(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Jāšanas sporta svētki mūspusē
Miks Kuncītis

Aizvadītās nedēļas nogalē Liepājas rajonā norisinājās divas jāšanas sporta sacensības – Liepājas rajona atklātais čempionāts jauniešiem un junioriem, kā arī Priekules "Balva –2006". Likumsakarīgi, ka šajos mačos bez godalgām nepalika mūsu sportisti.
Sestdien jātnieki pulcējās Grobiņas pagasta zemnieku saimniecībā "Māliņi", kur norisinājās Liepājas rajona atklātais čempionāts konkūrā jauniešiem un junioriem, kas reizē bija arī ieskaites sacensības valsts čempionātā. Pirmajā maršrutā, kur šķēršļu augstums nepārsniedza vienu metru, labāko rezultātu no mūsējiem sasniedza Sindija Svipsta ar zirgu Lafero ("Jura staļļi"), kopvērtējumā izcīnot otro vietu. Viņai trešā vieta arī otrajā maršrutā, kur šķēršļu augstums bija 110 centimetri, bet maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 115 centimetriem startēja vienīgi Elīna Kandēvica ("Māliņi"), kas izcīnīja otro vietu ar zirgu Vivu. Tāds pats sniegums Elīnai padevās arī piektajā maršrutā, kur šķēršļu augstums bija 120 centimetri. Tūlīt aiz viņas ierindojās Lāsma Petrēvica ar Kortesu, bet Saldus rajonu pārstāvošais grobiņnieks Jānis Kalita ar zirgu Lambordžini ieņēma sesto vietu. Pie sudraba maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 125 centimetriem tika "Jura staļļu" jātnieks Mārtiņš Kārkliņš ar Reilu. Lai arī sarežģītākā maršrutā, kur šķēršļu augstums vietām sasniedza 130 centimetru, neviens no sportistiem Liepājas rajonu nepārstāvēja, jāatzīmē, ka otro vietu izcīnīja Jānis Kalita ar zirgu Kvintusu.
Dienu vēlāk jāšanas sporta svētki mūspusē turpinājās Priekulē, kur labākos rezultātus sasniedza jau pieminētā Sindija Svipsta, kas ierindojās ceturtajā vietā maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz vienam metram, savukārt Elīna Kandēvica triumfēja maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 120 centimetriem, bet maršrutā līdz 110 centimetriem Elīna ieņēma otro pozīciju, apsteidzot Dzintru Blūmu ar zirgu Danu ("Priedes"), kura ierindojās ceturtajā vietā. Vēl jāpiemin, ka šajos mačos savu prasmi jātnieces demonstrēja arī iejādē, kur no mūsējām vislabāk veicās vienai no sacensību organizatorēm priekulniecei Illai Boiko ar Leivu, kas izcīnīja pirmo vietu.

Arnis Bača tiecas pēc sestā titula

No sacensību turnejas pa Slovākiju un Poliju, kur notika pasaules kausa izcīņas posmi, atgriezies Latvijas Aerokluba raķešu modelētājs liepājnieks Arnis Bača. Viņš kārtējo reizi apliecinājis, ka ir viens no meistarīgākajiem raķešu modelētājiem, izcīnot uzvaras abos posmos.
Pieckārtējais pasaules kausa ieguvējs, Eiropas čempions Arnis Bača šosezon līdz šim bija uzvarējis tikai vienā no posmiem, kad maija vidū liepājnieks triumfēja Krupkas pilsētā Čehijā, taču tagad mūsu modelētājs iepriekš izcīnītajai uzvarai sarežģītākajā un prestižākajā šī aviācijas sporta veida disciplīnā – reālu raķešu modeļu kategorijā – pievienojis vēl divas augstākā kaluma godalgas. Arņa paša izgatavotais kosmosa kuģa "Sojuz" nesējraķetes modelis palika nepārspēts gan Košicē, gan vēlāk arī Krakovā, tādējādi pēc aizvadītiem deviņiem pasaules kausa izcīņas posmiem liepājnieks pēc divu gadu pārtraukuma atgriezās līdera godā arī kopvērtējumā.
Pēc sacīkstēm Arnis Bača pastāstīja, ka pēc šīm divām uzvarām viņam esot ļoti labas izredzes izcīnīt arī sesto pasaules kausu. Lai arī liepājnieks nav iecerējis startēt priekšpēdējā posmā, pagaidām Arnis esot vienīgais no modelētājiem šajā kategorijā, kurš izcīnījis trīs uzvaras, tādēļ liepājnieks nolēmis piedalīties tikai noslēdzošajā posmā Ļubļanā.

