Kurzemes Vārds

04:48 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

"Vita Liepāja" aicina ekskursijā

Sākot jauno darbības sezonu, pirmajā sapulcē krūts dziedzera vēža asociācijas "Vita Liepāja" biedri nolēmuši doties ekskursijā uz Klaipēdu, lai apmeklētu Jūras muzeju. Tas notiks 16.septembrī. Tiem biedriem, kas vēlas piedalīties braucienā, lūgums 6.septembrī no pulksten 16 līdz 18 ierasties Onkoloģiskajā poliklīnikā (Tirgoņu ielā 15), lai samaksātu dalības naudu. Var ņemt arī līdzi bērnus, mazbērnus vai draugus, jo ir brīvas vietas. Nākot lūdzu paņemt līdzi visu braucēju pases, lai organizatori var izveidot ekskursantu sarakstu. Sīkāku informāciju var saņemt pa tālruni 29957907.

Cik maksāsim par suņu turēšanu
Kristīne Pastore

Liepājas domes mājaslapā www.liepaja.lv apmeklētāji jūnijā un jūlijā bija aicināti piedalīties aptaujā, cik lielai ir jābūt suņu turēšanas nodevai privātmāju īpašniekiem. Aptaujā atbildējuši 840 cilvēki. Lielākā daļa – 54 procenti – uzskata, ka nodeva nedrīkst pārsniegt 4 latus gadā par vienu suni. 37 procenti domā, ka šāda nodeva varētu būt pat no 8 līdz 10 latiem.
"Šobrīd pēc spēkā esošajiem noteikumiem suņu turēšanas nodeva jāmaksā tikai daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, taču tas nav jādara privātmājās dzīvojošiem suņu īpašniekiem – viņi no šīs nodevas ir atbrīvoti. Tā ir nevienlīdzīga attieksme, tāpēc būtu jānovērš," – to, kāpēc pašvaldība uzsākusi jaunu noteikumu izstrādi, skaidro Vides daļas vadītāja Dace Liepniece.
Privātmāju suņu turētāji saņem visus ar savu mīluļu reģistrāciju saistītos pakalpojumus, taču par to samaksā citi liepājnieki. Šobrīd esošie noteikumi paredz, ka suņu turēšanas nodeva Liepājā ir 6 lati gadā par vienu suni. Visticamāk, šis nodevas lielums būs noteicošais, ieviešot jaunos noteikumus. Tie, pēc D.Liepnieces vārdiem, visticamāk, stāsies spēkā ar nākamā gada 1.janvāri. Vēl šogad projektu paredzēts izskatīt un pieņemt attiecīgajās komisijās, komitejās un domē. Pirmā diskusija par šo tematu notiks Vides fonda sēdē, kas paredzēta 8.septembrī.
Suņu turēšanas nodeva šobrīd samazināta sterilizēto mājdzīvnieku īpašniekiem un pensionāriem. Bet 1. un 2. grupas invalīdi, redzes un dzirdes invalīdi un vientuļie pensionāri no nodevas maksāšanas ir atbrīvoti. Kā uzsver D.Liepniece, jaunajos noteikumos par suņu nodevu šīs priekšrocības jeb atlaides noteikti saglabās un tās piemēros arī privātmāju īpašniekiem.

Pirms skolās ienāk bērni
Daina Meistere

Pilnā sparā rit skolu pārbaude gatavībai jaunajam mācību gadam un bērnu uzņemšanai. Pārbaudītāji, kuru starpā ir Izglītības pārvaldes vadītāja L.Molčanova, Pilsētas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece S.Golde, Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Liepājas pilsētas padomes priekšsēdētāja I.Opšteine, ugunsdzēsēju, Valsts darba inspekcijas, Sabiedrības veselības aģentūras, Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti, vakar apskatīja Vakara un maiņu vidusskolu, Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolu un Centra pamatskolu. Komisija jau bijusi 3.pamatskolā, 7., 11. un 15. vidusskolā, kā arī Internātpamatskolā. Kā atzina L.Molčanova, redzētais rādot, ka skolas ir nopietni gatavojušās jaunajam mācību gadam, ka viss notiek pēc plāna un līdz šim viss bijis kārtībā. Pieņemšana turpinās, komisijas pārstāvji vēl apskatīs pilsētas dienvidu daļā un centrā esošās skolas.

