Kurzemes Vārds

19:05 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Policijā trūkst darbinieku

Ita Cērmane

Pēc tam, kad Rīgā no cietuma izbēga bīstamie noziedznieki, saasinājās jautājums par darbinieku skaitu iekšlietu struktūrās, un cietuma vadītāji atzina, ka darbinieku trūkuma dēļ naktīs esot mazāka apsardze. Nepietiek cilvēku ne tikai ieslodzījuma vietās, bet arī policijā.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē, kas ir viena no lielākajām Latvijā, ir vairāk nekā 300 atestētu darbinieku (tie ir cilvēki, kuri nēsā formastērpu un ir devuši zvērestu). Kā rāda Valsts policijas mājaslapas informācija, Liepājas Policijas pārvaldē ir daudz vakantu vietu - kopumā trūkst vairāk nekā 30 darbinieku, galvenokārt iecirkņu inspektoru.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka štata vietas policijā neesot nokomplektētas - gandrīz katrā struktūrvienībā trūkstot pa kādam darbiniekam: Kārtības policijas biroja inspektori, kārtībnieki un Kriminālpolicijas biroja inspektori, iecirkņu inspektori, ceļu policisti. "Tas policijas darbu, protams, neatvieglo," viņa atzina.

Ceļu policijā, kaut arī nesen no Daugavpils uz šejieni pārcēlušies divi likumsargi, patlaban ir piecas brīvas vietas. J.Knīse skaidroja: "Nav nekas neparasts, ja uz Kurzemes reģionu nāk strādāt policisti no Latgales. Tas ir likumsakarīgi, jo, piemēram, Daugavpilī štata vietas ir nokomplektētas, darbinieki tur nav nepieciešami, un Rīgas vietā policisti izvēlas Kurzemi."

Līdzīga situācija arī Pašvaldības policijā. Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis pastāstīja, ka viņa vadītajā struktūrā esot 133 štata vietas. Patlaban brīvas ir 16. Mazāk nekā puse darbinieku Pašvaldības policijā strādā piecus gadus, vēl mazāk ir tādu, kas šajā vietā nostrādājuši vismaz desmit gadu. N.Dīķis saka, ka cilvēki aiziet no darba Pašvaldības policijā sociālo garantiju trūkuma un mazo algu dēļ. "Sameklē vietu, kur labāki apstākļi," skaidro policijas priekšnieks: "Te mēs sagatavojam darbam, viņi apgūst iemaņas un tad tiek pārpirkti." No Pašvaldības policijas darbinieki galvenokārt aizplūst uz citām iekšlietu struktūrām, apsardzes firmām, arī militārajām struktūrām.