Kurzemes Vārds

13:27 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Izbēdzis bises zaglis
Ita Cērmane

Ap pulksten pieciem pirmdienas rītā no Garīgās veselības aģentūras Rīgā, Laktas ielā 6, aizbēdzis 26 gadus vecais Bogdans Koncevičs, kurš apsūdzēts par bises zādzību no Liepājas muzeja.
1980.gadā dzimušais B.Kancevičs izmucis pa trešā stāva logu, izmantojot sasietus palagus. Noziedznieks nolaidies līdz caurulei, pa kuru izdevies nokļūt aiz iestādes sētas.
Uz Garīgās veselības aģentūru vīrietis nogādāts psihoneiroloģiskās ekspertīzes veikšanai. 10.augustā viņš uz šo iestādi pārvests no Rīgas Centrālcietuma.
Policija strādā pastiprinātā režīmā. Ceļu policisti kontrolē pat satiksmes autobusus. Meklēšanas darbos iesaistīti dienesta suņi. Likumsargi brīdina, ka aizbēgušais ir bīstams un var būt agresīvs. Viņš bija ģērbies tumši zilā kreklā un strīpainās biksēs. Tiek pieļauts, ka aizbēgušais varētu uzbrukt apkārtējiem, lai nomainītu apģērbu. Visi, kuriem ir kas zināms par bēgļa atrašanās vietu, aicināti informēt pa tālruni 02 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī.
Izbēgušā advokāte Inese Fomina pauda, ka B.Koncevičs ar viņu nav sazinājies, taču sacīja, ka Liepājā izbēgušajam dzīvo māte un citi tuvinieki. Advokāte gan uzskata, ka izmukušais uz Liepāju diezin vai dosies. Viņš, visticamāk, varētu mēģināt nokļūt Krievijā. Viņa uzskata, ka B.Koncevičam ir labi sakari noziedzīgajās aprindās, jo viņš pildījis to pasūtījumus. Bēgšana no stacionāra, pēc advokātes domām, iepriekš bijusi plānota. Uz to norāda tas, ka apsūdzētais pieprasījis papildu ekspertīzi.
"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka unikālo kramenīcu nozaga 2004.gadā Jaungada uguņošanas laikā. Krimināllietā par zagtās bises realizācijas mēģinājumu apsūdzētas piecas personas. Trīs cilvēkiem uzrādīta apsūdzība par mantas iegādāšanos vai realizēšanu, zinot, ka tā iegūta noziedzīgā kārtā lielā apjomā, kā arī par neziņošanu, ja ir droši zināms, ka tiek gatavots vai izdarīts smags vai sevišķi smags noziegums. Divi apsūdzēti par mantas iegādāšanos vai realizēšanu, zinot, ka tā iegūta noziedzīgā kārtā lielā apjomā. B.Koncevičam, kurš ir galvenais šajā lietā apsūdzētais, Liepājas tiesa par bises zādzību no muzeja piesprieda deviņus gadus ilgu cietumsodu, mantas konfiskāciju un pārbaudes laiku uz trim gadiem. Viņš spriedumu pārsūdzēja. 6.martā tiesa atlika krimināllietas izskatīšanu, jo uz tiesu nebija atvests galvenais apsūdzības liecinieks. Arī 23.maijā lietu atlika, jo B.Koncevičam tiesa norīkoja psihiatrisko ekspertīzi. Lietu Liepājas tiesā bija paredzēts atsākt izskatīt 3.oktobrī.
Jāpiezīmē, ka tas nav pirmais gadījums, kad no psihiatriskās iestādes izbēg noziedznieks. 2003.gada 21.jūnijā no Liepājas Psihoneiroloģiskās slimnīcas izbēga 1969.gadā dzimušais Māris Veinbergs, kurš 2002.gada 9.novembrī Talsu rajonā sašāva vairākus medniekus un mežzini.

Nedienas ar dzērājšoferiem

27.augustā mūspusē pieķerti divi dzērājšoferi, no kuriem viens izraisījis avāriju. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka ap pusdeviņiem vakarā Medzes pagasta Kapsēdē likumsargi apstādinājuši automašīnu "VAZ 21063", kurā pie stūres sēdējis 1983.gadā dzimušais Dzintars. Viņam nav bijis tiesību, turklāt viņš spēkratu stūrējis reibumā – alkometrs izelpojamā gaisā uzrādījis 1,93 promiles. Bet neilgi pēc astoņiem vakarā 1979.gadā dzimušais automašīnas "Honda Civic" vadītājs Aivis, braucot Liepājā pa Ganību ielu, nebija pareizi izvēlējies ātrumu un izraisījis sadursmi ar "Mazda 626". Cilvēki nav cietuši, bet pēc negadījuma konstatēts, ka vadītājs, kurš izraisīja sadursmi, braucis dzērumā (2,16 promiles).

