Kurzemes Vārds

20:27 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 27. un 28. augustā

1926.

Neskatoties uz jauno valdības rīkojumu un stingrajiem pasākumiem huligānisma apkarošanā, tas tomēr nemazinās, bet, gluži pretēji, pieņemas. Huligāni kļūst vēl pārdrošāki, izdara jaunus pārkāpumus, traucē sabiedrisko mieru un kārtību. Pēdējās dienās Liepājā huligānu grupas sarīkojušas tračus, uzbrūkot čigāniem, aizskarot ormaņus. Bijuši mēģinājumi uzlauzt dzīvokļus. Jau otrajā dienā miertiesnesis dauzoņām piespriedis vairākus mēnešus cietumā. Bet huligāni nerimstas. Traču rīkotāji galvenokārt ir pusaudži, kuri savus varoņdarbus pastrādā galvenokārt alkohola reibumā, dažs labs galīgi apdzēries. Otrajā rītā atžirguši viņi jau nožēlo savus nodarījumus. Taču no soda neizbēgt tik un tā.

Jaunajā teātrī ar Raiņa lugas "Jāzeps un viņa brāļi" izrādi atklāj sezonu. Nākamā novitāte būs A. Brigaderes "Lielais loms."

1936.

Pēcpusdienā K.Barona ielā 65 vairāki cietumnieki uzrauga apsardzībā zāģē malku. No sētas nemanot izlavās un aizbēg ieslodzītais 27 gadus vecais Matīss Skapsts. Tūlīt tiek izsludināta trauksme, taču svītrainajā cietumnieka apģērbā tērpto Skapstu tā arī neizdodas notvert.

Uz Vāciju ekskursijā un pieredzes apmaiņā devušies 55 zvejnieki no Liepājas, Ventspils un Rīgas novadiem. Brauciens ilgs 4 dienas.

1946.

Šajās dienās Liepājas grāmatnīcā pienācis liels grāmatu sūtījums. Tajā ir Gogoļa, Blaumaņa, Gorkija, Iļjina darbi. Jaunās mācību grāmatas – gan valodu, gan matemātikas, gan vēstures un ģeogrāfijas – sadalīs pa skolām proporcionāli skolēnu skaitam.

Tiek paziņots, ka Hartmaņa mākslas studija zīmēšanas un gleznošanas mācības sāks 2.septembrī. Pieteikties var katru dienu Peldu ielā 47/49, 2.stāvā.