Kurzemes Vārds

15:35 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Saulainā jubilejas nedēļa
Andris Sudmalis

Visas aizvadītās nedēļas garumā Liepājā norisinājās pilsētas tenisa simtgadei veltītie pasākumi. Par svinību naglu ir uzskatāms Latvijas vasaras čempionāts tenisā, kura dalībniekiem bija ļoti paveicies ar laika apstākļiem – sacensību dienās lietutiņš sportistiem netraucēja, tikai naktī noskalojot dienas laikā sakarsušos laukumus.
Gadsimta jubilejas programma, kā jau šādās reizēs pieklājas, bija plaša un daudzveidīga. Pirmo reizi Liepājā norisinājās Latvijas čempionāts tenisā, bet trīs reizes raketes un oranžās bumbiņas meistari atstāja sava sporta veida pili un devās sevi parādīt citiem. Vispirms "Daugavas" stadiona rezerves laukumā viņi futbola mačā pārspēja "Kurzemes Vārda" komandu, dienu vēlāk pašā pilsētas sirdī – pie Rožu laukuma – izveidoja improvizētus tenisa laukumus tiem pilsētniekiem, kam nesanāk aizstaigāt līdz Jūrmalas parkam, parādot, ko tad viņi savos laukumos dara.
Savukārt sestdienas vakarā jauni un veci tenisisti vēlreiz pameta savus laukumus, lai dotos uz turpat blakus esošo koncertdārzu "Pūt, vējiņi!", kur norisinājās lielā jubilejas balle.
Par aristokrātisku dēvētā, bet mūsdienās jau par visnotaļ demokrātisku kļuvušā sporta veida pārstāvjiem bija ko svinēt un atcerēties. Par valsts čempioni dāmu vienspēlēs kļuva jaunā Anastasija Sevastova, kas iet citu mūsu pilsētas dāmu tenisa pārstāvju Irinas Ševčenko–Gudeles, Līgas Mednes, Olgas Makarčukas pēdās.
Mūsu pilsētas tenisistiem ir ar ko lepoties, un ne tikai ar dāmām, kas tradicionāli mums bijušas spēcīgas, bet arī ar vīriem – Andreju Koļesinu, Adrianu Žgunu, Eduardu Grodski un citiem.
Bet ir arī par ko skumt. Laukumu skaita ziņā šie nav Liepājas tenisa tumšākie laiki, jo Otrais pasaules karš nesaudzēja arī šo sporta veidu, bet ir bijis arī tā, ka Liepājā darbojas četri tenisa laukumi.
Tenisam mūsdienās pat nevajag neko daudz – minimālās prasības būtu apjumt esošos laukumus, maksimālās – uzbūvēt jaunu tenisa zāli, lai pilnvērtīgu treniņprocesu varētu īstenot arī ziemā.
Tikai laiks rādīs, vai atbilstoša zāle arī tiks uzbūvēta, bet šķiet, ka līdz ar Sergeja Zaharjina publisko paziņojumu sestdienas vakarā, ledus ir sakustējis.

