Kurzemes Vārds

13:12 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Mācās veidot atbalstošu vidi

Vēl pirms jaunā mācību gada skolotājiem notika kursi un semināri. Kopā pulcējās tie skolotāji, kuri strādā speciālajās izglītības programmās. Tas ir Eiropas Sociālā fonda atbalstīts projekts "Atbalstošas vides veidošana jauniešu ar speciālām vajadzībām integrācijai vispārizglītojošajās skolās Liepājā", ko sāka pagājušajā mācību gadā un tagad turpinās tā otro posmu. Šogad kursos mācīsies piecdesmit pedagogu, lai apgūtu prasmi un zināšanas, kā parastas skolas klasē integrēt skolēnus ar īpašām vajadzībām un kā ar viņiem strādāt.

Jūras spēki veicina labdarību

6.septembrī Liepājā uz štāba un apgādes kuģa "Virsaitis" notiks Dzejas dienu pasākums, bet 9.septembrī karakuģis paredz iziet jūrā ar Latvijas Ordeņu brālības salidojuma dalībniekiem uz klāja. Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece Iveta Kraule norādīja, ka tā nebūs pirmā reize, kad jūrnieki atbalsta labdarības akciju. 2005.gadā Jūras spēki vizināja bērnus ar hidrogrāfijas kuģi "Varonis". Tāpat Jūras spēki atbalstījuši Latvijas Bērnu fonda aktivitātes, dažādu nometņu dalībniekus, Liepājas domes Jaunatnes lietu komisijas organizētos pasākumus, veicinot jaunatnes izpratni par armiju, uzlabojot sadarbību ar nevalsts organizācijām un sabiedrību, popularizējot Jūras spēku uzdevumus un demonstrējot tehniskās iespējas.

Memorandam pievienojas liepājnieki

Vakar Liepājas NVO atbalsta centrs, Īrnieku biedrība un Sabiedrisko mediju biedrība pievienojās NVO un valdības sadarbības memorandam. Memorandu parakstīja arī liepājnieks Verners Bokums, kurš ir NVO atbalsta centra valdes un Sabiedrisko mediju biedrības valdes priekšsēdētājs un Īrnieku biedrības pārstāvis. Pašlaik memorandu parakstījušas jau 90 Latvijas nevalsts organizācijas. Valdības un NVO sadarbības memorands izstrādāts, lai sekmētu efektīvu un valsts interesēm atbilstošu valsts pārvaldes darbību un sabiedrību iesaistītu lēmumu pieņemšanā. Vakar NVO pārstāvjus pieņēma Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Kā pastāstīja Verners Bokums, tikšanās bijusi ļoti pilnvērtīga, valdība nevalsts organizācijas uztver ļoti nopietni, kā līdzvērtīgus sadarbības partnerus. NVO pārstāvjiem izsniegti visu ministru pārskati par veikumu. Turklāt Ministru prezidents aicinājis NVO, ja tām ir nopietni priekšlikumi, pašām piedalīties valdības sēdēs. Kopējā noskaņa iedrošinājusi cerēt, ka labi sāktā sadarbība turpināsies arī pēc Saeimas vēlēšanām.

Ar nedēļas pārtraukumu

Kā jau rakstījām, savus galvenos remontdarbus uzņēmums "Liepājas enerģija" paveic saviem spēkiem. Taču jaunnedēļ svarīgam objektam klāt ķersies firma "Būvmehanizācija". Tai jāpārvieto siltumtrase Jūras ielā pie krustojuma ar Radio ielu, nedaudz mainot trases izvietojumu. Jaunās izolētās caurules jau sagatavotas. Jāpiezīmē, ka siltumnesēju tagad nevarēs piegādāt visiem Vecliepājas rajoniem. Izņēmums būs dzīvokļi, kas siltumu saņem no katlumājas Tukuma ielā, un Ezerkrasts, ko uz laiku pievienos šim pašam avotam pēc rezerves shēmas.

Turpina izstrādāt skolu nolikumus

Liepājas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē šodien deputāti izskatīs jautājumu par Ezerkrasta sākumskolas un Raiņa 6.vidusskolas nolikumu apstiprināšanu. Galīgo lēmumu par to pieņems domes sēdē septembrī. Turpinās pakāpeniska Liepājas skolu jaunu nolikumu izstrāde. Iepriekšējos nolikumus nepieciešams pārstrādāt atbilstoši likumdošanā noteiktajām prasībām, lai skolotāji un skolu administrācija varētu pilnvērtīgi nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu mācību procesu.

