Kurzemes Vārds

17:33 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novadā

No estrādes atjaunošanas vēl neatsakās
Anda Pūce

Lai gan Aizputes domes izsludinātajam konkursam, kura mērķis bija iegūt mūsdienīgus arhitektoniski augstvērtīgu projektu skiču priekšlikumus Misiņkalna estrādes būvniecībai, neviena atbilstošā būvprojektēšanas jomā licencēta juridiska vai sertificēta fiziska persona nepieteicās, pašvaldība joprojām cer realizēt ieceri par estrādes atjaunošanu.

Izsludinātā konkursa žūrijas priekšsēdētājs, Aizputes domes deputāts Linards Tiļugs "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka daži uzņēmumi izrādījuši interesi par konkursu, tomēr nevienu pieteikumu pašvaldība tā arī nav saņēmusi. "Bijām paredzējuši Aizputes pilsētas svētku laikā izlikt maketus iedzīvotāju apskatei, bet nekā," bilst L.Tiļugs.

Atgādināsim, ka pasūtītājs vēlējās, lai jaunā estrāde iekļautos vidē, lai būtu laba akustika un lai tā būtu droša no dažādiem aspektiem. Apbūves iecerei bija jāietver arī deju laukums un skatuve, kas kalpotu dažādām mākslas izpausmēm. Bija nepieciešams ierādīt vietu publiskajai tualetei, kopumā bija arī jāparedz ap 2000 skatītāju vietu, izmantojot dabisko reljefu.

"Tas, ka konkurss beidzies bez rezultātiem, varbūt nemaz nav tik slikti, jo tagad bumba ir mūsu pusē un varam jau pasūtīt maketu kādam konkrētam uzņēmumam, vairāk diktējot savas vēlmes par to, kādai jaunajai estrādei tieši jābūt," saka L.Tiļugs. Turklāt deputāts atklāj, ka neesot atmesta arī doma par ieceres nodošanu aizputnieku vērtēšanai, turklāt tas varētu notikt 18.novembra pasākumu laikā.

Estrādes atjaunošanas darbus gan pašvaldība neuzsāks agrāk kā nākamgad, kad būs atrasti projekta īstenošanai nepieciešamie līdzekļi, izstrādāts arī ēkas tehniskais projekts un aprēķināta darbu tāme. Kā zināms, Misiņkalna brīvdabas estrādi pirms vairākiem gadiem nopostīja ugunsgrēks.

Kā Fredis ar Fredi satikās
Strausu paps tiek pie populāra krusttēva
Viktors Ulberts

Ar svinīgu strausa olas un spalvu pasniegšanu, kā arī biklu iepazīšanos sestdien norisinājās savdabīgas kristības – eksotisko putnu fermā "Viļņi" mītošais strausu paps Fredis tika pie krusttēva. Un šo lomu uzņēmās neviens cits, kā pazīstamais jokdaris un mūziķis Andris Freidenfelds jeb Fredis.

Iecere par šīm kristībām "Viļņu" saimniecei Ajitai Līvai radās, kad pie viņas viesojās televīzijas raidījuma "Province" veidotāji. Viņiem Ajita arī izteikusi priekšlikumu, ka labprāt savam fermas iemītniekam Fredim par krusttēvu redzētu viņa vārdabrāli Fredi. Mūziķis tūlīt sazvanīts, un viņš piekritis, solot, ka pirms koncerta Grobiņā atbrauks iepazīties ar savu jauno krustdēlu. Pēcāk viņš atzina, ka pirmo zvanu viņš uztvēris kā joku, likās, ka kāds viņu nes cauri, taču bijis patiesi pārsteigts, kad ziņa par strausiem Fredi un Ufo izrādījusies patiesība.

Kā jau bija paredzams, kristības izvērtās par omulīgu šovu, kur Fredis lika lietā savu humora izjūtu. "Draudīgi. Kā nekā pirmais kontakts," bažīgi smejot un barojot savu krustdēlu ar sīpoliem, atzina Fredis. "Līdz šim strausus redzēju zoodārzā, tāpēc iedomāties nevarēju, ka kaut kur Latvijā mīt šāds eksotisks putns un saucas manā vārdā. Ļoti pagodināts jūtos!" Līdz šim par Fredi un Ufo esot nosaukti divi uzņēmēja Raimonda Gerkena suņi, taču tie vairs neesot starp dzīvajiem. "Bet šis, mans krustdēls, cik saprotu, pārdzīvos arī mani," secināja Fredis. Viņa vārdabrālim strausu papam šobrīd ir tikai pieci gadi, un to mūžs esot ap 70 gadiem.

Ajita krusttēvam dāvanā bija sagādājusi kuplas spalvas no Freda astes un olu, pie kuras radīšanas arī bija piestrādājis strausu paps. "Kā ar to jārīkojas? Man tik lielas pannas nav!" bažījās dāvanas saņēmējs. Tad viņš arī saņēma instrukciju, kā pagatavot gardu omleti, bez tam vēl saglabājot veselu olas čaumalu.

"Tagad ceļš ir zināms, un nu jau būs jāiegriežas biežāk, jāpilda taču krusttēva pienākumi," rūpju nastu ir gatavs uzņemties mūziķis Fredis. "Es jau tikai tagad uzzināju, ko mans krustdēls mīl, ko viņš ēd, kādas viņa aizraušanās, kādas videofilmas patīk skatīties un kādas drēbes valkā. Tad nu sazināsimies un brauksim ciemos." Viņš arī apsolīja nākamreiz atvest uz "Viļņiem" savu kolēģi Ufo, lai tas aplūko savu vārdabrāli strausu, un, kazi, viņam arī sagribēsies kļūt par krusttēvu.