Dublieri izkapā punktu
Andris Sudmalis

Par rezultativitātes trūkumu "Liepājas metalurga" dublieri pēdējā laikā nevar sūdzēties – sestdien liepājnieki Latvijas 1.līgas čempionāta kārtējā spēlē cīnījās neizšķirti 3:3 (1:1) ar Ventspils "Tranzītu", pagarinot savu nezaudēto spēļu sēriju līdz pieciem mačiem.
Vērtējot pēc turnīra tabulas, mača favorīti bija liepājnieki, kas savus dažus gadus vecākos, bet ļoti ambiciozos (komandas "Tranzīts" mērķis ir iekļūt virslīgā) oponentus apsteidz par trīs pozīcijām un 9 punktiem. Spēles gaita gan neliecināja ne par vienas komandas ievērojamu pārsvaru, drīzāk bija vērojama līdzvērtīga cīņa, ar viesu nedaudz lielāku aktivitāti.
Spēli komandas sāka bez izlūkošanas, nolemjot laimi meklēt pretinieka soda laukuma tuvumā. Viesu sākuma ofensīva viņiem rezultātu nedeva, savukārt mūsējie, visai ātri izlīdzinājuši mača gaitu, izvirzījās vadībā. Nila Sitenkova raidījums nedaudz ārpus soda laukuma kreisās malas viesu vārtsargam izrādījās negaidīts pārsteigums, un viņš palika statista lomā brīdī, kad no asa leņķa raidītā bumba ielidoja vārtos.
Gūtie vārti ventspilniekus nesalauza un, turpinot aktīvi spēlēt, kā arī pielietojot aktīvu presingu, jau pēc trīs minūtēm panāca 1:1. Metalurgu aizsardzība, kuras centrā trūka diskvalificētā Dmitrija Mihailova, ļāva pārāk brīvi tieši pretim vārtiem saspēlēties pretiniekiem, kā rezultātā viesi varēja izpildīt precīzu raidījumu vārtu apakšējā stūrī.
Otrās 45 minūtes jau aktīvāk sāka mājinieki, tomēr arī viņiem no puslaika sākuma ofensīvas nekādas dividendes gūt neizdevās. Tagad jau "Tranzīta" puišiem izdevās izlīdzināt mača gaitu, un pat pārņemt iniciatīvu. Tas atspoguļojās arī uz tablo – divu vārtu guvumi nodrošināja viņiem solīdu pārsvaru – 3:1. Šī noteikti nebija mūsu aizsardzības līnijas veiksmīgākā spēle, pildot savus tiešos pienākumus, jo jaunie spēlētāji laiku pa laikam kļūdījās un pretinieku pussargi un aizsargi izmantoja ātras un asas piespēles, izvirzot teicamās pozīcijās savus uzbrucējus.
Arī uzbrukumā mūsējiem ilgu laiku kaut kā pietrūka – te piespēle sanāca par stipru, te puiši nolēma sitiena vietā momentu nedaudz sarežģīt, tomēr laukuma saimnieki nepadevās.
Vispirms uz maiņu uznākušais Krišjānis Dinsbergs ar tālu, precīzu un spēcīgu raidījumu neilgi līdz pamatlaika beigām samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet pamatlaika pēdējā minūtē mūsējie izrāva neizšķirtu jau šķietami zaudētā spēlē.
Trešie vārti tika burtiski izkapāti – Roberts Pirktiņš laukuma labajā stūrī panāca bumbu, un centrēja to soda laukumā, kur Raivo Kalniņam atlika vien ar spēcīgu raidījumu no dažiem metriem triekt bumbu zem viesu vārtu pārliktņa.
"Liepājas metalurga" dublieru galvenais treneris Viktors Lukins atzina, ka nedaudz pietrūcis gan aizsardzības, gan vidējās līnijas spēlētāja centrā, jo pārsniegtā kartīšu limita dēļ mačā nevarēja piedalīties arī Igors Aleksejevs. Tāpat nedaudz pietrūcis laika, lai atgūtos pēc grūtās cīņas ar "Skonto 2", tāpēc arī bija kļūdas aizsardzībā.
Tomēr puišu raksturs, vēlme spēlēt interesantu futbolu, un cīņa par katru bumbu šo spēli padarīja skatāmāku, nekā tajā pašā dienā televīzijā translēto komandu "Ditton" un "Rīga" maču.
Nākamo maču "Liepājas metalurgs 2" 9.septembrī pulksten 16 aizvadīs "Olimpijas" stadionā. Mūsējo pretinieki būs "Rīga 2" vienība.