Izsludināta aptauja Liepājas teātra direktora amatam

Liepājas domes Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna informēja, ka pretendenti Liepājas teātra direktora amatam var pieteikties līdz 4.septembrim. Pēc tam Pilsētas domes Personāldaļas izveidota komisija izvērtēs katra kandidāta atbilstību šim amatam. Pēc visoptimistiskajām prognozēm, teātris pie jauna vadītāja varētu tikt jau septembrī, taču, ja pretendentu atlasē neveiksies, tiks meklētas citas iespējas. Galvenie direktora pienākumi būs vadīt, plānot un organizēt Liepājas teātra saimniecisko un administratīvo darbību, veicināt sadarbību ar citiem Latvijas teātriem un kultūras iestādēm, kā arī izstrādāt un īstenot teātra attīstības plānu. Liepājas dome un teātra valde, klātesot teātra padomei, vienojās pieņemt līdzšinējās direktores Ingas Auziņas 25.jūlijā iesniegto atlūgumu. Par direktora pienākumu izpildītāju kļuva teātra valdes locekle un teātra Literārās daļas vadītāja Edīte Tišheizere, kura savu kandidatūru teātra direktora amatam negatavojas izvirzīt. Liepājas teātris gatavojas 100.jubilejas sezonai un 23.novembrī Spēlmaņu naktī paredz uzņemt citus Latvijas teātrus.

Lielas izmaiņas pagaidām neplāno

"Laumas" īpašniece – Igaunijas investīciju kompānija "Alta Capital Partners" – būtiskas izmaiņas uzņēmuma darbībā neplānojot. Galvenais uzdevums uzņēmumam būšot spēt ražot atraktīvu sieviešu apakšveļu, kā arī padarīt aizvien spēcīgāku preču zīmi savos noieta tirgos, aģentūru LETA informējis SIA "Alta Capital Partners" vadītājs Indreks Rahumā. Mērķis ir apvienot četrus uzņēmumus: Latvijas "Lauma Lingerie", populārākās preču zīmes Krievijā ražotāju – firmu "Milavica", mazumtirgotāju, kam Krievijā pieder četri veikali, "Linret" un Igaunijas sieviešu apģērbu ražotāju un mazumtirgotāju PTA. I.Rahumā uzsvēris, ka ražošanas jomā jebkuras izmaiņas notiks pakāpeniski un galvenokārt to noteiks ekonomiskais izdevīgums. "Iespējams, ka nākotnē pienāks brīdis, kad nodarboties ar masveida šūšanas izstrādājumu ražošanu Latvijā kļūs neizdevīgi, jo tas ir ļoti darbietilpīgs process. Kad tas notiks, nav zināms," pieļāva direktors.

Pārtrauks darbību

Uzņēmums "Pirmā akumulatoru fabrika", kas darbojas skandalozajā bijušajā "Baltic Accu" ražotnē Liepājā, šobrīd domā par ražotnes slēgšanu. Tiek meklēti potenciālie pircēji vai investori, kas varētu vēlēties biznesu turpināt. Pirmā akumulatoru fabrika ražošanu atsāka 2003.gadā, sākotnēji tika ražoti 3–5 tūkstoši akumulatoru mēnesī, ko realizēja vietējā tirgū un kaimiņvalstīs.

Karostas skolēniem papildu autobusi

Kopš sagrauts Kalpaka tilts, Karostas iedzīvotājiem ir grūtības nokļūt pilsētas centrā, bet bērnu vecāki bija satraukušies, kā, sākoties jaunajam mācību gadam, viņu atvases tiks uz skolu. Situāciju atvieglos akciju sabiedrības "Liepājas Autobusu parks" iniciatīva. Lai bērni no Karostas varētu ērtāk nokļūt uz skolu, uzņēmums no 4.septembra piedāvās skolēniem papildu reisu pulksten 7.40 no Atmodas bulvāra pa Turaidas, Cukura, Pulvera, Ventspils, Ziemeļu, Krūmu un Siļķu ielu līdz 7. un 15. vidusskolai.

