Kurzemes Vārds

18:59 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Beidzot labo Aizputes šoseju

Viktors Ulberts

Līdz septembra beigām tiem autobraucējiem, kuri izmanto Aizputes šoseju, būs jāpacieš zināmas neērtības, jo tur tiek pilnīgi atjaunots asfalts 13,3 kilometru garumā. Toties pēc tam pa šoseju spēkrati varēs braukt bez bažām, jo vairs nebūs daudzo bedru un plaisu.

Ceļa remontdarbu ģenerāluzņēmējs ir firma "Ceļu, tiltu būvnieks", kurai šajā jomā uzkrāta liela pieredze. Asfaltēšanā piedalās arī SIA "Aizputes ceļinieks" vīri, kuriem arī nevar pārmest pieredzes trūkumu.

Remontējamais ceļa posms stiepjas no Rokasbirzs 13,3 kilometru garumā uz Liepājas pusi. Kā pastāstīja darbu vadītājs Pēteris Andrianovs, remontdarbi uzsākti augusta sākumā. Līdz šim lielākajā daļā šosejas uzklāta izlīdzinošā kārta. "Nav noslēpums, ka Aizputes šoseja ilgi netika labota, tāpēc ir ļoti bēdīgā stāvoklī. Tāpēc ar izlīdzinošo kārtu tiek likvidētas bedres un iesēdumi," skaidroja P.Andrianovs. Nezinātājam nav skaidrs, kāpēc dažviet remontējamā ceļa posmos asfalts uzklāts pa nelielam pleķim ik pēc pārsimt metriem. Izrādās, šajās vietās bijuši ļoti lieli iesēdumi, tāpēc tos vajadzēja likvidēt vēl pirms izlīdzinošās kārtas uzklāšanas. Pēc tam nākamais darba posms ir virskārtas uzklāšana, kas padarīs asfaltu noturīgu. P.Andrianovs norādīja, ka nav problēmu pārvietoties arī pa izlīdzinošo kārtu, taču jāuzmanās no posmiem, kur pirms tam ceļš ir nogruntēts. Ātrumā pa to braucot, var diezgan nopietni saķēpāt automašīnas virsbūvi ar piķi.

"Ja laika apstākļi, kas pēdējās dienās niķojas, būs normāli, termiņos iekļausimies," sola P.Andrianovs.

Jau rakstīts, ka Aizputes šosejas 13,3 kilometri ir vienīgais ceļa posms Liepājas rajonā, kur šogad paredzēts uzklāt jaunu asfaltu.

"Nu, tik gluds kā galds tas posms nebūs, taču braukšana noteikti būs daudz labāka," ir gandarīts Liepājas Rajona padomes un Aizputes pagasta pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Šilis, kurš pats ikdienā brauc pa šoseju. Taču viņš norādīja, ka kopumā problēma nav atrisināta. "Nelabotajā posmā smagā tehnika iespiedusi risas, kas lietus laikā piepildās ar ūdeni, tāpēc autovadītājiem jābrauc ļoti uzmanīgi. Arī bedru tur netrūkst, un nākamgad pēc ziemas ceļš būs vēl bēdīgākā stāvoklī. Taču naudas valstij patlaban vairāk neesot."

Liepājas Rajona padome patlaban uzsākusi cīniņu par to, lai arī turpmāko septiņu gadu ceļu remontdarbu plānošanas iecerēs iekļautu Liepājas rajona brauktuves.