Kurzemes Vārds

01:11 Sestdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Novada ziņas

Pagasta svētkos atdzimšanu piedzīvos ērģeles

Ar dievkalpojumu katoļu dievnamā pulksten astoņos no rīta 2.septembrī sāksies Vecpils pagasta svētki, kurus vecpilnīeki sadūšojušies rīkot pirmo reizi, pastāstīja pagasta kultūras pasākumu vadītājs Jānis Aigars.

Dievkalpojumu vadīs Vecpils katoļu draudzes priesteris Mariušs Kempa un luterāņu mācītājs Martins Samms, kurš kalpo Ilmājas draudzē.

No pulksten 11 līdz 16 pie skolas bērniem būs pieejamas piepūšamās atrakcijas, bet pulksten 13 skolotāja Dzintra Zvirbule bērniem vadīs rotaļu un dziesmu stundu.

Paralēli tam šajā pašā laikā paredzētas sportiskas aktivitātes. J.Aigars aicina pieteikties komandas, kurās ir astoņi dalībnieki. Sacensties vajadzēs galvenokārt netradicionālos sporta veidos.

Par svētku kulmināciju uzskatāms Vecpils baznīcas ērģeļu ieskandināšanas koncerts pulksten 16. Tās par saviem līdzekļiem atjaunoja poļu operdziedātāja Jadviga Rape, jo viņas senči 1700.gadā šo baznīcu cēluši. Koncertā kopā ar J.Rapi piedalīsies arī poļu ērģeļnieks Jaroslavs Malanovičs un vijolnieks Janušs Vavrovskis.

Pulksten 20 sāksies "Sadancis", kurā piedalīsies Vecpils un Gaviezes vidējās paaudzes deju kolektīvi, kā arī Gaviezes vokālais ansamblis. Bet pulksten 22 visi varēs griezt balles dančus grupas "Tērvete" spēlētās mūzikas pavadījumā. Ja laika apstākļi nebūs piemēroti, abi šie pasākumi notiks skolas zālē. Bet, ja saulīte ripos pa zemes virsu, tad jautrošanās būs stadionā pie skolas.

Jaunās veidlapas jau sen ir apritē

Tās veidlapas, kuras lauksaimniekiem patlaban pieejamas, lai uzrādītu sausuma radītos zaudējumus, arī ir pēdējās vienkāršotās veidlapas. Citu nemaz arī nebūs, skaidroja Lauksaimnieku organizācijas sadarbības padomes sabiedrisko attiecību speciālists Rihards Altenbergs.

Pārpratumi ar veidlapām radās pagājušajā nedēļā, kad ziņu aģentūra LETA izplatīja informācija, ka sausuma radīto zaudējumu datu apkopošana pagarināta līdz 8.septembrim, jo Zemkopības ministrija pārstrādājusi un vienkāršojusi izpildāmās veidlapas.

"Es nekādas jaunas veidlapas neesmu saņēmusi. Cilvēki man nāk un prasa, bet es nezinu, ko viņiem atbildēt," pukojas Grobiņas Pagasta padomes lauksaimniecības konsultante Anna Viņķele. Viņa sazinājusies ar Lauksaimniecības konsultāciju biroju, un tur arī par jaunām veidlapām nekas neesot dzirdēts.

"Pirmās veidlapas tika izplatītas jūlijā un jau pēc dažām dienām anulētas. Tagad pieejamās ir tās īstās, pārstrādātās," apgalvoja R.Altenbergs.

Lauksaimnieki veidlapas var izpildīt līdz 1.septembrim. Anketas izplata Lauksaimniecības konsultāciju biroji, kā arī LOSP. Tās tiks apkopotas pie pagastu lauku konsultantiem un pēc tam iesniegtas ZM Lauksaimniecības departamentā.

Veidlapas ir pieejamas katram lauksaimniekam. Tajās iespējams norādīt radušos zaudējumus gan augkopībā, gan lopkopībā.

Jau ziņots, ka lauksaimnieki aicinājuši valdību rast iespēju kompensēt sausuma un karstuma radītos zaudējumus.

Bijusī Sakas pagastmāja tiek pie jaunas kleitas
Anda Pūce

Ja Sakas novada sievas un meitas domā par jaunu drēbju kārtu 8.septembrī gaidāmajai ikgadējai zaļumballei bijušās Sakas pagastmājas pagalmā, tad pati ēka arī tikusi pie jaunas kleitas, jo par tādu var dēvēt telpās veikto eiroremontu un jaunos logus.

Sakas Novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons pastāsta, ka remontdarbi, ko pirms pusotra mēneša uzsāka cenu aptaujā izraudzītā SIA "Iga 4" darbinieki, pašvaldībai kopumā izmaksās aptuveni 11 tūkstošus latu. Beidzot ēkā būs tualete un darbiniekiem vairs nevajadzēs doties uz mazmājiņu pagalmā, nomainītas izpuvušās grīdas un logi, tāpat izskaistināti kabineti.

"Šī nauda ņemta no līdzekļiem, ko saņēmām par novada izveidošanu, tāpēc kopā ar deputātiem spriedām, ka jāsakārto bijusī pagastmāja, kur tagad izvietots tā sauktais Klientu apkalpošanas centrs," norāda U.Kristapsons. Viņš stāsta, ka nama pirmo stāvu apdzīvo Sakas bibliotēka, Klientu apkalpošanas centra vadītāja, zemes ierīkotājs, lauksaimniecības darba koordinators, sociālais darbinieks un kasiere, bet otrajā stāvā līdz šim bija telpas novada sieviešu sabiedriskajai organizācijai "Maijas", bet pēc remonta durvis vērs arī Brīvā laika centrs bērniem.

U.Kristapsons norādīja, ka likvidēts Pāvilostas jauniešu centrs, bet tā aprīkojumu un spēles tagad izvietos vienā no pagastmājas, kā joprojām dēvē Klientu apkalpošanas centru, otrā stāva istabiņām. "Pāvilostā mums ir dienas centrs "Krams", sporta zāle, Mākslas un Mūzikas skolas, Kultūras nams, tāpēc tādas īstas vajadzības pēc jauniešu centra nebija, kamēr pagastā bērniem ļoti noderēs tāda vieta, kur pavadīt brīvo laiku," saka U.Kristapsons. Te ar bērniem pēc vajadzības strādās arī Bāriņtiesas pārstāvji un sociālais darbinieks.

Bet jaunizremontēto telpu atklāšana paredzēta 8.septembrī, kad Sakas pagastmājas pagalmā būs ikgadējā zaļumballe, bērnu koncerts un citas izdarības, norāda pašvaldības vadītājs.