Jauno sezonu uzsāks 23 kolektīvi

Uzsākot rudens – ziemas sezonu, Tautas mākslas un kultūras centrā darbu sāks 23 kolektīvi, informē tā direktore Simona Rolava. Šajos kolektīvos darbojas apmēram 600 dalībnieku – kori un tautisko deju ansambļi, kuru vairums var lepoties gan ar sasniegumiem Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos un skatēs, gan panākumiem starptautiskos konkursos un festivālos, kā arī atzinību guvušās Tautas lietišķās mākslas studijas. Bērni joprojām tiek gaidīti dziesmu, deju un teātru kolektīvos. Tiem, kuri vēlas bagātināt sevi, izzināt un tālāk kopt tautas tradīcijas, latvju rakstus tekstilijās vai dzintara darināšanas noslēpumus, vienmēr atradīsies vieta un zinošu daiļamatmeistaru padoms studijās. Tautas mākslas un kultūras centrā iespējams apmeklēt arī dažādus citus pulciņus, mūzikas grupas un ansambļus.

Zinību diena kopā
ar bērniem un lellēm

Liepājas Leļļu teātris 1.septembrī no pulksten 13 līdz 14 Rožu laukumā gaida mazos liepājniekus atzīmēt Zinību dienu. Pasākumā leļļinieki parādīs uzvedumu "Kā zaķis pēc "Ābeces" brauca", bet pēc tam sekos rotaļas un disenīte. Tā būs jauka atvasaras atpūta bērniem pirms lielās mācīšanās.

Portālā arī izklaide un krievu valoda

Turpinot saviem lasītājiem piedāvāt arvien jaunas iespējas, portālā liepajniekiem.lv no septembra tiks atvērta jauna sadaļa – "Izklaide". Tajā varēs lasīt par aktuālāko Liepājas mūzikas, izklaides un mākslas dzīvē, intervijas ar sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, viņu piedzīvojumiem, kā arī citu informāciju. Jāatzīmē, ka mūzikas apakšsadaļa tapusi sadarbībā ar "Rietumu radio", kura dīdžeji informēs par mūsu pilsētas mūziķu gaitām, kā arī iepazīstinās ar jaunajām grupām. Izklaides sadaļas veidošanā piedalīsies arī lasītāji, iesūtot savas anekdotes, smieklīgus atgadījumus un interesantas fotogrāfijas. Šobrīd tiek izstrādāta arī portāla liepajniekiem.lv versija krievu valodā, kas nozīmē, ka krievu valodā runājošajiem pilsētniekiem portāls būs vieglāk saprotams un uztverams. Paredzams, ka šī versija lasītājiem būs pieejama nākamnedēļ.

Robis atgādina par drošību
Ita Cērmane

Atsākta Ceļu satiksmes drošības direkcijas un policijas pavasarī sarīkotā akcija "Piesprādzē! Neriskē!". Tās laikā autovadītājiem tiek atgādināts par nepieciešamību piesprādzēties. Bet mazajiem pasažieriem bruņnesis Robis dāvina Robīšus, ko piespraust pie drošības jostas.
Autobraucējus, kuri 30.augustā no rīta šķērsoja dzelzceļa pārbrauktuvi Raiņa ielā, sagaidīja bruņnesis Robis pilnā ekipējumā. Apzinīgie saņēma dāvanas, bet noteikumu neievērotāji – aizrādījumus un pat protokolus.
CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste pastāstīja, ka pavasarī iesākto akciju nolemts turpināt, jo tā sevi attaisnojusi. Pēc kampaņas mašīnās piesprādzēto bērnu skaits palielinājās – 90,4 procenti bērnu uzskata, ka vienmēr jālieto drošības jostas, un par to atgādina vecākiem. Tādēļ arī turpmākās divas nedēļas akciju turpinās, arī televīzijā būs redzams attiecīgs sižets. Arī laiks, kad tiek turpināta šī akcija, nav izvēlēts nejauši, atzina A.Jekste. Sākas mācību gads, un akcijā tiks atgādināts par drošību. 1.septembrī CSDD pārstāvji viesosies Nīcas vidusskolā, kur tiksies ar 1.klases skolēniem un vadīs pirmo satiksmes drošības stundu. "Bērns var būt gan gājējs, gan pasažieris. Visi pirmklasnieki dāvanā saņems atstarotājus un Robīšus," teica A.Jekste.