Kurzemes Vārds

23:15 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 29. un 30.augustā

1926.

Avīze skaidro: "Bieži nāk priekšā gadījumi, kur publika, pastaigājoties pa trotuāriem, kā pa vienam, tā vairākiem kopā, neievēro kārtību, no kam izceļas sadursmes un satiksmes traucējumi. Tādu parādību novēršanai pilsoņiem, ejot no ielas sākuma, ieteikts turēties labajā pusē, lai netraucētu pretimnācējiem, no ielas beigu gala nākošiem."

Pēcpusdienā 70 valsts ierēdņu no Liepājas kravas automobiļos dodas ciemos pie lietuviešu kolēģiem. Jau Palangā viņus ar daudz ērtāku transportu sagaida kaimiņzemes darbabiedri.

No Lībekas Liepājas ostā iebrauc jaunpirktais tvaikonis "Laimons", 269 reģ. tonnu liels, būvēts Vācijā. Tas ir trešais tvaikonis, kuru liepājnieki iegādājušies paši saviem spēkiem, neizmantojot valdības pabalstu. Taču, ņemot vērā lielo nenodarbināto jūrnieku skaitu Liepājā un apkārtnē, būtu nepieciešams daudz vairāk tvaikoņu.

1936.

Latvijas radiofona raidījumu ciklā "Mūsu dzimtā zeme" ieskaņoti vairāki raidījumi par Liepāju. Jau atskaņoti raidījumi par pilsētas kūrvietas jaukumiem un Liepājas senatni. Nākamais būs veltīts "muzikālām ilustrācijām par jauno Liepāju, kurā piedalīsies A.Melnalksnis, T.Lācis, V.Fricnovičs, A.Baldone F.Veikins, F.Līcis u.c."

Zvejnieks Auce izvilcis Liepājas ezerā daudzkrāsainu, apmēram 15 centimetrus garu un 20 centimetrus platu Ķīnas vēzi. Tas ar savām asajām knaiblēm saplosa tīklus un sakropļo zivis. Šī rijīgā un plēsīgā svešinieka parādīšanās vietējos ūdeņos rada lielas bažas.

1946.

Pilsētas Izpildu komitejas Projektu birojs izstrādājis Uzvaras laukuma izbūves metu, pēc kura darbus uzsākusi Labierīcības tresta Dārzu un parku nodaļa. Visapkārt laukumam, kas atrodas abās Graudu ielas pusēs, iedēstīs jaunas liepiņas. Laukumu centros izveidos apļus, kurus izdaiļos ziediem. Šķērsām laukumiem būs grantēti celiņi, to malās iedēstīs košumkrūmus. Brīvajās vietās iesēs zāli, kā arī veidos ziedu un krūmāju grupas. Laukumā būs novietoti atpūtas soliņi.