Kurzemes Vārds

20:50 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Uguns noposta sociālās aprūpes centru "Iļģi"
Ita Cērmane, Viktors Ulberts

Nopietns ugunsgrēks sestdien ap pusdienlaiku izcēlās sociālās aprūpes centrā "Iļģi". Divstāvu korpusam tika celts virsū vēl viens stāvs, un tieši šo jaunceļamo jumta stāvu pārņēma liesmas. Cilvēki necieta.
Ugunsdzēsēji izsaukumu uz nelaimes vietu saņēma 26.augustā neilgi pirms pulksten 14. Grobiņas pagastā ugunsgrēks bija izcēlies sociālās aprūpes centrā "Iļģi" – divstāvu rekonstruējamā ēkā, kas ir Labklājības ministrijas valdījumā, dega jumts un bēniņi. To "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens.
Kaut arī glābšanas darbos tika iesaistīti plaši spēki – nelaimes vietā strādāja ugunsdzēsēju ekipāžas gan no Liepājas un Grobiņas, gan Gaviezes un Grobiņas mežniecības, liesmas nodarīja nopietnus zaudējumus. Kopumā izdega ēkas otrais stāvs, bēniņi un jumts aptuveni 1000 kvadrātmetru platībā. Ēka bija apdrošināta.
D.Krīgens norādīja, ka ugunsnelaime izcēlusies rekonstrukcijas darbu laikā – strādnieki klājuši siltinājuma slāni un veikti piķēšanas darbi. Tiek pieļauta iespēja, ka notiekošajā vainojami strādnieki. Līdzīgi, kā tas notika aizvadītajā rudenī Aizputē, kad jumta remontdarbu laikā aizdegās sporta halles jumts.
Rekonstruējamajā korpusā iemītnieku nebija, tādēļ cilvēki nav cietuši. Tikai daži strādnieki vērsās pēc medicīniskās palīdzības, jo, cenšoties likvidēt sākotnējo ugunsperēkli, sagriezuši rokas.
"Es izdzirdēju ugunsdzēsēju mašīnu sirēnas, tad redzēju, ka kādas 10 mašīnas aiztraucās uz "Iļģu" pusi. Sapratu, ka noticis kaut kas nopietns. Bet, kad atbraucu šurp, neticēju savām acīm – tik daudz ieguldītā darba un naudas dažu stundu laikā ir pagalam," stāstīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde, kura pastāvīgi dzīvo Grobiņā un arī bija ieradusies notikuma vietā.
Savukārt aprūpes centra darbinieki stāstīja, ka nelaimes sākumu neviens tā īsti nav pamanījis. Jo uguns vāli jumtu pārņēmuši dažu minūšu laikā, tā ka neko nebija iespējams glābt.
Sociālās aprūpes centra "Iļģi" projekts tika finansēts no Eiropas fondiem. Tajā bija plānots izmitināt cilvēkus no dažādiem sociālās aprūpes centriem, kurus vajadzēja sagatavot patstāvīgai dzīvei. Nelaime notikusi tajā remontdarbu posmā, kad bija uzklāts jauns jumts, tajā iemontēti jumta logi, un tūlīt būtu sākušies iekšējās apdares darbi.
"Laikam pārāk raiti un labi mums gāja ar šo projektu, ja jau notika šāda nelaime. Vārdos nevar izstāstīt, cik tas ir sāpīgi," sacīja "Iļģu" direktore Dace Zagrebina. Taču labi, ka nelaime notikusi dienas laikā un ēkā nav bijis neviena iemītnieka, jo tad sekas būtu daudz bēdīgākas. Arī finansiālu zaudējumu nebūšot, jo, lai arī sadegušajā ēkā bija ieguldīti ap 118 tūkstošiem latu, nams ir apdrošināts. "Mūs tikai laika ziņā atmeta atpakaļ. Pēc divām nedēļām šajā namā vajadzēja sākt dzīvot pirmajiem iemītniekiem," norādīja D.Zagrebina. Jau nelaimes dienā "Iļģos" ieradušās Labklājības ministrijas augstas amatpersonas un solījušas palīdzēt, lai projektu pēc iespējas ātrāk pabeigtu. "Degunus mēs nenokaram," piebilda D.Zagrebina.

Apgāžoties traktoram, iet bojā vadītājs
26.augustā īsi pirms pulksten 12 traģisks satiksmes negadījums notika Rucavas pagastā, informēja Liepājas pil;sētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Nidā, pa lauku pie mājām "Miltiņi", 1945.gadā dzimis vīrietis vadīja traktoru "T–40", kam nebija valsts reģistrācijas numura, un, veicot apgriešanās manevru, netika galā ar transporta vadību, kā dēļ iebrauca grāvī un apgāzās. Vadītājs no gūtajām traumām mira. Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu.

