Kurzemes Vārds

19:48 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Dzērumā izraisa avāriju

24.augustā ap pulksten 15 mūsu pilsētā notikusi kārtējā avārija, ko izraisījis vadītājs kunga prātā. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka 1976.gadā dzimušais Viesturs, braucot ar automašīnu "Ford Escort" pa Dzērves ielu, nebija pareizi izvēlējies ātrumu un izraisījis sadursmi ar "GAZ 32213". Cilvēki nav cietuši, bet pēc negadījuma konstatēts, ka Viesturs pie stūres bija sēdies iereibis – alkometrs viņa izelpā uzrādījis 1,94 promiles alkohola.

Konfiscē nelegālo alkoholu un cigaretes

Ceturtdien ap pulksten vieniem dienā Nīcas pagasta Ķestos policijas darbinieki atsavinājuši 51,5 litrus šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku, kā arī 54 paciņas cigarešu bez LR akcīzes nodokļa marķējuma.

Uz auto uzmet pusķieģeli

Policija saņēmusi vairākas sūdzības par sabojātām automašīnām. 24.augustā ap pusdesmitiem vakarā Emīlijas ielā 7 automašīnas "Audi 100" īpašnieks konstatējis, ka uz bagāžas nodalījuma no otrā stāva uzsviests pusķieģelis. Spēkratam izsists caurums. Auto īpašnieks policijai norādījis, ka viņam radīti zaudējumi 80 latu apmērā. Bet 23.augustā Peldu ielā automašīnas "BMW 330" īpašnieks konstatējis, ka saskrāpēts auto labās puses sāns.

Sagriež batutus

24.augustā ap deviņiem no rīta konstatēts, ka Jūrmalas parkā sagriezti divi batuti. Policija uzsākusi kriminālprocesu par tīšu svešas mantas bojāšanu.

Iebrauc bedrē

Remontdarbi mūsu pilsētas ielās bēdīgi beigušies kādam iebraucējam. 25.augustā īsi pirms pulksten četriem no rīta Lietuvas pilsonis, kas dzimis 1978.gadā, braucis ar automašīnu "VW Golf" pa Jūras ielu, bet, tā kā nebija pareizi izvēlējies ātrumu, tad nav paspējis laikus nobremzēt un iebraucis ceļa posmā, kur notiek remontdarbi.

Guļ zem soliņa

25.augustā pusstundu pēc pusnakts Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Lielo ielu 12 – pie "Mēness aptiekas" zem soliņa gulējis cilvēks. Liepājas Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika pastāstīja, ka 1959.gadā dzimušais Konstantīns bija pārmērīgi lietojis alkoholu un zem soliņa viņu nogāzusi vella dzira. Vīrietis nogādāts policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās. Pavisam ceturtdien atskurbtuvē dulluma izgulēšanai ievietotas sešas personas – četri kungi un divas dāmas.

Kukaiņi moka pilsētas un rajona iedzīvotājus

Mūsu ugunsdzēsēji turpina saņemt palīgā saucienus no iedzīvotājiem, kurus apgrūtina kukaiņi. 24.augustā īsi pirms astoņiem vakarā lapseņu pūznis ar visiem kukaiņiem savākts Kurmājas prospektā 28. Bet neilgi pēc septiņiem vakarā glābēji palīdzību snieguši Grobiņas pagasta Strungu iemītniekiem, likvidējot sirseņu pūzni.

Notverti virtuvē iebraukušie jaunieši

Mūsu policija aizturējusi vairākas personas, kuras pilsētā un rajonā izdarījušas vairākas auto zādzības, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Aizturēto skaitā ir arī jaunieši, kuri ar mikroautobusu iestūrēja Riepu ielas nama virtuvē un aizbēga.
Jūlija otrajā pusē policija reģistrēja vairākas automašīnu zādzības, pēc kurām tās tika atrastas avarējušas un bojātas. 4.augustā Ezerkrastā tika nozagta automašīna "VAZ 21063", kuru neilgi pēc tam aizturēja Cukura ielā. Auto stūrēja divi 17 gadus veci jaunieši - Edgars un Eduards. Izmeklējot šo gadījumu, likumsargi atklāja, ka aizturētie jaunieši iesaistīti vēl trīs auto zādzībās un vienā zādzības mēģinājumā. Shēma visos gadījumos bijusi līdzīga - noskatīs auto, vēlāk tas uzlauzts un piedarbināts, lai pavizinātos. 21.jūlijā Ģenerāļa Dankera ielā tika nozagta automašīna "VW Golf", ar kuru puiši vizinājušies līdz Imantas ielai, kur auto noslāpis. Puiši nolēmuši to aizstumt līdz bāram "Fort Jūra", kur sadauzītu pametuši. 30.jūlijā Baltijas ielā nozagts "Opel Record". Izbraukājuši Karostu, līdz Atmodas bulvāra galā ar tukšām riepām auto atstāts. Savukārt 31.jūlijā noskatīts un nozagts "Mersedes Benz" Pulkveža Brieža ielā. Šoreiz ar zagto auto zaglēni paspēja izraisīt divas avārijas, kuras pēc tam policijas hronikā figurēja, kā "pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar pagaidām nenoskaidrotu auto". Automašīna tika pamesta, kad uzbrauca koka celmam. Bet pirms minētā "Mersedes" Turaidas ielā bija iekārots "Audi 80". Šo auto jaunieši varējuši tikai aizstumt no sētas. Visas epizodes apvienotas vienā krimināllietā, kas nodota Liepājas pilsētas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.
Apkopoti materiāli, savākti pierādījumi arī kriminālprocesā, kurā ir vairākas aizdomās turamās personas un kurā apvienotas četras citas epizodes. Jau ziņots, ka 27.jūlijā Priekules ielā automašīnai "Mitshubishi Galant" tika nozagti divi priekšējie riteņi. Neilgi pēc tam tika pārbaudītas vairākas personas. Aizdomās par zādzību tika aizturēti četri nepilngadīgie - 1989.gadā dzimušais Semjons, 1989.gadā dzimušais Vitālijs, 1990.gadā dzimušais Andrejs un 1989.gadā dzimušais Romualds, kā arī 21 gadu vecais Kirils. Vitālijs un Semjons tādu pašu zādzību paveikuši arī Daugavas ielā no automašīnas "Opel Vectra". Kriminālpolicijas darbinieki noskaidrojuši, ka Semjons un Vitālijs kopā ar 1991.un 1989.gadā dzimušiem vārda brāļiem Dmitrijiem 6.jūnijā no Pļavu ielas pagalma nozaga mikroautobusu "Ford Transit", ar kuru iebrauca Riepu ielas nama virtuvē. Minētajām epizodēm pievienota vēl viena - Vitālijs 9.jūlijā bija iekārojis kādas peldētājas personīgās mantas pludmalē, Pērkones ielas galā. Krimināllietas materiāls nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrā. Savukārt puišiem piemērots drošības līdzeklis - policijas uzraudzība.