Kurzemes Vārds

17:27 Ceturtdiena, 24. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Latvijas brīvība un Liepājas brīvdomība
Pagājušās nedēļas notikumus komentē zobārsts Māris Kronbergs

"Liepājas dzintara" jubileja. Neizdevās apmeklēt festivālu "Liepājas dzintars – 30", taču esmu uzklausījis daudzas labas atsauksmes par šo retrospektīvo koncertu. Šāda veida koncepcija pieļaujama lielās jubilejās, taču manuprāt Dzintaram atkal ir jāatgriežas estrādē "Pūt, vējiņi!". Leģendārais festivāls, kas simbolizē brīvdomību, ir viens no galvenajiem Liepājas karogiem, tādēļ skumji dzirdēt, ka tas sevi it kā izsmēlis vai kļuvis lieks. Ir jācenšas to pacelt jaunā kvalitātē, jo šim festivālam, atšķirībā, piemēram, no pludmales festivāla, ir jābūt nopietnākam un profesionālam no muzikālā viedokļa. Tad tas būs dzīvotspējīgs.

Neatkarībai jau 15 gadu. Tieši augusta dienas bija izšķirošās mūsu valsts ceļam uz faktisko neatkarību. Tik ātri pagājis laiks! Šodien dzīvojam paši savā valstī, jo bija cilvēki, kuru rīcība noteica Latvijas virzību uz brīvību un neatkarību. Paldies viņiem!

Nost ar neveselīgiem produktiem! Valdība spērusi labas gribas soli – aizliegusi skolās pārdot neveselīgu pārtiku. Man kā zobārstam, protams, ir prieks, ka ierobežos čipsu graušanu un krāsoto limonāžu dzeršanu, tomēr problēmu šis aizliegums diezin vai atrisinās, jo neveselīgas sastāvdaļas ir ļoti daudzos produktos. Vai tad ir radīta skaidra neveselīga produkta definīcija? Turklāt jaunie noteikumi ir arī drosmīgs solis – valsts riskē atklāti nostāties pret labi apmaksātu kompānijas "Coca–Cola" juristu komandu. Šī firma taču var nopirkt visu Latviju. Droši vien arī nopirks, ja gribēs.

Futbolā ataust cerība. Pēc "Liepājas metalurga" uzvaras pār čempionāta līderi "Ventspili" atkal uzaususi cerība, ka liepājnieki spēs atkārtot pērnā gada sasniegumu. Vēl gan ir krietni jācīnās, lai pierādītu, ka pagājušajā gadā iegūtais čempiona tituls nebija nejaušība. Ļoti jau nu gribētos. To gaida daudzie šīs spēles draugi, arī tie, kas jau aizgājuši no šīs saules un savulaik kaldinājuši Liepājas futbola tradīcijas, mūsu pilsētas futbola vēsturē atstājot spilgtus ierakstus.

Simt gadu Liepājas tenisam. Pats 12 gadu esmu nodarbojies ar tenisu, un tādēļ ar interesi sekoju līdzi simtgades sarīkojumiem un Latvijas čempionātam, kas parasti notiek Lielupes laukumos, bet šogad par godu jubilejai norisinās Liepājā. Tā ir lieliska iespēja valsts labākos raketes meistarus vērot pašu mājās. Katrs laba līmeņa turnīrs šī sporta veida popularitātei nāk tikai par labu.