Čempionāts beidzas ar favorītu uzvaru
Andris Sudmalis

Latvijas čempionāts tenisā, kas aizvadītajā nedēļā norisinājās Liepājā, ir beidzies ar abu galveno favorītu – Anastasijas Sevastovas un Anda Juškas uzvaru.
Mājinieku lielākā cerība uz valsts čempiones titulu dāmu vērtējumā – Anastasija Sevastova – savējos nepievīla. Maču pret Diānu Bukājevu, kas izlikta ar 3.numuru, viņa sāka pārliecinoši, ātri vien iegūstot itin drošu pārsvaru – 4:1, tomēr nokļūšana sprīdi līdz uzvarai setā mūsējo atslābināja, kas ļāva pretiniecei rezultātu samazināt līdz minimumam – 4:3. Tomēr tas arī bija viss, uz ko Anastasijas pretiniece bija spējīga. Pirmo setu liepājniece uzvarēja ar 6:3, bet otrajā bija vēl pārliecinošāka – 6:2, sešpadsmit gadu vecumā kļūstot par valsts čempioni. Cita liepājniece Monta Reinfelde, izšķirošajā mačā ar 5:7, 1:6 piekāpjoties Irinai Smislovai, čempionātā izcīnīja 4.vietu.
Vīru vienspēļu turnīrā par Latvijas čempionu kļuva Andis Juška, kurš finālā iekļuva ar lielu piepūli, bet izšķirošajā cīņā pārspēja Denisu Pavlovu. Šīs spēles sākums izvērtās līdzīgs, un jau šķita, ka arī šoreiz A.Juškam nāksies krietni pasvīst, tomēr favorīts savam sāncensim neatstāja nekādas cerības, droši uzbrūkot pats un piespiežot kļūdīties pretinieku. A.Juška uzvarēja divos setos – 6:1, 6:1, līdz ar to finālcīņa skatītājiem, kuri čempionāta pēdējā dienā samērā kuplā skaitā bija ieradušies pilsētas tenisa laukumos, lika nedaudz vilties.
Savukārt Anastasija un Monta jauktajās dubultspēlēs izcīnīja Liepājai vēl divas godalgas. Anastasija pārī ar Denisu Pavlovu finālā divos setos pārspēja Krišjāni Stabiņu un Diānu Marcinkēviču, izcīnot vēl vienu uzvaru, bet Monta Reinfelde un Kārlis Lejnieks izcīnīja 3.vietu, izšķirošajā mačā uzvarot Rihardu Emuliņu un Lieni Liniņu.
Par sacensību uzvarētāju kļuva vēl viens liepājnieks – Āris Ozoliņš, kurš, startējot pārī ar Zigmāru Priedi no Rīgas, bija labākie amatieru dubultspēļu turnīrā.

Trīs punkti ar nervu tabletēm
Ints Grasis

Vakar "Liepājas metalurga" futbolisti izbraukumā aizvadīja virslīgas čempionāta spēli ar vietējo "Dinaburg". Lai arī gandrīz visu maču liepājniekiem bija nospiedošs pārsvars, sacensības izskaņā nācās krietni panervozēt, lai nosargātu tik vērtīgos trīs punktus.
"Dinaburg" – "Liepājas metalurgs" 1:2 (0:1).
"Liepājas metalurgs" – Spole, Kļava, Zirnis, Surņins, Miceika, Petrenko, Soloņicins, Tamošausks, Kalons, Karlsons, Grebis (Rimkēvičs, 72., Katasonovs, 88.).
Vārtu guvēji: "Dinaburg" – Jaškins (78.); "Liepājas metalurgs" – Karlsons (31.), Miceika (58.).
Brīdinājumi: "Dinaburg" – Savčenkovs (70.); "Liepājas metalurgs" – Tamošausks (90.).

