Kurzemes Vārds

06:41 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Liepājā nepietiek diennakts veikalu

Pagājušajā nedēļā portālā liepajniekiem.lv lasītājiem jautājām, vai Liepājā ir pietiekams daudzums diennakts veikalu? Savu viedokli pauda vairāk nekā tūkstotis lasītāju, un lielākā daļa jeb 70 procenti uzskata, ka mūsu pilsētā to nav gana, bet pārējie 30 procenti domā, ka diennakts veikalu Liepājā ir pietiekamā daudzumā.

/ Pietrūkst solīda diennakts veikala pašā pilsētas centrā, kur var arī kādu pīrādziņu nakts laikā nopirkt. "Krokusā" ko tādu neriskētu.

/ Ar maizes un piena tirdzniecību naktīs peļņu neiegūsi. Nav vērts pārdevējam algu maksāt – tas neatmaksājas. Alkoholu naktīs tirgot nedrīkst. Secinājums: ja reiz veikals naktī strādā un maksā algu pārdevējam un vēl apsargam, tad vai nu saimniekam nav visi mājās, vai tiek tirgots kas tāds, kas dod peļņu. Kas – domāju, ka to zina katrs liepājnieks.

/ Es naktīs pa veikaliem nestaigāju. Visu, ko vajag, arī alkoholu, var laikus nopirkt dienā. Mans viedoklis: pilnīgi pietiktu, ja būtu kāds daudzmaz normāls nakts veikals, kur būtu viss nepieciešamais ārkārtējiem gadījumiem. Ja kāds grib naktī dzert, lai iet uz kafejnīcu vai iepērk jau dienā.

/ Jebkurā diennakts veikalā tiek pārkāpti noteikumi un naktī tirgots alkohols (to zina visi, izņemot mūsu brašo policiju). Manuprāt, diennakts veikali nav vajadzīgi, ja nu tiešām iegribas naktī ēst, var taču iepirkties kādā degvielas uzpildes stacijā.

/ Nakts veikali domāti tikai tiem, kam naktī pietrūkst iekšējā degviela. Citādi veikalam noteikti nav izdevīgi naktī strādāt.

/ Vai esat padomājuši, ka ir cilvēki, kuru darbalaiks neatļauj iegādāties nepieciešamo dienas laikā? Kādreiz arī gadās, ka, piemēram, zīdainim kaut kas ir steidzami vajadzīgs. Nevar nekad visu ieplānot, tāpēc ir vajadzīgi normāli diennakts veikali. Liepājā to katastrofāli trūkst. Ja veikali būtu normāli, nevis ar veciem un sapelējušiem produktiem, tad arī peļņa būtu. Cilvēki nebaidītos pirkt.

/ Ļoti labs nakts veikals ir Karostā taksometru galapunktā, tur alkoholu nekad nav problēmas iegādāties. Tur pat reizēm arī policija iepērkas!

/ Tāpēc jau produktu kvalitāte ir apšaubāma, ka nakts laikā iepērkas tikai daži cilvēki. Manā praksē kaut ko bērnam nepieciešamu neviens nav meklējis, vēlākais – ap pulksten 23 gribējuši pienu. Laikā no pulksten 2 līdz 5 vispār nav pircēju, līdz pulksten 2 un pēc pulksten 5 piekāpj alkohola pircēji, kam pietrūcis vai vajag jau uzlāpīties. Pieredze gan pasena, bet nedomāju, ka šajā laikā pirkšanas tikumi ir mainījušies un cilvēki pēkšņi naktīs sākuši pastiprināti iepirkties. Jā, toreiz vēl alkoholu naktīs tirgot drīkstēja.

/ Ierīkojiet tos diennakts veikalus neapdzīvotā vietā, klaja lauka vidū, ārpus pilsētas. Kam vajadzēs, gan aizkulsies, jo vajadzēs ne jau sāli un cukuru. Kāds troksnis no tiem piedzērušajiem ir jācieš visiem apkārtējiem! Kāpēc dzērāju un veikalu īpašnieku intereses tiek ievērotas, bet normāli cilvēki tādēļ cieš? Dzērves ielas bodele ir domāta tiem pusaudžiem, kuri piektdienas vakarā sāk savu festivālu un varbūt pirmdien beidz. Gan logus sitīs, gan cilvēkiem gulēt neļaus.

/ Vienam normālam diennakts veikalam normālā pilsētā vajadzētu būt. Saprotu, ka rindās pēc biezpiena un nagu lakas noņēmēja tur neviens nestāvētu, bet tomēr. Arī ārzemēs, cik zinu, ir tāda prakse.