Izraisa negadījumus

Aizvadītās nedēļas nogalē mūspusē noticis ievērojams skaits satiksmes negadījumu. 25.augustā ap pulksten 17.30 13 gadus vecs riteņbraucējs E.Veidenbauma ielā, braucot pa ietvi, pie19.nama nepārliecinājās par manevra drošību un izraisīja sadursmi ar automašīnu "VW Passat". Tajā pašā dienā ap pulksten 19.30 "Passat Variant" šoferis brauca pa vietējās nozīmes ceļu, kas ved no autoceļa Bārta – Rucava uz Sikšņiem, kad pirms ceļa virziena maiņas pa kreisi, veicot apbraukšanas manevru, nepārliecinājās par tā drošību un iebrauca pretējā braukšanas joslā. Notika sadursme ar pretim braucošo "Mazda". 26.augustā ap deviņiem no rīta Kalvenes pagastā 1932.gadā dzimis "VAZ 2121" vadītājs, braucot pa šoseju, neievēroja drošu distanci un krustojumā izraisīja sadursmi ar "VW Passat", kura vadītājs bija apstājies, lai veiktu kreisā pagrieziena manevru. Savukārt neilgi pēc pieciem pēcpusdienā sadursme notikusi uz vietējās nozīmes ceļa Vērgales pagastā. "VW Golf" vadītājs neizvēlējās drošu ātrumu un izraisīja sadursmi ar "Volvo940". Cietušo nevienā no negadījumiem nav.

Pieķer ļergas tirgoni

25.augustā ap pulksten 11.30 Valsts policijas darbinieki konstatēja, ka 1948.gadā dzimusī Valentīna savā dzīves vietā Ģenerāļa Baloža ielā 27 glabā nelegālo alkoholu. Konfiscēti 12 litri grādīgās dziras.

Veikalā saplēš vīna pudeli

25.augustā neilgi pēc septiņiem vakarā Ziemeļu ielā 13, no veikala "Super Netto", 1990.gadā dzimušais Arturs centās iznest divas pudeles baltvīna, kuru vērtība bija 2,78 lati. Kad jaunieti gribēja aizturēt apsardzes darbinieki, viņš netās bērt. Vīna zaglis aizbēga, saplēšot vienu no pudelēm. Radīti zaudējumi 1,39 latu apmērā. Otra pudele nebojāta nonāca atpakaļ veikala plauktā.

Zog velosipēdus

Policija saņēmusi vairākas sūdzības par velosipēdu zādzībām. 25.augustā ap pulksten 11 nozagts pusaudžu "BMX" tipa velosipēds dzeltenā krāsā ar uzrakstu "Fox" , kas bija pieslēgts pie dekoratīvajiem režģiem Rožu laukumā pie kino "Balle". Braucamā saimniekam nodarīti materiālie zaudējumi 40 latu apmērā. Savukārt 26.augustā ap pulksten 8.30 Kalvenes pagastā, Skolas ielā, konstatēts, ka uzlauzta garāža un nozagts melnas krāsas velosipēds, kompresors un atslēgu komplekts. Saimnieks policijai norādījis, ka viņam radīts materiālais zaudējums 145 latu apmērā. Policija par šo notikumu uzsākusi kriminālprocesu.

Apskādē auto

Automašīnas "Audi A4" īpašnieks konstatējis, ka laika posmā no 25.augusta desmitiem vakarā līdz 26.augusta pulkaten 12 Siļķu ielā, mājas pagalmā, viņa auto izsists kreisais aizmugurējais stikls un vēdlodziņš. Materiālais zaudējums – 50 lati. Savukārt 26.augustā ap pulksten 12 Reiņu meža ielā "Opel Zafira" lietotājs konstatējis, ka pie nenoskaidrotiem apstākļiem sabiris stāvošā auto durvju stikls.

Meklē pazudušu vīrieti

Liepājas PRPP lūdz iedzīvotāju palīdzību bezvēsts pazudušā 1980.gadā dzimušā Mārtiņa Putniņa atrašanās vietas noskaidrošanā. Pēdējo reizi redzēts jaunais vīrietis redzēts šā gada 14.jūlijā ap pulksten diviem naktī savā dzīvesvietā Liepājā, Ūdens ielā 31. M.Putniņa pazīmes: 170 cm garš, vidējas miesasbūves, tumši pelēki, īsi mati. Bija ģērbies: melnas krāsas T–kreklā, zilās džinsu biksēs, kājās pelēkas sporta kurpes. Līdzi bija paņemtas somas aizceļošanai. Visiem, kam ir zināma jebkāda informācija par meklējamo, policija lūdz zvanīt pa tālruņiem: 02; 112; 3404502; 3404531(33) vai vērsties tuvākajā policijas iestādē.