Liepājnieku treneris šajā mačā aizsardzību cementēja ar Zirni vidū, kuram palīdzēja Kļava un Surņins, bet uzbrukumā sūtīja Grebi un Karlsonu.
Jau ar pirmajām minūtēm mūsējie spēlēja aktīvi un satvēra spēles pavedienu, būdami ātrāki un nedaudz precīzāki par daugavpiliešiem. Pirmā nopietnā nerealizētā vārtu gūšanas iespēja metalurgiem bija 20.minūtē, kad Karlsons gandrīz nonāca viens pret vienu ar komandas "Dinaburg" vārtu vīru, tad Grebis ar galvu nodimdināja vārtu pārliktni, bet pēc tam netrāpīja vārtos no izdevīgas pozīcijas. Mājinieki centās veidot pretuzbrukumus, taču vērā ņemamu momentu spēles pirmajā daļā viņiem neradās.
Spēles rezultāts tika atklāts, kad laukumā bija aizvadīts nedaudz vairāk par pusstundu – Kalons pēc Tamošauska piespēles no kādiem 20 metriem sita pa pretinieku vārtiem un no aizsarga atlēkusī bumba trāpījās ceļā Karlsonam, kurš no tādas pašas distances bumbu ieraidīja vārtu labajā devītniekā. Liepājnieki neapmierinājās ar vienu panākumu, turpināja uzbrukt, un pirms pārtraukuma iespēja dubultot pārsvaru bija Grebim, kuram bumbu no kājās nocēla "Dinaburg" vārtsargs Fjodorovs.
Arī spēles otrā daļa ritēja pēc līdzīga scenārija. Mūsējie aktīvi sedza pretiniekus pa visu laukumu. 52.minūtē Grebis izgāja viens pret vārtsargu, taču apspēlēt viņu neizdevās. Taču nopelnītais stūra sitiens deva rezultātu – visveiklākais pie pretinieku tālā vārtu staba izrādījās Miceika. Mūsējie nedaudz nomierinājās un pavēra ceļu uz mūsu vārtiem mājiniekiem. Pirmais briesmu signāls atskanēja 65.minūtē, kad Kozlovs jau apvadīja Spoli, viņa vietu vārtos ieņēma Zirnis un Kļava, taču šo epizodi daugavpilieši neizmantoja. Drīz pēc tam vienus vārtus pēc iespēles soda laukumā no labās malas atguva savulaik Ukrainas izlasē spēlējušais Jaškins, un līdz pat spēles beigu signālam nācās panervozēt vēl vairākas reizes, bet vienā no epizodēm metalurgus glāba Spole.
Vēl tikai četras dienas komandām atļauts papildināt sastāvu ar jauniem futbolistiem. Kā sacīja "Liepājas metalurga" treneris B.Zelkēvičs, cerība vēl ir, tomēr neko konkrētu apsolīt nevarēja. Taču tuvu veselības atgūšanai ir Ivanovs un Žuravļovs, kas varēs iekļauties komandas sastāvā jau nākamajos mačos.
Citā spēlē "Ditton" uzvarēja "Rīgu" (3:1), bet šodien savā starpā spēlēs "Skonto" un "Jūrmala", kā arī "Ventspils" un "Dižvanagi".
Nākošo spēli metalurgi aizvadīs 10.septembrī savā laukumā pret "Rīgu", šosestdien izlases futbolisti spēlēs pirmo 2008.gada Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas cikla spēli pret Zviedrijas izlasi, bet 6.septembrī izbraukumā cīnīsies ar Luksemburgu. Nosaukto kandidātu sarakstā ir arī Zirnis, Ivanovs, Kļava, Soloņicins un Karlsons.

Komentāri
"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Kā par mums sacīja mājinieku komandas treneris Sergejs Popkovs, laukumā šodien esot spēlējusi īsta Latvijas čempionvienība. Vairākās ļoti labās epizodēs mēs nespējām gūt vārtus. Viens pats Grebis varēja to izdarīt vismaz trīsreiz. Cerams, ka Kristapam šī melnā diena aizmirsīsies un viņš mums spēs palīdzēt izšķirošos mačos. "Dinaburg" ar papildināto sastāvu bija jau pavisam cita komanda, ne tā, ko pazinām iepriekš. Spēles beigās, iespējams, nedaudz pagurām, tāpēc mājiniekiem izdevās atgūt vienus vārtus. Šī bija ļoti svarīga uzvara un svarīgi trīs punkti.

