Kurzemes Vārds

03:05 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Nav vēstures, nav panākumu
Zenta Puiķe, Liepājas sporta veterāne

Aizvadītajā nedēļā simtgadi atzīmēja mūsu pilsētas tenisisti. Laiku pa laikam redzamākajiem sporta veidiem jubilejas tiek atzīmētas, bet domāju, ka to varētu darīt biežāk, svinot arī mazākas gadskārtas. Mūsu pilsētas sporta vīriem vajadzētu izanalizēt, kam ir kāds gods atdodams, jo jubilejas būtu jāsvin, neskatoties uz to, cik šis sporta veids ir populārs.

Liels un nepatīkams pārsteigums bija tas, ka netika atzīmēta "Daugavas" sporta zāles jubileja. Šo zāli pabeidza 1938.gadā, un domāju, ka tā bija pelnījusi 60 gadu jubilejas atzīmēšanu, bet tagad jau jāsāk cerēt, ka atzīmēs 70 gadu jubileju.

Savulaik diezgan braši sava sporta veida svētkus atzīmēja burātāji, arī riteņbraucēji kādreiz atzīmēja savas dzimšanas dienas. Lai arī naudiņas nebija tik daudz, sportisti centās svētkiem pieskaņot republikas mēroga mačus, rīkot jubilejas sacensības, bet tagad man liekas, ka uz dažādu sporta veidu svētku rīkošanu mūsu pilsēta ir gaužām slinka. Saprotu, ka tas nav tik vienkārši, varbūt sporta darbinieku ir pārāk maz vai viņi nav zinoši, bet uzskatu, ka šajā ziņā mēs atpaliekam no citām valsts pilsētām.

Jebkura sporta veida jubilejas atzīmēšana ir vajadzīga, vispirms sporta veida popularizēšanai, lai parādītu jaunatnei, ka viss nav sācies ar viņiem. Jaunajai paaudzei ir jāredz, ka viņu sporta veidam ir saknes. Tā būtu arī kopā sanākšana, veco sportistu atminēšanās, jauno dalībnieku parādīšana.

Ja sporta veidam nav vēstures, tad tam nav arī panākumu. Jebkuram sporta veidam ir uz kaut kā jāturas. Piemēram, mums pilsētā rūpējas un mīl futbolu un hokeju, bet, lai kā censtos popularizēt futbolu un sasaistīt mūsdienas ar pagātni, piemēram, futbolistiem pamats zem kājām būtu vēl stingrāks, ja spēlētāji zinātu tradīcijas. Cik daudzi no esošajiem spēlētājiem zina veco Liepājas futbolistu himnu, kas pastāvēja kopš "Olimpijas" dibināšanas laikiem un ko dziedāja ne tikai futbolisti, bet arī citu sporta veidu pārstāvji?

Katrā lietā ir vajadzīgas tradīcijas. Salīdzinājumam – tautasdziesmas arī ir tradīcijas, un ar tām mēs visu laiku esam dzīvojuši, ar tām esam brīvību izcīnījuši.