Kurzemes Vārds

06:36 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Freibergs atkārto sezonas labāko rezultātu

Andris Sudmalis

Aizvadītās nedēļas nogalē sacensībās atkal piedalījās visi trīs Liepājas vadošie motosportisti. Lauris Freibergs atkārtoja savu sezonas labāko rezultātu vienā no MX1 pasaules čempionāta Īrijas posma braucieniem, savukārt Kaspars Kraulis un Dāvis Līvs startēja uzņēmuma "Ventbunkers" Lielās balvas izcīņā.

Īrijā "Desert Martin" trasē Lauris varēja justies gluži kā mājās, jo sacensības bija kupli apmeklējuši vietējās latviešu sabiedrības pārstāvji, kas grobiņnieku aktīvi atbalstīja sacensību laikā. Ar tautiešu līdzjušanu diemžēl bija nepietiekami, lai izcīnītu labus rezultātus abos braucienos. Savu lomu šeit nospēlēja smilšainā, brīžiem pat akmeņainā trase, kurā Lauris piedzīvoja kritienu jau treniņā.

Neveiksmes mūsu sportistu turpināja vajāt arī pirmajā braucienā – kvalifikācijā izcīnījis 19.pozīciju, startā Freibergs vienu vietu zaudēja, bet pēc saķeršanās ar trim konkurentiem, atkrita vēl vairākas pozīcijas un sacensības atsāka tikai no 27.vietas. Brauciena turpinājumā grobiņnieks savu pozīciju aizvien uzlaboja, tomēr finišā viņam pieticīgā 23.vieta no 24 finišējušajiem sportistiem.

Otrais brauciens, salīdzinot ar pirmo, bija gluži kā diena pret nakti. Brauciena sākumā Lauris izvirzījās 15.vietā, atkrita uz 17.pozīciju, kurā noturējās piecus apļus, bet tad sešu apļu laikā uzkāpa līdz 12.vietai, kurā arī finišēja. Nopelnītie 9 punkti posma kopvērtējumā viņu ierindoja 20.vietā. Šī ir ceturtā reize šosezon, kad Freibergs izcīna 12.pozīciju, augstāk Laurim šajā sezonā vēl nav izdevies pabeigt nevienu braucienu.

Pasaules čempionātā MX1 klasē grobiņnieks nu ar 67 punktiem ieņem 22.vietu, un pēdējos divos posmos viņa pozīcija, visticamāk, var mainīties tikai par vienu vietu uz augšu vai leju, 21. ar 73 punktiem ir Alekss Salvini, bet 23. ar 63 punktiem Laura komandas biedrs Kornels Nemets.

Savukārt Kaspars Kraulis teicami startēja sava kluba "Rodeo" mājvietā, Ventspilī notikušajā "Ventbunkers" kausa izcīņā. Sacensību diena viņam gan iesākās neveiksmīgi, jo treniņā dubļainajā trasē viņš krita, kā rezultātā sportists visai sāpīgi sastiepa plecu.

Trauma, par laimi, izrādījās nenozīmīga, un sacensībās, kurā vienlaikus trasē devās 125 kubikcentimetru un "Open" klases braucēji, Kaspars cīnījās par līdera godu savā pamatklasē – 125 kubos.

Pirmajā braucienā liepājniekam izcīnīt uzvaru traucēja aizmugurējā ritenī nesaprotamā veidā iekļuvušais drāts gabals, kas apgrūtināja bremzēšanu, un finišā liepājnieks ierindojās 2.vietā. Tāds pats rezultāts Kraulim bija arī otrajā un trešajā braucienā. Pēdējā no tiem viņš sīvi cīkstējās ar Latvijas čempionāta kopvērtējuma līderi 125 kubikcentimetru klasē Agri Ļitvinovu. Vienā no pagriezieniem šajā cīņā mūsu sportists krita, un tas liedza tupināt cīņu par uzvaru braucienā, bet pārsvars pār pārējiem bija pietiekami liels, lai droši nosargātu 2.vietu braucienā un izcīnītu šādu pozīciju arī 125 kubikcentimetru klases kopvērtējumā.

Savukārt Dāvis Līvs savu startu Ventspilī vērtēja pagalam neveiksmīgi. Ieņemtās vietas 125 kubikcentimetru klasē gan ir tikai nedaudz aiz goda pjedestāla – 4.vieta pirmajā braucienā un 5.pozīcija abos pārējos, tomēr Dāvis uzskata, ka varēja būt daudz labāk. Ar līdzdalību Ventspils mačos jaunais liepājnieks palika gaužām neapmierināts.

Šonedēļ no mūsējiem startēs tikai Lauris Freibergs, kurš piedalīsies MX1 pasaules čempionāta Holandes posmā, savukārt Kaspars un Dāvis gatavosies pēdējam Latvijas čempionāta posmam, kas nākamās nedēļas nogalē norisināsies mūspusē – Aizputes "Misiņkalna" trasē.