Vēsture atkārtojas arī šogad
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē Jūrmalā norisinājās Latvijas atklātā čempionāta ūdens motosportā pēdējais, septītais posms, kurā komandai "Liepaja Shipyard Team" tomēr neizdevās iegūt Latvijas čempionu titulu un nācās samierināties ar nu jau pēdējos gados tradicionālo – otro vietu.
Pirms izšķirošā posma Jūrmalā tika veiktas korekcijas jau aizvadītajā Alūksnes posma komandu kopvērtējumā, kur no trešās uz otro vietu pakāpās mūsu sīvākie konkurenti cīņā par zeltu – "Kalnciems Racing Team" braucēji, tādējādi vēl vairāk nostiprinoties līderpozīcijās. Pēc sacensību galvenās sekretāres Baibas Ložajevas teiktā, minētajā posmā ieviesusies neprecizitāte rezultātu apkopošanā un, veicot atkārtotu punktu summēšanu, izrādījās, ka otrā vieta šajā posmā pienākas jūrmalniekiem. Šāds pavērsiens nevarēja neiespaidot liepājniekus, jo tagad mūsējiem vajadzēja izcīnīt ne tikai uzvaru, bet arī cerēt uz to, ka komanda "Kalnciems Racing Team" savās mājas gonkās ierindosies ne augstāk par ceturto pozīciju.
Lai arī Liepājas sportisti nenolaida rokas un cīnījās, cik vien spēja, arī šoreiz pārāki bija jūrmalnieki, kas izcīnīja uzvaru gan šajā posmā, gan visā Latvijas čempionāta komandu vērtējumā, apsteidzot "Liepaja Shipyard Team" par deviņiem punktiem. Par spīti tam, arī šī sezona liepājniekiem bez šaubām vērtējama ar pozitīvu zīmi kaut vai tāpēc, ka individuālajā vērtējumā par Latvijas čempioniem kļuva četri mūsu sportisti – Mārtiņš Morozs (JT–250), Gatis Gibners (T–400), Mārtiņš Bergholcs (S–550) un Ēriks Ķiepe–Kipge (O–500).
Runājot par pēdējā posma rezultātiem, ļoti spraiga cīņa jauniešu jeb JT–250 laivu klasē norisinājās starp abiem liepājniekiem – Mārtiņu Morozu un Artūru Brolīti, kuri savā starpā arī sadalīja valsts čempionāta zelta un sudraba medaļas. Izšķirošajā posmā ātrāks par divkārtējo Eiropas čempionu tomēr izrādījās Mārtiņš, tādējādi uzvarot arī kopvērtējumā. T–400 klasē jau labu laiku pirms Latvijas čempionāta noslēguma uzvarētāja titulu bija garantējis Gatis Gibners, taču, tā kā viņam šīs sezonas gaitā regulāri savā klasē nebija konkurentu, liepājnieks startēja nedaudz jaudīgākajā T–550 laivu klasē, kur ieņēma ceturto vietu. Tāpat drošs par kārtējo zelta godalgu S–550 klasē varēja justies Mārtiņš Bergholcs, kurš triumfēja arī šajā sacīkstē, par vairākām pozīcijām apsteidzot savu sīvāko konkurentu Uģi Grosu no Jūrmalas, kurš, starp citu, beidzamajos mačos startēja divās frontēs, arī T–550 klasē. Šajā ieskaitē lieliski startēja arī Pēteris Pelnēns, kas, izcīnot trešo vietu, kopvērtējumā ieņēma vietu tūlīt aiz sava komandas biedra M.Bergholca. O–500 klasē kārtējo reizi cerības uz uzvaru konkurentiem neatstāja šā gada pasaules un nu jau arī Latvijas čempions Ēriks Ķiepe–Kipge. Savukārt RN–2000 ieskaitē, finišējot tikai vienā braucienā, ne pārāk veiksmīgs starts padevās Voldemāram Parolim, kurš ieņēma astoto vietu. Vēl jāatzīmē, kā pēdējās Latvijas čempionāta sacīkstēs nepiedalījās Liepāju pārstāvošais Genādijs Tučkovs, tomēr kopvērtējumā karaliskajā F–2000 klasē viņam otrā vieta. Bet JT–250 laivu klasē, nepiedaloties pēdējos divos posmos, septīto vietu ieguva vienīgā daiļā dzimuma pārstāve Vivita Pukule.
Pēc mačiem M.Bergholcs pastāstīja, ka, lai arī Liepājas komanda šajā sezonā palika otrajā vietā, visi sportisti esot gandarīti par paveikto, jo bez daudziem tituliem Latvijas robežās Liepājas vārds vairākkārt izskanējis visas pasaules mērogā, par ko mūsu sportistiem esot vislielākais prieks. Pēc Mārtiņa teiktā, sezona ūdens motosportistiem vēl neesot beigusies un paredzēts startēt gan mačos Polijā, gan, iespējams, arī Igaunijā.