Cieš, taranējot koku

Svētdien ap pulksten 21 negadījums ar cietušajiem noticis Kalētu pagastā. 1975.gadā dzimušais Vitauts vadījis automašīnu "Mitshubishi Galant" pa Liepu aleju. Pareizi neizvēloties ātrumu un veicot kreiso pagriezienu, vadītājs nebija novaldījis auto un ietriecies kokā. Cietis pats vadītājs un 1953.gadā dzimis pasažieris. Abi nogādāti Priekules slimnīcā.

Atkārtoti pieķer ļergas tirgoni

25.augustā Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki ieradušies Ģenerāļa Baloža ielā, lai kāda dzīvokļa īrniecei Dzintrai sastādītu administratīvā pārkāpuma protokolu sakarā ar iepriekš uzsākto lietvedību par nelegālā alkohola tirdzniecību.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika pastāstīja, ka sieviete atkārtoti nav ievērojusi likumu. 1962.gadā dzimušās Dzintras dzīvoklī arī šoreiz atrodies bezkrāsains šķidrums, kas pēc ārējām pazīmēm atgādina nelegālo alkoholu. Vannas istabā atrasta viena divlitru plastmasas pudele, divas stikla 0,5 litru pudeles un 0,75 litru stikla pudele ar nenosakāmas izcelsmes bezkrāsainu šķidrumu. Bet dzīvokļa virtuvē atradās viena pieclitru tilpuma plastmasas pudele ar kandžu.

No dzīvokļa īrnieces paņemts paskaidrojums par nelegālā alkohola glabāšanu. Uzsākta jauna administratīvā lietvedība par nelegālā alkohola glabāšanu. Bet šķidrums konfiscēts un nosūtīts ekspertīzei.

Itas bildes – augusts 2006 – ļerga 28.08.2006

Nedēļas nogale – atskurbtuvē

Atskurbtuve pagājušās nedēļas nogalē dīkā nav stāvējusi. Pašvaldības policijā informēja, ka īslaicīgās aizturēšanas telpās dzēruma izgulēšanai 25.augustā nogādāti seši vīrieši un viena sieviete, 26.augustā – pieci vīrieši un viena sieviete, bet 27.augustā – divi vīrieši.

Jūrmalas parkā kļuvis mierīgāk

Kā jau katru sestdienu un svētdienu, Pašvaldības policijas Nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki patrulējuši Jūrmalas parka teritorijā. Pārkāpumi nav konstatēti.

Turpina cīnīties ar kukaiņiem

27.augustā neilgi pēc pulksten diviem dienā mūsu ugunsdzēsēji kārtējo reizi saņēmuši izsaukumu atbrīvot ļaudis no kukaiņiem – Vērgales pagasta Duksnē savākts lapseņu pūznis ar visiem kukaiņiem.

Izraisa negadījumus

Pagājušās nedēļas nogalē mūspusē noticis ievērojams skaits satiksmes negadījumu. 25.augustā ap pulksten 17.30 13 gadu vecs riteņbraucējs E.Veidenbauma ielā, braucot pa ietvi, pie 19.nama nebija pārliecinājies par drošību un izraisījis sadursmi ar automašīnu "VW Passat". Tajā pašā dienā ap pulksten 19.30 automašīnas "Passat Variant" šoferis, braucot pa vietējas nozīmes ceļu, kas no Bārtas – Rucavas autoceļa ved uz Sikšņiem, veicot apbraukšanas manevru, nebija pārliecinājies par tā drošību. Pretējā braukšanas joslā notikusi sadursme ar pretimbraucošo automašīnu "Mazda". 26.augustā ap deviņiem no rīta Kalvenes pagastā 1932.gadā dzimis automašīnas "VAZ 2121" vadītājs, braucot pa šoseju, nebija ievērojis drošu distanci un krustojumā izraisījis sadursmi ar "VW Passat", kura vadītājs bija apstājies, lai veiktu kreisā pagrieziena manevru. Bet neilgi pēc pieciem pēcpusdienā sadursme notikusi uz vietējās nozīmes ceļa Vērgales pagastā, kur automašīnas "VW Golf" vadītājs nebija izvēlējies drošu ātrumu un izraisījis sadursmi ar "Volvo 940". Cietušo nevienā no negadījumiem nav.