Kurzemes Vārds

02:10 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Kā zibens spēriens skaidrās debesīs

Nē, šajā slejiņā netiks pausts prieks par mūsu zemi veldzējošo lietutiņu, kas teju vai katru nakti pagājušajā nedēļā skaloja prom sakrājušos putekļus un deva spēku saņemties zaļajai zālītei. Runa ir par paziņojumu, ar kādu sestdienas vakarā koncertdārzā "Pūt, vējiņi!", klātesot Latvijas tenisa ziedam, arī Liepājas Tenisa sporta skolas direktoram Imantam Andersonam, Latvijas Tenisa savienības prezidentam Jurim Savickim, mūsu pilsētas vadītājam Uldim Seskam, Saeimas priekšsēdētājai Ingrīdai Ūdrei, Krievijas Tenisa federācijas prezidentam Šamilam Tarpiščevam, bijušajiem un tagadējiem tenisistiem, nāca klajā akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" prezidents Sergejs Zaharjins.

Publiskā vēstījuma būtība ir šāda: uz savas privātās zemes Zaharjina kungs nolēmis realizēt apjumtu tenisa laukumu kompleksa būvi. Projektā apsolījis iesaistīties arī viņa draugs Šamils Tarpiščevs, kā arī vairāki liepājnieki. Un Liepājas tenisa simtgades svinīgajā sarīkojumā paustais droši vien būtu jāuztver ļoti nopietni. Īpaši jau tāpēc, ka Sergejs Zaharjins ir cilvēks, kas ar vārdiem nemēdz mētāties. Katrs pats dzīvē ir pārliecinājies par jau realizētajiem plāniem mūsu pilsētas futbola sakārtošanā, hokeja atdzimšanā, sieviešu basketbola izglābšanā. Vai tagad kārta pienākusi arī tenisam?

Iespējams, būs skeptiķi, kas ieteiks nesapriecāties, pirms projekts iegūs skaidras aprises un finansējumu. Galu galā pašvaldība daudzus gadus tā arī nav spējusi rast risinājumu apjumtu tenisa laukumu problēmai. Visi līdzšinējie centieni uzbūvēt tenisistiem ziemas treniņlaukumus atdūrušies pret iebildēm, kurām dažkārt pat pietrūka nopietnas argumentācijas. Bet tagad, lūk, Liepājas uzņēmējs atļāvās publiski uzbērt sāli senam ievainojumam.

Varētu šķist, ka "Liepājas metalurga" vadītājs riskē ar savu reputāciju, tik reprezentablā sarīkojumā drosmīgi publiskojot vēl nerealizētu ieceri, un tomēr – paziņojuma vieta un laiks izvēlēts ļoti rūpīgi un tālredzīgi. Par projektu tika paziņots tieši tiem cilvēkiem, no kuru turpmākā atbalsta lielā mērā ir atkarīga tā īstenošana. Būtībā sestdienas vakarā vienam otram tika sasietas rokas, jo kurš būs tik drosmīgs, lai mēģinātu tagad šo ideju neatbalstīt?

Ints Grasis