Kurzemes Vārds

21:14 Piektdiena, 10. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pagasta svētki jubileju gaisotnē

Viktors Ulberts

Ar dziesmām, dejām un uguņošanu sestdienas vakarā izskanēja Vērgales pagasta svētki, kuri pirmoreiz norisinājās divas dienas. Tie apvienoja vairāku vietējo kolektīvu jubilejas ar sportošanu, ekskursiju pa dzimto pagastu, sakoptāko sētu īpašnieku sumināšanu un lustīgu ballēšanos.

Liela atsaucība ekskursijai

Pirmais vakars vairāk tika veltīts senioriem, jo piecu gadu jubileju atzīmēja Vērgales senioru ansamblis "Vakarvējš", un pie viņiem ciemos ieradās sadraudzības kolektīvi no tuvākās apkārtnes. "Tā bija tāda sirsnīga sadziedāšanās un jauka ballīte," atzīst Vērgales Pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Vitrups. Bet pašvaldības Kultūras komisijas vadītāja Iveta Vanaga pastāstīja, ka senioru sadziedāšanās kustība Liepājas rajonā ir ļoti aktīva. Tāpēc nav brīnums, ka arī šoreiz ciemos ieradušies astoņi ansambļi.

Savukārt nākamās dienas rīts sākās ar makšķerēšanas sacensībām pieaugušajiem un sporta spēlēm bērniem. Lielu atsaucību izpelnījās ekskursija pa pagastu. "Autobuss ar 40 vietām bija pilns. Paši vietējie vien brauca. Izrādās, ka ir daudzas lietas, ko vietējie par savu pagastu nemaz nezina. Bez tam ne jau bieži pensionāram ir iespēja pabūt pagasta otrā malā un aplūkot, kas tur jauns noticis," stāstīja I.Vanaga. Ekskursanti pabijuši Ziemupē, kur noklausījušies Ziemassvētku vecīša biroja organizētās Rūķu skolas dalībnieku koncertu, apskatījuši izstādi Ziemupes Tautas namā. Patīkams pārsteigums ekskursantiem bija viesu māja "Lenkas" Saraiķos, kas ir pilnīgi jauna un ļoti pievilcīga. Vēl viņi pabijuši vairākās sakoptās sētās gan Plocē, gan pašā Vērgalē.

Puišus vilkšus vilka dejot

20 gadu jubileju atzīmēja Vērgales dramatiskais kolektīvs, kurš to atzīmēja ar izrādi pēc Annas Sakses "Pasakas par ziediem" motīviem. Tikpat lielu jubileju atzīmēja deju kolektīvs "Vērgalīte", kurš kopā ar ciemos atbraukušajiem kolektīviem uzstājās vakara koncertā. Un vakarā konferansjē lomā iejutās mūzikas terapeite Aralda Bužere un mūzikas skolotāja un bērnu popgrupas "Bums" vadītāja Daira Vītola, kas savulaik piedalījās Vērgales pašdarbnieku kultūras dzīves sapurināšanā.

"Mēs pirms 20 gadiem šeit bijām kā jaunās speciālistes no Mūzikas vidusskolas. Redzējām, ka te nekas nenotiek, ir galīgi lauki, tāpēc izdomājām, ka jāorganizē kolektīvi," atceras Aralda. Vispirms mēģināja savākt dejotājus, taču trūka puišu. Aralda un Daira bija tās personas, kas staigāja pa ciemu un vilkšus vilka puišus uz dančiem. "Grūti gāja. Te taču bija vīri, kas tieši no kūts ar zābakiem nāca uz balli. Cīnījāmies ne pa knapu. Taču beidzot izdevās visus sapulcināt Kultūras namā tieši pirms 20 gadiem 26.augustā," atceras Aralda. Pēc tam radās citi gan bērnu, gan pieaugušo ansambļi, bija arī koris, kurš pirmo reizi Vērgales vēsturē izcīnīja tiesības piedalīties 1990.gada Dziesmu un deju svētkos. Lai arī 90.gadu sākumā, kad bruka un juka kolhozi, kultūras dzīve nedaudz pieklusa, Aralda un Daira ir gandarītas, ka nu tā atkal sākusi uzņemt apgriezienus.

Vērgales pagasta svētki šogad savā ziņā bija debija arī jaunam veidojumam – jauniešu grupai "Aizliegts V". Tās nosaukums ņemts no multiplikācijas filmas par Vinniju Pūku. "Mēs kopā esam tikai aptuveni pusgadu. Tātad esam pavisam jauni," stāsta grupas soliste Liene Blauzde. Viņa pati un viens ģitārists ir no Liepājas, divi puiši ir no Cīravas un tikai viens grupas dalībnieks ir vērgalnieks. Taču mēģinājumu telpas grupai atrodas Vērgalē, tāpēc viņi tur sabrauc gandrīz katru nedēļu.

Pirmā grupas uzstāšanās bija šogad Pāvilostā Zvejnieku svētku laikā. Tagad – tikai otrā reize. Koncerta pirmajā daļā grupa "Aizliegts V" uzstājās ar populārām dziesmām, taču otrajā daļā atskaņoja piecus pašu sacerētus skaņdarbus. "Būtībā mēs vēl neesam noformulējuši to mūzikas stilu, kurā gribam spēlēt. Pagaidām visu mazlietiņ aptaustām, bet centīsimies tuvākajā laikā noteikt savu mūzikas virzienu ar savām dziesmām," piebilda Liene.

Sakoptāko sētu konkursa uzvarētāji

* Lielās balvas ieguvēji – Erlecku ģimene "Zariņos", Gausmaņu ģimene "Dzelmēs", Dunkeru un Kabiņecku ģimenes "Dārzos", Viguļu ģimene "Sproģos", daudzdzīvokļu māja "Alfas".

* Nedaudz mazākas Lielās balvas ieguvēji – Šķiparu ģimene "Kalvēs", Pelnēnu ģimene "Audzēs".

* Atzinība par interesantiem, radošiem akcentiem sētā – A.Kurmei "Priedēs", Lieģu ģimenēm "Ploce 1".

* Atzinība par sētas sakopšanu – daudzdzīvokļu mājas "Ploce 28" iedzīvotājiem.

* Īpaša atzinība par to, ka papildu sētai kopj vēl kādu stūrīti – A.Vigulim par Saraiķu baznīcas apkārtnes sakopšanu, H.Krūtmanei par ieguldīto darbu Ziemupes centra sakopšanā, E.Gausmanim par piknika vietas izveidošanu parkā.