Varēs atpūsties pēc spraigām mācībām
Daina Meistere

Ezerkrasta sākumskolas telpās izveidots bērnu dienas centrs. Projekta kopējās izmaksas 8571 latu, no tiem 6000 latu tika piesaistīti Bērnu un ģimenes lietu ministrijas projektu konkursā, pārējais ir Izglītības pārvaldes un skolas finansējums. Centrs nodrošinās iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku starp mācībām un nodarbībām interešu pulciņos. Paredzēts, ka šajā vietā noritēs arī bērnu attīstību veicinošas nodarbības, izglītojošas aktivitātes pedagogu un speciālistu vadībā. Telpās ir veikts remonts, iegādātas dažādas attīstību veicinošas spēles un inventārs, lai bērni gūtu atslodzi pēc saspringtām mācību stundām skolā. Te bērni atradīs savām iespējām un vēlmēm atbilstošu nodarbošanos. Televizoru paredzēts izmantot arī klašu audzināšanas pasākumos, jo uzkrāti projektu laikā, svētkos un ikdienā pašu filmēti video materiāli. Bērniem būs iespēja relaksēties bumbiņu baseinā.

Kad bērns kļūst par pirmklasnieku

Seminārā bija pulcējušies pirmsskolas izglītības iestāžu metodiķi un pedagogi, kuri strādā ar 5 un 6 gadus veciem bērniem, kā arī Sākumskolas metodiskās apvienības vadītāja un pirmo klašu skolotāji. Ar viņiem tikās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas lektore D.Bērziņa. Semināra tēma bija "Pāreja no izglītības pirmsskolā uz sākumskolas izglītību. Psiholoģiskās problēmas". Dalībnieki atzina, ka bija vērtīgi uzklausīt speciālista atzinumus par tiem jautājumiem, kas skar bērna skolas gaitu uzsākšanu, kā skolotājam iepazīt mazo skolēnu un palīdzēt viņam jaunajā dzīves posmā.

Var nopirkt arī svešu dzīvokli

Līdz ar dzīvokļu privatizācijas procesa pabeigšanu aktivizējušies mākleri. Pastkastītēs atkal var atrast lapiņas ar priekšlikumiem nopirkt neprivatizētos dzīvokļus, "var ar parādiem". To vajadzētu interpretēt kā zādzību lielos apmēros, jo šāds dzīvoklis ir pašvaldības īpašums un pēc tā izbrīvēšanas to var piešķirt personām, kam tas nepieciešams. Tādēļ konkrētos gadījumos mākleri piedāvā krāpnieciski apiet likumu un savus uzvārdus, protams, nemin. To vietā figurē divi mobilie tālruņi – 26746704 un 29772210.

Biļetes uz ērģeļmūzikas festivālu

Biļetes uz 5.starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla koncertiem Liepājā var iegādāties Latviešu biedrības nama kasē, pastāstīja Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Bluķe. Biļešu cena koncertiem ir 2 lati, bet skolēniem, studentiem, pensionāriem un "Dienas" Lasītāju kluba biedriem – 1 lats, savukārt pirmsskolas vecuma bērniem ieeja koncertos bez maksas. Festivāls notiks no 7. līdz 17. septembrim divos dievnamos – Sv.Trīsvienības baznīcā un Sv.Jāzepa katedrālē, paredzēti arī koncerti Rucavā un Kuldīgā. Nu jau piektais ikgadējais Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls piedāvās plašu programmu. Koncertos muzicēs pašmāju mākslinieki, viesi no Lietuvas, Ukrainas un Vācijas, kā arī jaunie ērģeļspēles talanti – Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantes. Septiņos vakaros klausītājiem būs iespēja baudīt daudzveidīgu programmu – gan ērģeļmūzikas klasiku un izcilus krievu ērģeļmūzikas paraugus, gan apjomīgu romantiskās mūzikas sniegumu un unikālas improvizācijas kopā ar Friča Langa melnbaltā kino šedevra "Metropolis" demonstrējumu, kā arī kopā ar Leļļu teātri īpaši izveidotu programmu jaunākajai paaudzei.

Skolēnus aicina jautroties "Dzintara boulingā"

"Dzintara boulinga" darbinieki iecerējuši sagādāt patīkamu jaunā mācību gada sākumu kā mazajiem bērniem, sākot no bērnudārza līdz pamatskolai, tā viņu vecākiem. Paredzēts, ka 1.septembrī, sākot no pulksten 12.30, notiks spēles un atrakcijas pasaku tēlu Pepijas un Karlsona vadībā, balvās būs saldumi, bet vecāki pa to laiku, kamēr mazie sacentīsies un jautrosies, varēs spēlēt biljardu un boulingu, maksājot lētāk nekā parasti.

Kurss – uz siltināšanu

Namu pārvalde "Vecliepāja" pabeigusi siltināt Daugavas ielas 7.mājas gala sienu 324 kvadrātmetru platībā. Tagad uzņēmums tādus pašus darbus veic Ugāles ielā 11. Pavisam šogad siltumizolācijas darbi izpildīti astoņās dzīvojamās mājās. Siltinātas arī vecās apbūves mājas, bēniņi un grīdas. Un jau zināms, kāda siltuma ekonomija šajos gadījumos gūta. "Vecliepājas" vadītāji nolēmuši siltināšanas pieredzes izplatīšanai veltīt īpašu preses konferenci. Tā paredzēta 31.augustā.