Pludmales volejbola līgā noteikti uzvarētāji
Andris Sudmalis

Liepājas Pludmales volejbola līgā aizvadīts pēdējais, sestais posms un noteikti sacensību uzvarētāji gan dāmu, gan vīru vērtējumā.
Par pēdējā posma uzvarētājiem vīriešiem kļuva kopvērtējuma līderis Ivars Apinis, startējot kopā ar Arti Zombergu, 2.vietu ieguva Igors Lucēvičs un Alens Šēfers, bet trešie palika Dainis Zombergs un Pauls Juriks.
Trīs no pēdējā posma labāko vietu īpašniekiem arī kopvērtējumā ieņēma godalgotās vietas – I.Apinis ar 12 punktiem izcīnīja uzvaru, ar 14,5 punktiem 2.vietā ierindojās I.Lucēvičs, bet D.Zombergs ar 16,5 punktiem ieguva 3.vietu.
Līdzīgi godalgotās vietas sadalīja arī meitenes – pirmo trīs vietu ieguvējas pēdējā posmā ieguva vietas uz goda pjedestāla. Laura Miltiņa, šoreiz startējot kopā ar Undīni Baumani, izcīnīja kārtējo uzvaru, Sandra Miltiņa pārī ar Kristīni Glodi ierindojās 2.vietā, bet Ieva Vīksna un Una Upmane pēdējā posmā palika 3.vietā. Kopvērtējumā ar 5 punktiem uzvarēja L.Miltiņa, atpaliekot par 3 punktiem, 2.vietu ieņēma viņas māsa Sandra, bet vēl par punktu atpalika I.Vīksna.
Pludmales volejbola līgas godalgoto vietu ieguvējus apbalvoja vakar Jūrnieku centrā.

Favorīts ar grūtībām tiek finālā

Latvijas tenisa čempionāta pusfināla spēlēs sacensību galvenajiem favorītiem dāmu un kungu vērtējumā nācās panervozēt, tomēr abi ar 1.numuru izliktie tenisisti iekļuva finālā.
Lai arī liepājniece Lina Lileikite ir vērtējama kā ļoti talantīga, dāmu turnīra galvenās favorītes gods pašlaik pieder Anastasijai Sevastovai, kura savu kanti noturēja arī pusfinālā. Tiesa, pirmajā setā viņai nācās pielikt krietni vairāk pūļu, nekā līdz šim čempionātā ierasts – uzvara ar 7:5, 6:2 pret Irinu Smislovu no Daugavpils. Otrajā pusfinālā, čempionāta lielā pārsteiguma autorei Montai Reinfeldei pret Diānu Bukājevu, kas izlikta ar 3.numuru, līdzvērtīga cīņa sanāca tikai pirmajā setā, kuru liepājniece zaudēja ar 4:6, bet otrajā pretiniece bija krietni pārāka – 1:6.
Ārkārtīgi interesanta cīņa norisinājās kungu vienspēļu pusfinālā starp galveno favorītu Andi Jušku un Oskaru Vaski. Lai noskaidrotu uzvarētāju, bija nepieciešami visi trīs seti, un pēdējā soļa attālumā no uzvaras bija O.Vaskis, kuram pie rezultāta 5:4 bija mačbumba, tomēr seta un spēles galotnē veiksmīgāk nospēlēja A.Juška, izcīnot uzvaru ar 4:6, 6:0, 7:6.
Otrajā pusfinālā pie krietni vieglākas uzvaras tika ar 2.numuru izliktais Deniss Pavlovs, kurš ar 6:2, 6:1 pārspēja Edgaru Maņuši.
Šodien Liepājas tenisa laukumos tiks noskaidroti 2006.gada Latvijas medaļnieki vienspēlēs, abu finālmaču sākums paredzēts pulksten 12.