavošanas procesā atstātās skaidas. Nožēlojami izskatās savā laikā bērniem sagādātais aprīkojums, soli un puķu dobes. Tas viss jau sen atstāts iedzīvotāju ziņā – lai rūpējas paši. Un daudzi tik tiešām rūpējas, jo dažās vietās redzami ļoti sakopti un pievilcīgi pagalmiņi.

Taču pagalmu dzīve ir visnotaļ atšķirīga. Daudzviet rit vasaras remontdarbi, bet tas nozīmē, ka attiecīgās vietās krājas celtniecības atkritumi. Pastāvīgi kaut ko pamanās izpostīt vandaļi. viņu roku darbs droši vien ir arī salauztie žogi, taču par tiem pagaidām rūpējas tikai privātīpašnieki. Pēdējais kroņa žogs pilsētā tika ierīkots pirms četriem gadiem Dzintara un Jūrmalas ielas stūrī, vēl toreizējā "Vecliepājas" direktora Aivara Priedola laikā. Toties zālienu pļaušanai tagad nododas ar visu sirdi pat tur, kur zāle nemaz neaug.